Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Konwertowanie długich filmów do innego formatu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Film -> Konwertowanie długich filmów do innego formatu
Autor
Wiadomość
bobki32
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 03 Maj 2012 22:11   

Konwertowanie długich filmów do innego formatu

Mam problem z konwersją filmu zgranego z kasety wideo który trwa ponad 4 godziny, otóż plik zajmuje prawie 6GB a chciał bym go przekonwertować żeby wszedł na zwykła płytkę DVD, format może być avi choć to akurat nieistotne. Szukałem jakiegoś darmowego programu i zdecydowałem się na Format Factory ale po wybraniu odpowiadających mi parametrów zgrywa się tylko niecała minuta filmu i program twierdzi że to wszystko. Próbowałem też Any Video Converter, który zgrywa niecałe 3 minuty więc też słabo. Polecicie coś sprawdzonego żeby nie było problemu z tak prostą rzeczą? Dodam że próbowałem przerobić filmik 10min i zgrał się w całości bez problemu więc wydaje mi się że problem dotyczy długości i te programy nie potrafią jednorazowo tak długich filmów przerobić ale może się mylę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Maj 2012 22:11   

Powrót do góry

macko.79
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: POZNAN

Post#2 04 Maj 2012 08:28   

Re: Konwertowanie długich filmów do innego formatu

Jeśli chodzi o darmowe programy, to ja używam Freemake Video Converter
http://www.dobreprogramy.pl/Freemake-Video-Converter,Program,Windows,20113.html
Polecam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2012 08:28   

Powrót do góry

bobki32
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 04 Maj 2012 20:08   

macko.79 polecony przez ciebie program działa bez zarzutu i już przerobiłem sobie film bez najmniejszego problemu tak że program na prawdę super i polecam! Dzięki wielkie za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2012 20:08   

Powrót do góry

anmedia
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Madryt

Post#4 05 Maj 2012 23:40   

Dziwne to jest co napisalec. 4 godziny chcesz wsadzic na 4.7GB! Po co, skoro uzyskales material 6GB to nagraj na dysk 8,5GB, a zachowasz i jakosc i nie bedziesz nic musial kombinowac. Cena dysku 8.5Gb nie wiele wyzsza niz normalnego. Poza tym, w warunkach normalnych 1godzina zajmuje okolo 3.5Gb powiezchni a ty chcesz 4 wsadzic na jeden!!!
Powrót do góry

bobki32
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 06 Maj 2012 10:35   

Pisałem na początku że film jest zgrany z kasety VHS, więc logiczne jest że jakość obrazu jest po prostu słaba i ma rozdzielczość zaledwie 250x576 linii więc to dużo nie może zajmować choć sprzęt zgrywający może oferować więcej ale polepszenia jakości nie będzie, dźwięk też nie jest na wysokim poziomie jak się można domyślić więc wystarczy zmienić format choć by tego dźwięku co uczyniłem i różnica nawet jak jest to przynajmniej dla mnie nie słyszalna a rozmiar pliku poniżej 4GB więc przedstawione argumenty są dla mnie przynajmniej słabe a poza tym jak mówiłem swój problem rozwiązałem już.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Film -> Konwertowanie długich filmów do innego formatu
Strona 1 z 1