X

BMW E46 błędy po wymianie bezpieczników, parktronic, tempomat

g0fer 02 May 2012 15:03
  • #1 02 May 2012 15:03
    g0fer
    Level 5  
    Helpful post? (0)
    Witam Serdecznie.
    Panowie, dwie sprawy, których rozwiązania nie mogę odnaleźć w sieci:

Nie działa lewa strona kierownicy multifunkcyjnej (regulacja radia i BT), w związku z tym przeprowadziłem kontrole bezpieczników, tych bezpośrednio odpowiedzialnych za radio jak i całej reszty . Efekt: brak przepalonych bezpieczników, kierownica jak nie działała, tak nie działa, ale za to zaczęła się świecić kontrolka od tempomatu - samo urządzenia działa bez zarzutu, porostu nie gaśnie kontrolka. Drugi efekt uboczny, przestał działać (pikac) paktronic, czujniki "tykaja", światła wsteczne są. Jest i trzeci, przestałdziałać przycisk od sterowania wyświtlania info z komutera (mantka kierunkowskazów)
    Wykluczam uszkodzenia mechaniczne, wszystkie elementy zawiodły w tym samym czasie.

Co do lewej strony kierownicy, to w wolny dzień ją rozkręcę i sprawdzę kostki, przewody itd.

Proszę o propozycje rozwiązania problemu z kontrolką tempomatu i systemem paktronic, oraz przyciskiem kompa.

Dziękuję i pozdrawiam

BMW E46 2004 318i 143HP silnik N46B20A
  • #2 02 May 2012 16:07
    fuelinyourblood
    Level 34  
    Helpful post? (-1)
    Podepnij go pod kompa. Inaczej nic nie znajdziesz.
  • #3 02 May 2012 16:51
    g0fer
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    Pytanie, czy jestem w stanie rowiązać ten poroblem restartem komputera, poprzez odłaczenie przewdoów zasilających od ako i zwarcie (+) i (-), czy jest jakiś magiczny sposób na kasowanie wyświelanych błędów [tych nienaważniejszych], czy ponowne kombinacje z bezpiecznikami mogą przynieść rozwiązanie problemu.

Wiem ze diagnostyka komputerowa wskaże źrudo problemu ale staram się zaoszczedzić pieniądze jeżeli jest to mozliwe. :)

Pytanie poza konkursem: co potrzebne jest do samodzielnej diagnostyki komp z urzyciem laptopa (moduł, soft przewody itd.)

Z góry dziękuję.
  • Helpful post
    #4 06 May 2012 13:57
    rolka1
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    spróbuj sprawdzić kostke stacyjki patrzac na piny jak zdejmiesz wtyczke to ten drugi od prawej w górnym rzędzie jest odpowiedzialny za zasilanie tych elementów
  • #5 08 May 2012 22:45
    g0fer
    Level 5  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kostka osmolona, nie bawiłem się w sprawdzanie poszczególnych pinów i wymieniłem całą, dodatkowo wymieniłem wszystkie bezpieczniki powiązane z urzkodzonymi elementami. Ku zaskoczeniu działa :)
  Search 4 million + Products
Browse Products