X

Podłączenie dekodera z tporange 'Sagemcom UHD 88'

zuzannazuzanna 10 May 2012 10:11
  • #1 10 May 2012 10:11
    zuzannazuzanna
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    Witam, niedawno przysłali mi dekoder do telewizora Sagemcom UHD 88. Mam już internet Livebox <wifi>. Tylko że mam problem z podłączeniem dekodera do telewizora. Sama podłączałam i według instrukcji która była wraz z dekoderem wszystko mam dobrze podłączone. Udało mi się włączyć dekoder, ale na ekranie telewizora ukazało się okienko z informacją, że dekoder sprawdza połączenie z modemem i że to może potrwać kilka minut, ale to nie trwało kilka minut tylko dłużej i dekoder sam się włączał i wyłączał. według instrukcji zaraz po tym sprawdzeniu powinno się ukazać na ekranie telewizora okienko z identyfikacją gdzie tam trzeba wpisać kod i pin, ale mi się to nie pojawia tylko dekoder wariuje. Pomocy, ma ktoś może ten sam problem i wie jak go rozwiązać?
  • #2 11 May 2012 10:59
    Marek_Pe
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Wczoraj dostałem zestaw LB2 i UHD88. Podłączenie wg schematu NET LB do Sagem- uwaga nie do żółtego gniazda- to tylko do TV po kablu.
    Tak samo kilka razy sprawdzał połączenie ale za którymś razem zapytał o kody i dalej już poszło.
    Aha kilka dni temu miałem informację- automat dzwonił, że można już podłączać sprzęt- może tu jest problem? Konto nie gotowe?

Pozdrowienia
  • #3 19 May 2012 16:36
    arturg5
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Właśnie miałem ten sam problem.
    W Liveboxie nie wkładaj do żółtej wtyczki tylko czerwonej-pomoże napewno
  • #4 31 May 2012 10:53
    adrpl
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Zalezy jak masz skonfigurowany livebox. Mozesz to sprawdzic logujac sie na niego /zaawansowane/konfiguracja portow. U mnie mozna podlaczyc TYLKO do zoltego. W innych portach wyskakuje blad polaczenia/uzytkownika.
  • #5 06 Jun 2012 21:59
    marekzer
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    A czy może być tak, że w Funpacku internet już śmiga a TV nie można skonfigurować? U mnie przy podawaniu identyfikatora z umowy pokazuje mi "błędny identyfikator" i na tym koniec :-(((
  • #6 06 Jun 2012 22:57
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Ta usługa w TP i Orange to WIELKA pomyłka!
    Sami nie wiedzą co mają i co dają! A jak to uruchomić i korzystać bez problemów to już indywidualna sprawa.
    Chcesz mieć problem to pobierz TP-Orange w pakiecie 3w1!!!
  • #7 06 Jun 2012 23:15
    andk1eltd
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    marekzer wrote:
    A czy może być tak, że w Funpacku internet już śmiga a TV nie można skonfigurować? U mnie przy podawaniu identyfikatora z umowy pokazuje mi "błędny identyfikator" i na tym koniec :-(((

Może tak być, że usługa telewizyjna nie jest jeszcze aktywna na platformie usługowej.

Quote:
    Sami nie wiedzą co mają i co dają! A jak to uruchomić i korzystać bez problemów to już indywidualna sprawa.

Wiedzą, i to dobrze.
    Niestety jest to moloch przeogromny i cała procedura od sprzedaży do uruchomienia jest tak zawiła, że czasami się zapętla :D
  • #8 06 Jun 2012 23:21
    marekzer
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedzi, chyba jeszcze trochę poczekam. Na szczęście mam jeszcze inną TV. :)
  • #9 12 Aug 2012 21:19
    mkomko
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    W tp jest dwa rodzaje dostępu
    1 tv przez sat
    2 tv przez net
    zółty port LB2 łaczymy z UHD,...,.... 85,86,88 w sytuacji 2 jest to TV po IP
    w 1 opcji zułty port musi być wolny
  • #10 26 Sep 2012 22:31
    shortping
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    Moja opinia o tym dekoderze jest wybitnie marna - kłopotliwy montaż, słabiutkie oprogramowanie.
    Zainstalowałem już w życiu kilkaset dekoderów i odbiorników sat, ale takiego bubla jeszcze nie widziałem - słaba głowica, wysoki poziom szumów własnych, miernik sygnału nie pozwala na ustawienie anteny bo w przypadku braku sygnału od razu zostaje wyłączony przez oprogramowanie.
    Jeśli macie jakikolwiek wybór, to ten model stanowczo odradzam
  • #11 26 Sep 2012 22:45
    twardypt91
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Panowie, czy ja dobrze rozumuję. Mam antenkę satelitarną - wpinam kabelek Ethernet w teoretycznie dowolne gniazdo w Liveboxie 2.0 OPRÓCZ ŻÓŁTEGO. Nie mam antenki satelitarnej - sygnał TV mogę mieć via Livebox 2.0 po podłączeniu przewodu Ethernet do żółtego gniazda?
  • #12 27 Sep 2012 08:29
    shortping
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    twardypt91 wrote:
    Panowie, czy ja dobrze rozumuję. Mam antenkę satelitarną - wpinam kabelek Ethernet w teoretycznie dowolne gniazdo w Liveboxie 2.0 OPRÓCZ ŻÓŁTEGO. Nie mam antenki satelitarnej - sygnał TV mogę mieć via Livebox 2.0 po podłączeniu przewodu Ethernet do żółtego gniazda?

Z grubsza się zgadza - pod warunkiem, że wykupiłeś taką usługę :)
  • #13 27 Sep 2012 12:13
    twardypt91
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Usługa TV jest aktywna, dekoder podłączony do żółtego gniazdka, a mimo to ciągle wyświetla mi komunikat o błędnym połączeniu. Kilka razy robiłem reset, ale nie pomogło. Czy może tu mieć znaczenie fakt, że dekoder i LB są połączone 15 metrowym kablem Ethernet?
  • #14 27 Sep 2012 13:38
    henq_zb
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    mihal2002 wrote:
    Chcesz mieć problem to pobierz TP-Orange w pakiecie 3w1!!!

Tu masz rację, ja wybrałem 3w1 i fajnie że daja instrukcje i wszystko jest ładnie opisane, ale tak "BYŚ PRZYPADKIEM SOBIE TEGO SAM NIE ZROBIŁ" :) po 45min rozmowy z konsultantem (dodam tu że miałem farta zostawiając jeszcze stary telefon stacjonarny z innej sieci bo tak to z komórki dzwoniąc bankructwo) wszystko skonfigurowałem i ruszyło, najgorzej było z sygnałem satelity jak ktoś szukał na UHD88 to wie o czym mówie, dopiero po wszystkim sie rzeczywiście okazało że to nie było trudne :):)

twardypt91 wrote:
    Usługa TV jest aktywna, dekoder podłączony do żółtego gniazdka, a mimo to ciągle wyświetla mi komunikat o błędnym połączeniu. Kilka razy robiłem reset, ale nie pomogło. Czy może tu mieć znaczenie fakt, że dekoder i LB są połączone 15 metrowym kablem Ethernet?

Tak może być, kabel możesz mieć krosowany albo źle zrobiony a przy pierwszym uruchomieniu dekoder pobiera aktualizacje z internetu więc musi byc do liveboxa podpiety inaczej nie bangla.
    Spróbuj na dolączonym kablu sieciowym do dekodera sie podpiąć i pierwsze uruchomienie zrobić. powinno Ci przejść aktualizacje (00 01 02 03 04 restart) jeżeli wszystko jest ok podpięte. A jeszcze tak z ciekawości zapytam karta wsadzona i to wsadzona dobrze chipem do góry do środka?
  • #15 27 Sep 2012 14:37
    twardypt91
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    henq_zb wrote:
    Tu masz rację, ja wybrałem 3w1 i fajnie że daja instrukcje i wszystko jest ładnie opisane, ale tak "BYŚ PRZYPADKIEM SOBIE TEGO SAM NIE ZROBIŁ" :) po 45min rozmowy z konsultantem (dodam tu że miałem farta zostawiając jeszcze stary telefon stacjonarny z innej sieci bo tak to z komórki dzwoniąc bankructwo) wszystko skonfigurowałem i ruszyło, najgorzej było z sygnałem satelity jak ktoś szukał na UHD88 to wie o czym mówie, dopiero po wszystkim sie rzeczywiście okazało że to nie było trudne :):)

Jak znasz jakieś triki odnośnie problemów z sygnałem satelity to daj znać.

henq_zb wrote:
    twardypt91 wrote:
    Tak może być, kabel możesz mieć krosowany albo źle zrobiony a przy pierwszym uruchomieniu dekoder pobiera aktualizacje z internetu więc musi byc do liveboxa podpiety inaczej nie bangla.
    Spróbuj na dolączonym kablu sieciowym do dekodera sie podpiąć i pierwsze uruchomienie zrobić. powinno Ci przejść aktualizacje (00 01 02 03 04 restart) jeżeli wszystko jest ok podpięte. A jeszcze tak z ciekawości zapytam karta wsadzona i to wsadzona dobrze chipem do góry do środka?

Kabel kupiłem gotowy. Pierwsze uruchomienie poszło bez problemu (wtedy sygnał TV brałem z satelity).
  • #16 30 Sep 2012 10:06
    henq_zb
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Koleś z infolini dał mi trik jak wybierzesz na pilocie niebieski->żółty->niebieski to wchodzi do jakiegoś menu systemowego i tam masz tv satelitarna i to wybierasz i pokazuje paski sygnału ja na tym ustawiałem bo z menu głównego nie da się bo jak słaby sygnał to wywala komunikat i paski znikają.

Co do podłączenia do modemu to do którego gniazda masz kabel wpięty ja mam kompa do czerwonego(1) a tv do szarego (4) koleś z infolini mówił żeby do jednego ze skrajnych tv podpiąć miałem do niebieskiego (3) i nie mogło się połączyć.

twardypt91 wrote:
    15 metrowym kablem Ethernet

Ja mam też 15 metrowy ale do kompa, tv mam na kablu od LB i wszystko działa,
    no z wyjątkiem przekierowania portów dla uTorenta :) z tym za chiny nie moge sobie poradzić i zastanawiam się nad innym routerem niż LB2 bo i tak mam TV z satelity a nie po kablu więc jakiś TP-Link z ADSL powinien dać rade.
    Wszyscy zresztą piszą że LB to shit :)
  • #17 30 Sep 2012 18:30
    STP
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Ja rowniez jestem "szczesliwym" posiadaczem 3w1 ale przy uruchomieniu wystartowalem na "czerwonym" zlaczu w liveboxie i tylko tak chcial chodzic.Niestety kazde wylaczenie dekodera to jest niepewnosc,czy po zalaczeniu bedzie lacznosc czy nie.czasami jest od razu a czasami trzeba resetowac dekoder kilka razy.Jest to wkurzajace wiec staram sie nie wylaczac dekodera,zostawiam na jakims kanale.To pewnie kosztuje wiecej energii- czy jest na to jakis sposob?
  • #18 30 Sep 2012 18:49
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    STP wrote:
    czy jest na to jakis sposob?

Jak najbardziej, pozbyć się TP czy orange czy nie wiadomo czego. Jawne granie w balona!
  • #19 30 Sep 2012 18:49
    andk1eltd
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    STP wrote:
    Ja rowniez jestem "szczesliwym" posiadaczem 3w1 ale przy uruchomieniu wystartowalem na "czerwonym" zlaczu w liveboxie i tylko tak chcial chodzic.Niestety kazde wylaczenie dekodera to jest niepewnosc,czy po zalaczeniu bedzie lacznosc czy nie.czasami jest od razu a czasami trzeba resetowac dekoder kilka razy.Jest to wkurzajace wiec staram sie nie wylaczac dekodera,zostawiam na jakims kanale.To pewnie kosztuje wiecej energii- czy jest na to jakis sposob?

Pewnie że jest. Zadzwonić do operatora, zgłosić usterkę i niech wymienią na taki co się nie wiesza.
  • #20 30 Sep 2012 18:50
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (-1)
    andk1eltd wrote:
    Pewnie że jest. Zadzwonić do operatora, zgłosić usterkę i niech wymienią na taki co się nie wiesza.

I tak co tydzień a nawet kilka razy dziennie.
  • #21 30 Sep 2012 20:23
    henq_zb
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    STP wrote:

Spróbuj dodać set top boxa w LB2 ze stałym IP mi to bangla wpięte na szarym porcie (po wyłączeniu i włączeniu ok 1m sie uruchamia set top box)
    Jak nie wiesz jak masz skrina:
    Podłączenie dekodera z tporange 'Sagemcom UHD 88'
    1 - tu masz IP wszystkich urządzeń podpiętych na kablu do LB
    2 - tu przydzielasz stałe IP
    3 - wybierasz odpowiednie urządzenie u mnie to jest już nazwane, jak nie wiesz jakie IP ma dekoder sprawdź po MAC
    4 - jak wybierzesz odpowiednie potwierdzasz
    5 - jak dodało to powinno być widoczne tutaj

I spróbuj wpiąć telewizje do skrajnego portu (pamiętaj że żółty jest tylko do telewizji przez kabel nie satelitarnej - chyba że masz na LB ustawione że korzystasz z dwóch dekoderów).
  • #22 30 Nov 2012 17:38
    emill1212
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mam problem z podłączeniem kablowej telewizji naziemnej. Urządzenia podłączam tak jak w instrukcji i nic, nie może pobrać pierwszej aktualizacji. Po chwili pobierania wyskakuje na dekoderze błąd Er09 potem dekoder (UHD 88) się restartuje i wyskakuje błąd Er01 i tak w kółko... Restartowałem kilka razy dekoder i to też nic nie pomogło.
    Ma ktoś jakiś pomysł na to? Dekoder podłączony do żółtego portu...
  • #23 30 Nov 2012 19:23
    andk1eltd
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    emill1212 wrote:
    Witam. Mam problem z podłączeniem kablowej telewizji naziemnej. Urządzenia podłączam tak jak w instrukcji i nic, nie może pobrać pierwszej aktualizacji. Po chwili pobierania wyskakuje na dekoderze błąd Er09 potem dekoder (UHD 88) się restartuje i wyskakuje błąd Er01 i tak w kółko... Restartowałem kilka razy dekoder i to też nic nie pomogło.
    Ma ktoś jakiś pomysł na to? Dekoder podłączony do żółtego portu...

Żółty jest do IPTV, daj mu zwykły internet z innego portu. Nie zapomnij podłączyć anteny bo też nic nie wyszuka :D
  • #24 30 Nov 2012 19:35
    emill1212
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    No właśnie ja zamówiłem telewizję IPTV i w instrukcji pisze żeby pod żółty i tak podłączyłem, a antena cały czas pod dekoder podłączona jest...
  • #25 01 Dec 2012 10:55
    andk1eltd
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Livebox zsynchronizowany?
    Kabel ethernetowy sprawdzony?
    Jeżeli OK - dzwonić - dekoder do wymiany.
  • #26 01 Dec 2012 13:21
    emill1212
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Livebox zsynchronizowany, kabel sprawdzony....
  • #27 01 Dec 2012 14:39
    henq_zb
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Nie wiedzieć czemu ale czasami na IPTV tak sie dzieje na żółtym porcie, spróbuj na jednym ze skrajnych uruchomić. U jednego gościa co montowałem mu nowego LB 2 wcześniej miał 1.1 dopiero na białym porcie mu ruszyło
  • #28 01 Dec 2012 14:49
    emill1212
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    A nic się nie stanie jak podłącze pod inny port niż żółty?
  • #29 01 Dec 2012 15:42
    andk1eltd
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli masz IPTV to dosłownie nic :D . Niemniej NTC powinno dać się uruchomić o ile wystartuje dekoder - czyli pobierze aktualizacje i przyjmie dane autoryzacyjne.
  • #30 01 Dec 2012 17:39
    emill1212
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Dzięki za informację, pod białym portem wszystko działa:)
  Search 4 million + Products
Browse Products