Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 26' jaki wybrać

siedlec-s1 02 Maj 2012 20:11 2538 15
  • #2 02 Maj 2012 20:30
    eM!
    Poziom 13  

Przede wszystkim opisz:
    do czego ten TV będzie Ci służył
    jaką odległość zachowujesz od TV przy oglądaniu
    jak bardzo nasłoneczniony masz pokój
    czy chcesz oglądać filmy z USB w jakimś konkretnym formacie
    co chcesz ewentualnie podpiąć pod TV (jakiś dekoder, odtwarzacz, PC, PS3 itd)
    ile pieniędzy chcesz wydać (i maksymalną nieprzekraczalną granicę)

Im więcej informacji podasz, tym łatwiej będzie nam pomóc znaleźć TV dla Ciebie

• #3 02 Maj 2012 21:05
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Yhy !
    Więc do oglądania mamy euro więc chcę u siebie w pokoiku oglądać (spokój,cisza)
    Pokój ma 4m/4m więc odległość ok 3m - pokój jest bardzo nasłoneczniony do godz 15
    Telewizja będzie odbierana z kablówki.
    Jak będzie z wejściami pod laptopa (wi-fi) czy usb /sd- zdjęcia będzie super
    Kurde cena to tak 1200zł wiem że to nie za dużo :cry:

• #4 02 Maj 2012 21:23
    Kpc21
    Poziom 22  

Z kablówki analogowej czy cyfrowej?

• #5 02 Maj 2012 21:45
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Dobre pytanie - Multi-media
    Chyba jeszcze analogowa ?!
    Ale wiesz ręki nie dam /hihi

• #6 02 Maj 2012 22:24
    Kpc21
    Poziom 22  

Do telewizora kineskopowego (a więc analogowego - o ile taki masz) jest podłączona bezpośrednio kablem antenowym (analogowa) czy przez zewnętrzny dekoder (cyfrowa)?

Jeśli jest analogowa, to dobrze byłoby postarać się o cyfrową. Przy czym możliwe, że przy nowym telewizorze dekoder nie będzie ci już potrzebny - jeśli operator ma w ofercie moduły CI, albo w ogóle same karty dostępu (wtedy moduł musiałbyś kupić samodzielnie).

• #7 02 Maj 2012 22:51
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Tak teraz mam w pokoju taki malutki 14' i właśnie jest podłączony kabelkiem antenowym!
    Dlatego też chcem kupić nowy telewizor, że jak będzie zmiana z analogowej na cyfrową żeby też odbierał bez dekoderu!

• #8 02 Maj 2012 23:16
    Kpc21
    Poziom 22  

Zmiana nadawania analogowego na cyfrowe dotyczy telewizji naziemnej, a nie kablowej.

Kablówki przeprowadzają ją we własnym zakresie i nie mają narzuconych żadnych terminów. Jak jest z Multimedią, musiałbyś się dowiedzieć np. na infolinii.

• #9 02 Maj 2012 23:47
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Czyli mam się dowiedzieć jak u mnie nadają ?!
    Czy analog czy cyfrowo?
    Czy o coś jeszcze zapytać
    A ten samsung z linku będzie złym wyborem?

• #10 03 Maj 2012 00:09
    Kpc21
    Poziom 22  

Wydaje mi się, że całkiem dobrym, ale niech wypowiedzą się inni. Przede wszystkim wydaje mi się, że na 3 metry 26 cali to malutko. Tutaj mogłoby być nawet 46 cali. A za tą cenę kupisz 32-kę. Nie najwyższej klasy, ale zawsze lepiej mieć 32 cale niż 26. Np. teraz w Neonecie jest w promocji Philips 32PFL3007H

Dowiadywać się nie musisz bo wiemy już że odbierasz ją analogowo, ale przy nowym telewizorze dobrze byłoby się postarać o sygnał cyfrowy.

Wybierz się do sklepu i je pooglądaj. Najlepiej właśnie na sygnale analogowym, chyba że uda ci się uzyskać cyfrowy z kablówki.

Możesz też zamienić kablówkę na pakiet cyfrowej TV satelitarnej, ale pewnie wiąże cię umowa, a sama kablówka ma korzystniejszą dla ciebie ofertę (tak domniemam, bo inaczej byś już wcześniej z niej zrezygnował)

Bez względu na to Euro będziesz mógł oglądać nawet w HD - poprzez telewizję naziemną, cyfrową - z typowej drucianej anteny. Ale tam tylu kanałów co w kablówce mieć nie będziesz - tylko podstawowe .

• #12 03 Maj 2012 11:32
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Więc nadają jeszcze w analogowej - a od kiedy będzie cyfrowa - tego nie wiedzą na dzień dzisiejszy!
    Kpc21 masz rację rodzice mają umowę podpisaną na 2lata i dla nich jest to wygodne tel stacjonarny, internet + bezprzewodowy, i pakiet telewizyjny
    Tak wiem że szału nie będzie z tymi 26'calami , ale większy mi tam się nie zmieści, więc to jest max.
    Czyli nic innego nie znajdziemy oprócz tego co podałem w linku?!
    Jak jeszcze macie coś godnego uwagi to podajcie linka- będę więdzny.

• #13 03 Maj 2012 11:57
    Kpc21
    Poziom 22  

Najlepiej udaj się do sklepu RTV (najlepiej do takiego, gdzie do telewizorów będą mieli podpięty sygnał z anteny naziemnej albo kablówki) i pooglądaj, co mają w 26 calach. Wybór nie jest wcale mały, bo są jakieś Sony, Philipsy, Sharpy, Toshiby.

• #14 03 Maj 2012 14:07
    siedlec-s1
    Poziom 21  

A jakiś konkretny model do tych moich wymagań z wi-fi ?!

• #15 03 Maj 2012 14:18
    Kpc21
    Poziom 22  

Sony KDL-EX320. Skoro ma być Wi-Fi, to właściwie nic więcej do wyboru nie ma.

• #16 22 Maj 2012 20:44
    siedlec-s1
    Poziom 21  

Więc kupiony Samsung UE26EH4500
    Ogólnie telewizorek fajny kąty widzenia też są dobre, więc ja nie będę narzekał!
    Dziękuje za pomoc!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme