Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Laptop Brak obrazu i podświetlenia

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop Brak obrazu i podświetlenia
Autor
Wiadomość
Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 04 Maj 2012 11:41   

Witam mam problem z laptopem Acer Aspire 5536g. Mianowicie po jego włączeniu na matrycy nie wyświetla się nic. Nie działa nawet podświetlenie. Słyszę że dysk twardy chodzi normalnie. Próbowałem podłączyć go poprzez wyjście do monitora. Monitor także nie pokazywał obrazu (komunikat : sprawdz przewód sygnałowy). Próbowałem także przez hdmi do telewizora ale także nic to nie dało. Rozebrałem laptopa w poszukiwaniu rozłączonych taśm spalonych podzespołów jednak nic tam nie znalazłem. Cały czas laptop jest rozkręcony w celu zidentyfikowania uszkodzonej części. Dodam że nie wiem nawet czy laptop wchodził mi do windowsa ponieważ nie słyszałem żadnych dzwięków startowych itp. Słychać było że dysk się kręci a ekran był czarny i bez podświetlenia. Czy może być to spalona karta graficzna?
Poniżej załączam zdjęcie płyty głównej. O ile się orientuje grafika jest zintegrowana;/
Bardzo proszę doradzić mi co mam dalej zrobić i czego poszukiwać
Pozdrawiam i proszę o POMOC
Powrót do góry

syczący
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 04 Maj 2012 11:50   

Re: Laptop Brak obrazu i podświetlenia

A próbowałeś podświetlić matrycę latarką led ? Też tak kiedyś miałem.Poświeć i sprawdź dokładnie czy nie widzisz napisów z systemu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2012 11:50   

Powrót do góry

kryst16
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#3 04 Maj 2012 12:31   

syczący napisał:
A próbowałeś podświetlić matrycę latarką led ? Też tak kiedyś miałem.Poświeć i sprawdź dokładnie czy nie widzisz napisów z systemu.

Miałby obraz na zewnętrznym.

Możliwe że zimne luty pod GPU. (Układy do wygrzania). Laptop po uruchomieniu bez pamięci nie piszczy??
Powrót do góry

boro1234567
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: EB

Post#4 04 Maj 2012 14:01   

Czy wszystkie przetwornice startują?
Czy procek, ram sprawny?
Czy nie na zwarć na cewkach przetwornic?
Prawdopodobnie grafika.
Powrót do góry

Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 04 Maj 2012 21:18   

@boro1234567
Mógłbyś mi napisać jak posprawdzać te elementy. Bo nie mam pojęcia jak sprawdzić np procka czy ramu bez sprawnej matrycy. Chyba żeby przełożyć na inną płytę główną której niestety nie mam.
@kryst16 Akurat tego czy po uruchomieniu bez ramów nie piszczy zapomniałem sprawdzić a teraz lapek cały rozebrany ;/
Jeżeli to wina grafy (jednak muszę mieć 100 % pewność- proszę o poradę jak dokładnie to zweryfikować) to gdzie mogę kupić taką płytę główną bo na allegro jak patrzyłem sprzedają tylko te radki tylko że nie zintegrowane a ja mam integre ;/
Powrót do góry

GumaWP
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kamion

Post#6 04 Maj 2012 21:26   

To na początek CLEAR C.M.O.S.
Resetujesz zworką.
Powrót do góry

Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 04 Maj 2012 23:06   

i złożyć spowrotem laptopa ?
Powrót do góry

GumaWP
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 05 Maj 2012 08:26   

Resetujesz przekładając zworkę w drugie położenie na kilka sekund, potem przekładasz zworke na dawne położenie-robisz to na wyjętej baterii, wyłączonym lapku i odłączonym zasilaniu. Potem odpalasz go.
Powodzenia i szczęścia życzę:-)
Powrót do góry

Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 05 Maj 2012 09:00   

Baterie wyjąłem już wczoraj. Szukałem zworki cmos na płycie ale tutaj nie ma żadnej zworki XD i teraz nie wiem czy coś mogło dać wyjęcie bateri a żeby to sprawdzić musze złożyć całego lapka bo goła płyta główna leży na biurku
Powrót do góry

kryst16
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 05 Maj 2012 11:56   

Bios możesz też zrestartować wyjmując bateryjkę z płyty głównej na 10 minut. (może być więcej). Ale moim zdaniem nic to nie da.
Powrót do góry

Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 05 Maj 2012 14:01   

No też tak właśnie myślę że nic to nie da;/ Tylko co mam teraz zrobić widzę żę "boro1234..." ma o tym jakieś pojęcie tylko nie wiem jak można posprawdzać te podzespoły które on wypisał
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2012 14:01   

Powrót do góry

kryst16
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 05 Maj 2012 14:19   

Jeśli laptop ie piszczy po wyjęciu RAM to będzie wina płyty głównej (grafiki lub innego zintegrowanego elementu). Procesory psują się bardzo bardzo rzadko.

Masz miernik?? Do reszty musisz mieć miernik.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2012 14:19   

Powrót do góry

lookash81
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: głogów

Post#13 05 Maj 2012 15:39   

kryst16 napisał:
Jeśli laptop ie piszczy po wyjęciu RAM to będzie wina płyty głównej

O ile stwierdzenie jest poprawne(choć nie zawsze) w przypadku komputera stacjonarnego, to w przypadku laptopa jest nieprawdziwe.

kryst16 napisał:
Bios możesz też zrestartować wyjmując bateryjkę z płyty głównej na 10 minut

Gdybym miał czekać 10 minut na wyczyszczenie ustawień cmosu, to poszedłbym z torbami, bo większość dnia spędzałbym na czekaniu aż się wyczyszczą cmos-y :D
Wystarczy kilka-kilkanaście sekund.

Danior123:
Zrobiłeś już w zasadzie wszystko co mogłeś zrobić samemu. Dalsza Twoja wnikliwość może tylko zaspokoić Twoją ciekawość, bo sam tego nie naprawisz. Jeżeli nie potrafisz odnaleźć cewek przetwornic, to uwierz mi nie poradzisz sobie z wymianą przetwornicy lub układu graficznego. Oddaj laptopa do serwisu, zanim narobisz sobie bałaganu, który będzie ciężko posprzątać. Zdiagnozują Ci go i będziesz wiedział na czym stoisz. Powodzenia!
Powrót do góry

Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#14 Post autora tematu 05 Maj 2012 20:52   

@lookash Jenak chyba wolę spróbować własnych sił i zabrać się za tego lapka. Z komputerami stacjonarnymi radzę sobie bez problemu jednak z lapkiem mam teraz pierwszy raz do czynienia.
Martwi mnie tylko to że nie słyszałem żadnych typu dzwięk windowsa itp. I tu mam problem bo lapek mógł być po prostu wyciszony i tu by była wina raczej grafy lub mogło być tak jak przy jednym kompie którego kiedyś naprawiałem. Mianowicie jeden z ramów był walnięty a komp nie dawał żadnego sygnału do monitora. Tylko nie wiem czy jest to możliwe w lapkach ;/ Dlatego waham się czy składać go specjalnie do kupy żeby sprawdzić tylko ramy czy zaczekać na jakieś podpowiedzi dotyczące sprawdzenia podzespołów na mobo
Powrót do góry

kryst16
Poziom 19
Poziom 19

Post#15 05 Maj 2012 21:24   

lookash81 napisał:
kryst16 napisał:
Jeśli laptop ie piszczy po wyjęciu RAM to będzie wina płyty głównej

O ile stwierdzenie jest poprawne(choć nie zawsze) w przypadku komputera stacjonarnego, to w przypadku laptopa jest nieprawdziwe.

kryst16 napisał:
Bios możesz też zrestartować wyjmując bateryjkę z płyty głównej na 10 minut

Gdybym miał czekać 10 minut na wyczyszczenie ustawień cmosu, to poszedłbym z torbami, bo większość dnia spędzałbym na czekaniu aż się wyczyszczą cmos-y :D
Wystarczy kilka-kilkanaście sekund.

Spotkałem się z płytami (starymi) które jak wyjąłem na 7-8 minut nie startowały. Trzeba było wyjąć na 10 i było oki. Tak samo w komputerach stacjonarnych. Więc podałem mu czas po którym BIOS na pewno się zrestartuje.

