X

Technikum Informatyczne Kraków i okolice

07 May 2012 22:52 MAmaciek9991
  • #1 07 May 2012 22:52
    maciek9991
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Cześć! Mam problem z wyborem dalszej drogi życia. :P
    No i wybór padł na technikum informatyczne, jednak nie do końca wiedziałem jakie. Dzisiaj się zebrałem, zrobiłem listę szkół z profilem "technik informatyk" jakie są w Krakowie i okolicach. Później listę tą przeniosłem na mapy google i miałem wszystko jak na dłoni (chodzi o dojazd itp.).
    Jednak teraz zrobiło się "pod górkę", bo:
    1.Nie mam się na czyichś doświadczeniach oprzeć. Nikt jeszcze ze znajomych nie szedł na taki "kierunek" i nie bardzo wiem, którą szkołę wybrać.
    Patrząc po witrynach internetowych i zawartych w nich informacji, stwierdziłem, że najbardziej interesujące są następujące szkoły:
    Zespół Szkół NR 1
    Zespół Szkół PGNiG
    Zespół Szkół Łączności
    Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach

I teraz mam pytanie:
    1. czy ktoś z Was chodził do którejś z tych szkół i wie jak tam jest? Może mi jakąś polecić?
    2. Jeżeli raczej żadnej szkoły nie znacie, a uczyliście się w innej, dobrej szkole z miłą atmosferą :lol: , to czy możecie mi ją polecić?

Proszę o szybkie odpowiedzi. Wszak termin składania "papierów" się już zaczął, a trzeba by jeszcze obejrzeć te szkoły na żywo. ;)
  • #2 10 May 2012 04:50
    gabik001
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Ja ukończyłem szkołę z poz. nr 3. Co prawda było to 17 lat temu więc podejrzewam że szkoła ta jeszcze bardziej rozwinęła się w kierunku informatycznym (wtedy jako przyszły technik elektronik uczyłem się na początku po dwie godziny tygodniowo informatyki ale już po 3-ch latach miałem godzinę dziennie pracy na komputerze).
    W czasie gdy się w niej uczyłem była wyjątkowo dobrze wyposażona jak na ówczesne czasy łącznie z zapleczem komputerowym (i tu się pochwalę gdyż uczelnia tak jako pierwsza w Krakowie w 1991 albo -2 roku przeprowadziła pierwszą próbę połączenia internetowego za pomocą radia 144MHz do serwera na Kopcu jak pamiętam). Mieliśmy do użytku jeden komputer klasy PC (286 na Herculesie) z dostępem do internetu już 1992 roku który znajdował się w czytelni (oblegany był zawsze) - otwarcie zdjęcia 35kB trwało ponad minutę ale jaka frajda... Kurcze , chyba zmieniam temat...
    Pozdrawiam
  • #3 10 May 2012 08:11
    maciek9991
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    gabik001 wrote:
    Kurcze , chyba zmieniam temat...

Nie... To w końcu historia szkoły. Pisana z resztą z punktu widzenia ucznia, a nie wikipedii czy książki, więc bardzo fajnie się czyta. No i prosiłem też o własne doświadczenia i refleksje. ;)
    W każdym razie dzięki za odpowiedź. W zasadzie mam już drugą osobę, która poleca ZS Łączności (z innego forum). Więc warto złożyć "papiery".
    Jest może na forum jeszcze ktoś z Krk, który by polecił którąś ze szkół, ew. dodał własną propozycję?
    Pozdrawiam
  • #4 27 May 2012 23:28
    Avat
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Skończyłem Łączność, ale na elektronice.

Informatycy podobno wygrywają sporo olimpiad i konkursów, poziom jest niezły.
    Dużo pracowni komputerowych.

Myślę że warto się wybrać, jak tej szkoły nienawidzę, to ludzi nigdy nie zapomnę :)
  • #5 28 May 2012 21:54
    maciek9991
    Level 12  
    Avat wrote:
    Skończyłem Łączność, ale na elektronice.
    Myślę że warto się wybrać, jak tej szkoły nienawidzę, to ludzi nigdy nie zapomnę :)

Dzięki za odpowiedź. ;)
    W takim razie jednak startuje jako szkoła nr. 1 do ZSŁ.
    A mówisz, że szkoły tej nienawidzisz. Taki tam poziom trzymają, że łatwo nie jest? ;)
    Znaczy wiesz, czy tak przyciskali uczniów. :D

Byłem na dniach otwartych. Ludzie całkiem (jak i nauczyciele) sympatyczni się wydawali. Ale to zawsze tak jest na dniach otwartych. ;)
  • #6 29 May 2012 00:00
    Avat
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Nienawidzę szkoły jako instytucji, wstawania o 5:40 na lekcje i pewnych wkurzających absurdów szczególnie w Łączności.

