Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

BMW E46 błędy po wymianie bezpieczników, parktronic, tempomat

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> BMW E46 błędy po wymianie bezpieczników, parktronic, tempomat
Autor
Wiadomość
g0fer
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Chodzież

Post#1 Post autora tematu 02 Maj 2012 15:03   

BMW E46 błędy po wymianie bezpieczników, parktronic, tempomat

Witam Serdecznie.
Panowie, dwie sprawy, których rozwiązania nie mogę odnaleźć w sieci:

Nie działa lewa strona kierownicy multifunkcyjnej (regulacja radia i BT), w związku z tym przeprowadziłem kontrole bezpieczników, tych bezpośrednio odpowiedzialnych za radio jak i całej reszty . Efekt: brak przepalonych bezpieczników, kierownica jak nie działała, tak nie działa, ale za to zaczęła się świecić kontrolka od tempomatu - samo urządzenia działa bez zarzutu, porostu nie gaśnie kontrolka. Drugi efekt uboczny, przestał działać (pikac) paktronic, czujniki "tykaja", światła wsteczne są. Jest i trzeci, przestałdziałać przycisk od sterowania wyświtlania info z komutera (mantka kierunkowskazów)
Wykluczam uszkodzenia mechaniczne, wszystkie elementy zawiodły w tym samym czasie.

Co do lewej strony kierownicy, to w wolny dzień ją rozkręcę i sprawdzę kostki, przewody itd.

Proszę o propozycje rozwiązania problemu z kontrolką tempomatu i systemem paktronic, oraz przyciskiem kompa.

Dziękuję i pozdrawiam

BMW E46 2004 318i 143HP silnik N46B20A
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2012 15:03   

Powrót do góry

fuelinyourblood
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Aberdeen

Post#2 02 Maj 2012 16:07   

Re: BMW E46 błędy po wymianie bezpieczników, parktronic, tempomat

Podepnij go pod kompa. Inaczej nic nie znajdziesz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2012 16:07   

Powrót do góry

g0fer
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 02 Maj 2012 16:51   

Pytanie, czy jestem w stanie rowiązać ten poroblem restartem komputera, poprzez odłaczenie przewdoów zasilających od ako i zwarcie (+) i (-), czy jest jakiś magiczny sposób na kasowanie wyświelanych błędów [tych nienaważniejszych], czy ponowne kombinacje z bezpiecznikami mogą przynieść rozwiązanie problemu.

Wiem ze diagnostyka komputerowa wskaże źrudo problemu ale staram się zaoszczedzić pieniądze jeżeli jest to mozliwe. :)

Pytanie poza konkursem: co potrzebne jest do samodzielnej diagnostyki komp z urzyciem laptopa (moduł, soft przewody itd.)

Z góry dziękuję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2012 16:51   

Powrót do góry

rolka1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: piaseczno

Post#4 06 Maj 2012 13:57pomocny post - solucja   

spróbuj sprawdzić kostke stacyjki patrzac na piny jak zdejmiesz wtyczke to ten drugi od prawej w górnym rzędzie jest odpowiedzialny za zasilanie tych elementów
Powrót do góry

g0fer
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 08 Maj 2012 22:45   

Kostka osmolona, nie bawiłem się w sprawdzanie poszczególnych pinów i wymieniłem całą, dodatkowo wymieniłem wszystkie bezpieczniki powiązane z urzkodzonymi elementami. Ku zaskoczeniu działa :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> BMW E46 błędy po wymianie bezpieczników, parktronic, tempomat
Strona 1 z 1