Dodano po 1 [minuty]:

Mam to samo z laptopem packard bell z układem GF8600. Raczej układ nie padł bo wygrzanie nie pomogło. Szukam przyczyny jak znajdę napisze.
Powrót do góry

Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#16 Post autora tematu 15 Maj 2012 19:05   

Witam ponownie, kombinowałem z tym laptopem kombinowałem i jak naraziezie sie laptop wciąż nie wyświetla obrazu. Pomyślałem sobie o tym żeby kupić od razu gotową płytę główną np taką http://sklep.pccenter.pl/product_info.php/products_id/819 co o tym myślicie. Czy będzie wtedy pewność że laptop odzyska życie ?
Powrót do góry

GumaWP
Poziom 18
Poziom 18

Post#17 15 Maj 2012 20:32   

Pewności nigdy nie będzie, ale jeśli płyta jest uszkodzona to kupuj.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

bercikzb
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Z gór

Post#18 16 Maj 2012 00:04   

Wyjmij RAM przedmuchaj sloty i załóż pierwsze jeden moduł ,sprawdź czy działa jeśli nie to wymień go na drugi moduł RAM
Powrót do góry

Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#19 Post autora tematu 17 Maj 2012 13:46   

Dziękuję za szybką odpowiedz. Trik z ramami już robiłem. Niestety bez rezultatów. Mam już zamiar zamówić tą płytę. Tylko nie mam jeszcze pewności czy to naprawi problem. Czy może być to wina procesora ?? Bo jeżeli to on by powodował ten problem, kupił bym płytę na marne.

Mam jeszcze techniczne pytanie. Jak zauważyłem obudowa jak i jej części ( zaślepka do hdd i ramów ) przenosi po całej płycie masę. Czy jeżeli odpalę laptopa bez zaślepek lub części obudowy ma to jakiś wpływ na jego działanie ?

Pozdawiam
Powrót do góry

bercikzb
Poziom 18
Poziom 18

Post#20 17 Maj 2012 15:02   

Może też być procesor uszkodzony.Popatrz czy na rdzeniu procesora nie ma np pęknięć,najlepiej jakbyś miał inny na wymianę.A grafika się grzeje jak go załączasz ?Ostatecznie smażenie w piekarniku.

Moderowano przez jankolo:
Otrzymujesz ostrzeżenie za szodliwą poradę

Powrót do góry

bercikzb
Poziom 18
Poziom 18

Post#21 17 Maj 2012 22:33   

Dlaczego ostrzeżenie ? Przecież wygrzewanie w piekarniku to skuteczna metoda.

Moderowano przez jankolo:
Ostrzeżenie za dalsze lansowanie szkodliwej porady.

Powrót do góry

Vogelek23
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pruszków

Post#22 17 Maj 2012 22:49   

bercikzb napisał:
Przecież wygrzewanie w piekarniku to skuteczna metoda.
Kolega chyba usilnie prosi się o urlop od pisania na forum.
A te wierutne brednie proszę sobie zachować dla siebie, bo to nie jest forum kulinarne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Maj 2012 22:49   

Powrót do góry

Endrju111
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Lublin/lubartów

Post#23 18 Maj 2012 07:47   

bercikzb napisał:
Przecież wygrzewanie w piekarniku to skuteczna metoda.

Dla ciasta drożdżowego, nie dla płyty głównej.
Z tego co widzę usterka jest poważniejsza niż niestyk ram i kolega zapewne nie poradzi sobie z naprawą, a więc proponowałbym oddać komputer do serwisu (sprawdzonego).
Powrót do góry

Danior123
Poziom 10
Poziom 10

Post#24 Post autora tematu 19 Maj 2012 13:59   

Witam, mógłby kolega powiedzieć coś więcej na ten temat. Co może być walnięte oprócz płyty głównej i grafiki ? Bo tak naprawdę nic oprócz procesora nie przychodzi mi do głowy. Ja już chciałem zamawiać nową płytę z allegro. Jednak po tym poście mam wątpliwości.
Powrót do góry

Vogelek23
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pruszków

Post#25 19 Maj 2012 15:56   

W mojej opinii - do wymiany most północny ANB1 (RS780M).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop Brak obrazu i podświetlenia
Strona 1 z 1