Ale są też pewne plusy, na przykład świetnie przygotujesz się do kontaktu z urzędasami i bezsensowną biurokracją. Zwolnienie z lekcji wymaga trzech lub czterech podpisów (w tym dyrektora), co czasem może zająć nawet 2 godziny! Jako że biurokracji nie lubię, to kiedy musiałem gdzieś iść po prostu ze szkoły wychodziłem, o usprawiedliwienia martwiąc się później. No i skończyłem z niedpowiednim za ucieczki, bo usprawiedliwień już mi się donosić nie chciało :)

Generalnie przyzwyczaisz się, a potem przy każdej kolejnej dziwnej sytuacji popatrzycie sobie z kolegą w oczy i powiecie: "Łączność".

Co do poziomu, to nie jestem w stanie powiedzieć. Jeśli chodzi o elektronikę, to mówią, że bardzo ciężko nawet się utrzymać. Ja się prawie nie uczyłem przez wszystkie cztery lata (tylko do ważniejszych sprawdzianów) i dałem rady.
    Czasem z tym dawaniem rady bywało różnie, na poprawki z mikroprocesorów przychodziło nas po 60 osób. Teraz będzie luźniej, bo "inaczej z nowszych roczników nikt by nie zdał".

Niestety bolączka polskiego szkolnictwa jest obecna tutaj. Będą cię uczyć ludzie o niesamowitej i niewyobrażalnie ogromnej wiedzy, ale sprzed 30 lat :)
    Studiowanie przestarzałych schematów Unitry z '84 to nic dziwnego w tej szkole.
    Z drugiej strony warsztaty starają się nadganiać, dowodem są lekcje o cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T, na których możesz się dowiedzieć jak to mniej więcej działa i wygląda.
    Na pracowniach będą leżeć obok siebie radzieckie mierniki z lat 60 i najnowsze cyfrowe oscyloskopy za grube tysiące. I najlepsze jest to, że tych mierników nie da się zepsuć. Wiele razy puszczalismy im 230V na zakres 10V i dalej świetnie działają :) Gniotsa nie łamiotsa, jak to mówią.

Generalnie jest miło i nie tak ostro jak słychać na mieście. Na pewno najlepsze technikum w okolicy. Sporo pokażą, sporo nauczą, sporo zobaczysz.

PS. Uważaj na Siwego i jego małego Królestwa Portierni!
  • #7 02 Jun 2012 21:55
    maciek9991
    Level 12  
    Dzięki za tak rozbudowaną opinię o szkole. Dokumenty już złożone. ;)
    W ZS Łączności w piątek byłem 130 na liście, więc może nie być tak łatwo.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wszyscy dostają po punkcie i temat do zamknięcia.

EDIT: Gdzie się podziała opcja Technikum Informatyczne Kraków i okolice :?:
  • #8 06 Jun 2012 17:12
    bartosz646
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    a do jakich klas złożyłeś podanie w łączności i ile około będziesz mieć pkt ?
  • #9 10 Jun 2012 10:15
    maciek9991
    Level 12  
    Nie wiem, ile będę miał ok. punktów. Na razie jestem spokojniejszy, jeżeli nie wiem na ile napisałem (ale co będzie jak dostanę wyniki...). W każdym bądź razie nie wiem, il ok. mam punktów.
    Złożyłem do tech. informatyka, a jako klasy drugiego wyboru do tech. teleinformatyka.
  • #10 23 Jun 2012 10:21
    bartosz646
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    i jak ile pkt będzie na koniec ?
  • #11 23 Jun 2012 11:16
    bloomew
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam , ja również zastanawiam się nad wyborem szkoły i mój wybór padł na tech. informatyk/elektornik .

Żeby już nie zakładać podobnego tematu ( po co śmiecić ) to zapytam się tutaj :

Chodził ktoś z was może do ZSME w Tarnowie ? Spodziewam się ok. 115-120 pkt. na koniec , mam szanse się dostać ? Jeżeli ktoś tam chodził to poprosiłbym o jakieś opinie.
  • #12 23 Jun 2012 11:47
    KaW
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Firma ORANGE jest w KRAKOWIE. Trzeba iść do tej firmy i zapytać się o kierunki jakie mogą być przydatne w w tej firmie.Potrzebna jest również informacja o możliwości przyszłego zatrudnienia.

A może są stypendia zawodowe kierunkowe.?
  • #13 24 Jun 2012 22:06
    maciek9991
    Level 12  
    bartosz646 wrote:
    i jak ile pkt będzie na koniec ?

Mam 131 pkt (jeżeli liczyć ang. rozszerzony - ale podobno na to nie patrzą w tym roku). Czyli mam 103/161, co daje 63%...

KaW wrote:
    Firma ORANGE jest w KRAKOWIE. Trzeba iść do tej firmy i zapytać się o kierunki jakie mogą być przydatne w w tej firmie.Potrzebna jest również informacja o możliwości przyszłego zatrudnienia.

A może są stypendia zawodowe kierunkowe.?

Cóż... Trochę za późno jak na takie pytania.
    A w Krk faktycznie jest trochę tych dużych firm. Choćby Onet czy Interia.
  • #14 24 Jun 2012 22:32
    KaW
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    To nie jest wina młodych .
    Piszę ,bo w Łodzi nie ma już technikum łaczności /były dwa/.W jednym budynku jest jakieś technikum mechaniczne a w drugim przedsięwzięcia prywatne.
    Takie małe państwo -zielona wsypa ....
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products