Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual studio a wybór platformy .Net

marcin w 10 Maj 2012 21:14 1317 2
  • #1 10 Maj 2012 21:14
    marcin w
    Poziom 22  

Witam

Do tej pory pisałem wszystkie swoje aplikacje w C++ Builder, chciałem spróbować cokolwiek napisać w MS visual studio. Już na samym początku pierwsze problemy.
    Mianowicie przy tworzeniu projektu wybieram język, określam platformę .NET Fm. 3.5, podaję nazwę projektu.

Prosty napisany program kompiluję i uruchamiam, na komputerze którym pisałem jest ok, natomiast nie mogę uruchomić na innym który ma również zainstalowany .NET Fm 3.5, aplikacja krzyczy że wymaga platformy minimum 4.0.

Możecie wyjaśnić dlaczego program jest kompilowany pod .Net 4.0 choć w ustawieniach projektu podaję platformę .NET Fm 3.5 ?

Dodam że korzystam z MS Visual Studio 2010.

• #2 10 Maj 2012 21:20
    Defice
    Poziom 25  

Mam podobny problem, ale szczerze powiem, że nie udało mi się dotrzeć do przyczyn. Wychodzi na to, że przy instalacji VS 2010 instalowane są jakieś komponenty, które po skompilowaniu projektu można odtworzyć jedynie za pomocą .Net 4.0. Jeśli masz możliwość, zainstaluj sobie VS 2008 jeśli nie to chyba nie masz wyboru i musisz się "kopać" z wersją 2010. Pamiętaj, że możesz pobrać ze strony MSDN darmową wersje Visual C++ 2008, spróbuj z nim czy błąd nadal będzie występować.

Jeśli tak, należy kombinować coś z VS, jeśli nie to może reinstal Frameworka ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME