Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mapa Polski do nawigacji VDO

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RadiaSamochodowe Serwis -> Mapa Polski do nawigacji VDO
Autor
Wiadomość
psw
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bydgoszcz

Post#1 Post autora tematu 08 Sty 2005 23:10   

Podobno istnieje. Czy ktoś ma taką mape i jej używa? Może podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami. Gdzie taką mape można kupić?
Powrót do góry

Kodem_PL
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: GDAŃSK

Post#2 10 Sty 2005 02:13   

Re: Mapa Polski do nawigacji VDO

O ile wiem VDO ma te same mapy co Blaupunkt (TeleAtlas), ale jest jedno male ale:-)

VDO do swoich nawi dodaje caly komplet map za free, musisz jedynie placic za korzystanie z nich. Taki jakby abonament (mozna SMSem, telefonicznie), za korzystanie przez miesiac, rok itp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sty 2005 02:13   

Powrót do góry

psw
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 10 Sty 2005 10:14   

Teleatlas nie oferuje mapy Polski do navi VDO.
Kolega kupił ostatnio uzywany Renault Laguna z fabrycznie zamontowaną nawigacją. Żadnych płyt w komplecie nie było. Chce abym mu to uruchomił. Navi działa tzn akceptuje płyte Benelux 2002 (taką mam) i można popatrzeć sobie na mape. Chciałby mieć Polske. Gdzie można się w takim przypadku udać? W serwisie Renault nie mają pojęcia.
Jaki jest koszt takiego abonamentu?
Powrót do góry

Kodem_PL
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: GDAŃSK

Post#4 11 Sty 2005 15:48pomocny post - solucja   

O konkretach niestety nie powiem, ni ejestem przedstawicielem handlowym VDO;-)

Niemniej popytaj gdzies pod tymi adresami (contact):

http://www.vdodayton-shop.com/start.aspx?action=SupportedSystems

Tu niestety mozna sie dowiedziec, ze owszem, nawi VDO jest w renault, ale nie ma mapy polski... (klikasz map cd's). Tak wiec kliknij contact i moze ktos udzieli Ci info kiedy bedzie...

A tu odnosnie tych oplat co mowilem http://c-iq.vdodayton.com/consumer/howWorks.do

Niemniej to chyba pogladowe bardziej, bo do nawigacji fabrycznych ten system oplat sie nie odnosi (nie wiedzialem, ze to nawigacja ori w renault).

Pozdrawiam
Powrót do góry

jedg
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 16 Lut 2005 09:19   

witam
jest już mapa Polski VDO, Carin, Carminat itp.....
W miare dokładna jest Warszawa i większe ulice w miastach i wszystkie drogi.
Powrót do góry

Muzyk
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Busko

Post#6 31 Mar 2005 10:20   

A możesz podać gdzie jest?
Powrót do góry

c280
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: okolice Bydgoszczy

Post#7 31 Mar 2005 22:53   

U przedstawiciela VDO lub (może trochę taniej i niekoniecznie działąjaca )na Alegro.
Powrót do góry

djlj24
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 31 Mar 2005 23:38   

No z tymi z alledrogo to ostrożnie. Można dostać kopię na płycie za 45 gr i na dodatek niedziałającą. Mapa oryginalna niestety nie jest tania ale jak ktoś sprzedaje Polska 2005 za 50 zł to budzi duże podejrzenia też.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Mar 2005 23:38   

Powrót do góry

adams_72
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Lublin

Post#9 24 Lip 2005 20:36   

djlj24 napisał:
No z tymi z alledrogo to ostrożnie. Można dostać kopię na płycie za 45 gr i na dodatek niedziałającą. Mapa oryginalna niestety nie jest tania ale jak ktoś sprzedaje Polska 2005 za 50 zł to budzi duże podejrzenia też.

Ja kupiłem Mapę VDO do Scenica na allegro za 59 zł fakt jest to kopia ale działa można mieć do niej parę zastrzeżeń ale w tej cenie?
drogi- są na niej tylko drogi Krajowe i Powiatowe a po zatym nie jest to Mapa z 2005r :cry:
miasta- tylko drogi przelotowe :cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2005 20:36   

Powrót do góry

bpalchno
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: BB

Post#10 20 Lis 2005 20:59   

Hej
Ja kupilena ba aalegro za 50 PLN ale na ebau jest za 30, ta za 50 dziala , ale czesto informuje,ze na bocznych droagach teren nie jest zdigitalizowany, wersja językowa angielska i niemiecka. Jezeli ktoś z Was wie czy są juz jakieś nowsze polecam. Moge swoja udostępnić za free jezeli ktoś chce tzn koszt plyty i przesylki
Pozdrawiam
BArtek
Powrót do góry

PI36
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Polska

Post#11 10 Gru 2005 15:20   

właśnie nabyłem renault lagunę z gps-em jest wgrana Europa. I wszystko po niemiecku. Zastanawiam się jak zmienić oprogramowanie komputera i dograć mapę Polski. Czy tylko działa VDO, może inne mapy. Pozdr Piotr
Powrót do góry

13 zbyszek13
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#12 09 Kwi 2006 19:59   

sprowadzilem z niemiec lagune II z2005roku ,posiada nawigacje carminat .na wyposazeniu ma plyte z 22 krajami europy .nie posiada mapy polski.jestem zainteresowany mapa polski,czy ktos slyszal gdzie mozna nabyc
Powrót do góry

dominior2
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Madagaskar

Post#13 27 Maj 2006 01:55   

Na e-maule.
Powrót do góry

chawit
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 04 Cze 2006 20:14   

WITAM! Ja mam kupioną na Allegro płytę do BMW 2005 i działa w Carminat (scenic99 - ta starsza nawigacja) Działa tylko jest tak jak Koledzy piszą tylko drogi główne w centrum Krakowa też kiepsko!! POZDROWIENIA!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Cze 2006 20:14   

Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Pruszków

Post#15 23 Cze 2006 23:46   

Jest już nowa mapa do nawigacji CARIN , VDO-bez C-IQ , CARMINAT , BMW . Najlepsza ze wszystkich samochodowych ( lepsza od Blaupunktowskich DX-ów i E , Beckerów , AVIC-ów itd ) Mam ją w ofercie.
Powrót do góry

psw
Poziom 12
Poziom 12

Post#16 Post autora tematu 24 Cze 2006 23:13   

A ile to ma kosztować?
Powrót do góry

ucho-boss
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: POZNAŃ

Post#17 02 Lip 2006 01:12   

Witam:-) Ja mam navi PHILIPS CARIN i zakupiłem na Allegr mapę Polski-niby wszystko ok ale jest strzasznie ogólnikowa-jeśli ktoś mógłby doradzić jkąś aktualną mapę i przede wszystkim dokładną byłbym naprawdę wdzięczny-proszę o kontakt!!! Wiem że mój system jest kampatybilny z VDO i renault, więc jeżeli chodzi o wybór języka to przynajmniej u mnie jest niezbędna płyta do jego zmiany(jeśli ktoś chce mogę pomóc-posiadam te płytę).
Powrót do góry

pawulon10
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: zaki

Post#18 02 Lip 2006 12:19   

jest już mapa oryginalna vdo razem z czechami wegrami i słowacja w sklepie
teleatlasu 149 euro
Powrót do góry

psw
Poziom 12
Poziom 12

Post#19 Post autora tematu 05 Lip 2006 19:55   

Grzegorz Siemienowicz napisał:
Szanowni Państwo - PROSZĘ BARDZO PRZECZYTAĆ I ZASTANOWIĆ SIĘ
Mam wiele pytań o to czy nie dało by się kupić kopii. Uważam, że takim postępowaniem nie tylko okrada się twórców i dystrybutorów ale przede wszystkim SIEBIE. Nie będę się odwoływał do moralności i oburzenia z jakim większość z NAS zareagowała na niemiecką reklamę MediaM...
Jest kilka aspektów tego rozumowania
- po pierwsze sami Państwo wiecie jak późno weszła pierwsza wersja mapy i jak była niedoskonała ALE BYŁA !!! - nie wiedzą Państwo ile trzeba było zabiegów aby podjęto decyzje o wydaniu pełnej wersji na ten system. Dla NICH to nie jest sprawa prestiżu czy działań charytatywnych lecz biznes - to musi się opłacać !!! Niech przykładam będzie rozwój map na platformy Blaupunkta DX - ma mapę tylko 2005/2006 a dla wersji E po 2005/2006 ukazała się 2006 - oczywiście dokładniejsza i nie dostępna dla DX. Oczywiście piszę o mapie na Polskę i Czech , bo na DX jest dostępna 2006 np. Niemiec.
- po drugie kupując mapy od złodzieja - popierasz złodziejstwo. Z doświadczenia wiem, że 90% złodziei kradnących mapy kradnie również radia i nawigacje ( z tego się utrzymują ). Więc jeżeli nie znajdzie nabywcy na "swoje" mapy i na "swój" sprzęt ukradziony z PAŃSTWA samochodów to NIE WŁAMIE się po raz kolejny do Państwa samochodu po radio wybijając szybę i narażając Państwa na kolejne straty.
- po trzecie wielu z Państwa z utęsknieniem czeka aż pojawi się w Państwa nawigacjach Polski lektor i Polskie menu - ale kto zainwestuje w to pieniądze będąc przekonany, że i tak zdecydowana większość to ukradnie i koszty poniesione w żaden sposób mu się nie zwrócą?
- po czwarte to ile będzie kosztowała Państwa kolejna mapa jeśli będzie - zależy TYLKO od Państwa - każdy dystrybutor dostaje rabat nie na ładne oczy lecz od obrotu i od tego z większą lub mniejszą marżą kalkuluje cenę sprzedaży.
Bardzo przepraszam za tak długi tekst ale zrobiło mi się smutno, że śmiejemy się z epizodu w barze mlecznym w filmie "MIŚ" ( przykręcane talerze i łyżki na łańcuchu ) a nieraz robimy wszystko aby nas tak traktowano.
Pozdrawiam i przepraszam za smutne refleksje

Smutniejsze jest to, że te mapy są "cienkie". Nadają się w zasadzie do testowania.
Mam na myśli DX i VDO. Po pierwszej edycji mapy DX na Polskę rozmawiałem z firmą Imagis (dostawcą danych do mapy dla Firmy Teleatlas). Mieli już zrobione kilkaset miast. Podejrzewam, że marketing firmy Teleatlas doszedł do wniosku, że nie można zrobić całej Polski, bo co by sprzedawali za rok.

Osobny problem to błędy na mapie. Nieistniejące mosty, błędy na drogach jednokierunkowych, samochód zjeżdżający z drogi, błędne komunikaty itd. Podobno wszystkimi drogami ktoś przejechał. Ciekawe ilu się utopiło w rzekach? Przecież musieli spaść do wody skoro jechali a na rzece nie ma mostu.

Sprawa języka w DX i VDO też nie jest taka prosta. Wymaga przeprogramowania nawigacji z płyty, a takich płyt nie ma. Dodatkowo w nawigacji DX nie ma wolnego miejsca na jeszcze jeden język. Pozostają tylko polskie przeróbki, które to krążą po Polsce.

Podsumowując. Na dobry produkt, który będzie warto kupić i nim się posługiwać, trzeba będzie chyba dość długo poczekać.
Do pierwszej edycji mapy DX i VDO to powinni dopłacać użytkownikom za testowanie, a nie sprzedawać je za mniej więcej równowartość połowy miesięcznych zarobków typowego Polaka.

Niech zrobią solidny produkt!! Dobrze go sobie zabezpieczą, aby nikt nie mógł piracko skopiować. Niech wprowadzą tanie upgrady dla legalnych użytkowników (tak robi np. Automapa). Jak to zrobić? To niech coś wymyślą. Przecież to oni chcą zarobić. Sam Pan napisał, że robią to po to aby zarobić. Los użytkownika jest jakby na dalszym miejscu. Sądząc po jakości mapy, to na dość dalekim miejscu.
Myślę, że przy właściwym podejściu zostanie sprzedanych znacznie więcej płyt. Wtedy i Pan i producent mapy dobrze zarobicie.
Powrót do góry

Grzegorz Siemienowicz
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Pruszków

Post#20 06 Lip 2006 10:21   

Witam
Jest mi jeszcze bardziej smutno
Użytkownik psw napisał:
" Niech zrobią solidny produkt!! Dobrze go sobie zabezpieczą, aby nikt nie mógł piracko skopiować ".
To pójdę tym tropem
- niech kobietę w ciąży lub staruszkę idącą do sklepu napadną skopią i pobiją i ukradną jej torebkę - to jej wina że się dobrze nie zabezpieczyła ( oczywiście nie dotyczy to potencjalnie żony ani matki użytkownika psw bo wtedy to co innego )
- niech napadną i zgwałcą nastolatkę wracającą ze szkoły to jej wina, że nie umiała się obronić ( tak jak wyżej nie dotyczy ....... );
- niech ukradną każdy samochód który umieją ukraść ( pod warunkiem , że nie jest mój );
- to że zdradzam żonę z każdą to jej wina bo ona nie jest doskonała;

Skoro napisał Pan o Automapie XXL - to też powinien Pan wiedzieć, że zawiera ona błędy ( bo nie ma ludzi ani rzeczy doskonałych ) - to znaczy że też ją trzeba ukraść ?
A tak de facto nie wiem co Pan/Pani zawodowo robi - ale zgodnie z Pańskimi słowami - jeżeli NIE JEST DOSKONAŁE to nie należą się wytwórcy pieniądze - niech Pan/Pani zacznie od siebie i ich nie bierze.
ZACZNIJMY WYMAGAĆ WIĘCEJ OD SIEBIE NIŻ OD INNYCH - a świat będzie lepszy.
Zastanawiam się czy i Pan/Pani chce żyć w takim kraju ?

Moderowano przez SławeK:
Choć i mnie niezawsze podoba się jakość i sposób działania wielu firm to jako klient mam wybór, albo kupię albo nie, albo na własną odpowiedzialność skorzystam z pirackiej oferty ale ze świadomością że ryzykuję prawnie i uszkodzeniem sprzętu. Temat zamykam.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RadiaSamochodowe Serwis -> Mapa Polski do nawigacji VDO
Strona 1 z 1