Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

'Przyspieszanie' obrazu (Samsung UE40D6500)

marcinie7 05 Maj 2012 22:00 2870 3
  • #1 05 Maj 2012 22:00
    marcinie7
    Poziom 1  

Witam,

W związku ze zbliżającym się EURO ;) przymierzam się do zakupu nowego TV.
    Po krótkiej analizie mój wybór padł na Samsung UE40D6500. Praktycznie zdecydowany na ten model udałem się do sklepu rzucić okiem po raz drugi na obraz. Wziąłem ze sobą pendrive z materiałam (serial .720p.HDTV.x264-IMMERSE - w mojej ocenie niezłej jakości oraz film dvdrip). Po włączeniu pierwszego z nich sam obraz oceniam jako bardzo dobry, ostry, kolory żywe. Jednak moją uwagę zwróciło dziwne 'przyspieszanie' obrazu, nawet w niezbyt dynamicznych scenach. Miałem wrażenie, że ktoś puścił serial na minimalnym przyspieszeniu. Dla sprawdzenia odtworzyłem jeszcze dvdrip - pomijając kwestię znacznie gorszego obrazu - ten sam efekt denerwującego przyspieszenia.
    Dodam, że pilot w sklepie nie działał (!), całość uruchamiałem z panelu w tv. W związku z tym nie wiem nawet w jakim trybie oglądałem oraz czy to kwestia nieodpowiednich ustawień, wada tego modelu czy standard...Sprzedawca był całkowicie nie w temacie :/ Będę wdzięczny za interpretację zjawiska. LEDa nigdy nie miałem, mam nadzieję, że to nie standard, a tylko kwestia wadliwości modelu, czy trybu/ustawień ;)

Szukałem czegoś w sieci, część osób pisała w stosunku do innych tv, że to wina matrycy, która nie daje rady i funkcji MOTION PLUS, która powoduje w ten sposób wrażenie płynności...Ale brak płynności na 400 Hz to chyba trochę dziwna sprawa (czy patrząc, że to CMR 200 HZ).

Drugie pytanie, przeglądając modele Samsunga zauważyłem, że niektóre z nich mają w numerze modelu litery D, a inne ES. Np Samsung UE40D6100 i UE40ES6100 Cenowo ES znacznie przewyższają D. Czym różnią się oba modele? Czy konstrukcja wnętrza i parametry są takie same a zmieniony tylko design? (ES wydają się nowsze, bardziej eleganckie)

PS. Proszę o wyrozumiałość - 1 post!:-)
    dzięki i pzdr!

• #2 05 Maj 2012 22:54
    Kpc21
    Poziom 22  

Bo ES są nowsze. To modele tegoroczne, seria D - ubiegłoroczne.

• #3 09 Maj 2012 18:38
    grzesiek885
    Poziom 9  

[quote="marcinie7"]Witam,

W związku ze zbliżającym się EURO ;) przymierzam się do zakupu nowego TV.
    Po krótkiej analizie mój wybór padł na Samsung UE40D6500. Praktycznie zdecydowany na ten model udałem się do sklepu rzucić okiem po raz drugi na obraz. Wziąłem ze sobą pendrive z materiałam (serial .720p.HDTV.x264-IMMERSE - w mojej ocenie niezłej jakości oraz film dvdrip). Po włączeniu pierwszego z nich sam obraz oceniam jako bardzo dobry, ostry, kolory żywe. Jednak moją uwagę zwróciło dziwne 'przyspieszanie' obrazu, nawet w niezbyt dynamicznych scenach. Miałem wrażenie, że ktoś puścił serial na minimalnym przyspieszeniu. Dla sprawdzenia odtworzyłem jeszcze dvdrip - pomijając kwestię znacznie gorszego obrazu - ten sam efekt denerwującego przyspieszenia.
    Dodam, że pilot w sklepie nie działał (!), całość uruchamiałem z panelu w tv. W związku z tym nie wiem nawet w jakim trybie oglądałem oraz czy to kwestia nieodpowiednich ustawień, wada tego modelu czy standard...Sprzedawca był całkowicie nie w temacie :/ Będę wdzięczny za interpretację zjawiska. LEDa nigdy nie miałem, mam nadzieję, że to nie standard, a tylko kwestia wadliwości modelu, czy trybu/ustawień ;)

Szukałem czegoś w sieci, część osób pisała w stosunku do innych tv, że to wina matrycy, która nie daje rady i funkcji MOTION PLUS, która powoduje w ten sposób wrażenie płynności...Ale brak płynności na 400 Hz to chyba trochę dziwna sprawa (czy patrząc, że to CMR 200 HZ).

W zależności skąd odbierasz sygnał musisz kombinować z funkcją motion plus, kktóra z tamtych opcji musi wyłączyć efekt denerwującego przyspieszenia.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme