Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pompa do studni do zraszania ogrodu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Pompa do studni do zraszania ogrodu
Autor
Wiadomość
infinitytor
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 11 Maj 2012 19:32   

Pompa do studni do zraszania ogrodu

Witam,
Mam pewien problem z wyborem pompy do mojej studni. Pompa wykorzystywana tylko do podlewania ogrodu (1 zraszacz gardena aquazoom lub jakis podobny) - max. odleglosc od studni to okolo 50-60m.

Z początku używałem pompy firmy Power Up: http://www.yato-shop.pl/media/popup.php?store=4&id=6054
jednak ciśnienie jakie ta pompa dawała było tragiczne, tj. zraszacz można powiedzieć w ogóle nie działał. Myślałem, że to wina niskiej mocy (400w) i wydajności (max 6000l/h), więc spróbowałem z tą pompą: http://www.graphite.pl/PL/katalog/Elektronarzedzia_GRAPHITE/Pompy_i_myjki/59G449.html (900W i 17000l/h), ale niestety nie zrobiło to praktycznie żadnej różnicy...

Możecie mi doradzić jaką pompę wybrać aby ciśnienie było zadowalające?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Maj 2012 19:32   

Powrót do góry

nuszek
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 11 Maj 2012 20:02   

Re: Pompa do studni do zraszania ogrodu

To są pompy do wypompowywania wody z basenów itp, pompę która Pan posiada wstawić do studni, a do podnoszenia ciśnienia zastosować np. taką: "FLORA Pompa ogrodowa PO 1200". Ta pompa podniesie ciśnienie do ok. 4 atmosfer co wystarcza na dwa zraszacze. Tak pracują dwie pompy. Taki układ miałem kiedyś na swojej działce.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Maj 2012 20:02   

Powrót do góry

andrefff
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Toruń

Post#3 11 Maj 2012 20:09   

Pompy które podlinkowałeś dają odpowiednio 0,06 i 0,09 MPa, a żeby jakoś podlewać potrzebowałbyś pompę o ciśnieniu co najmniej 0,4 MPa, czyli taką która pompuje na wysokość 40 metrów np. takaLink
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Maj 2012 20:09   

Powrót do góry

infinitytor
Poziom 2
Poziom 2

Post#4 Post autora tematu 11 Maj 2012 20:46   

Serdecznie dziękuję za rozjaśnienie sprawy :) A czy znajdę podobną pompę ale w trochę przystępniejszej cenie niż ta AL-KO za 600zł? :)
Powrót do góry

andrefff
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Toruń

Post#5 11 Maj 2012 20:59   

Taka też może być Link
Tylko sobie czasami "pogoogluj".
Powrót do góry

zdzisiek1979
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pabianice

Post#6 11 Maj 2012 21:57   

U siebie na działce stosuję taka http://www.pompy-pompy.pl/omnigena-zestaw-hydroforowy-jy-750-2-brio-sk-13-p-247.html
Daje ładne ciśnienie jak za te pieniądze ma działanie na zasadzie hydroforu.
Podłączam do niej wąż 40m 3/4cala i ładnie mi śmiga. Ale stosuję tylko albo ręczny pistolet do podlewania lub jeden zraszacz bo dwa uciągnie ale efekt jest taki se. Lepiej działa na jednym.
Tyle że po wyjeździe z działki ja odłączam od węża w studni i chowam bo by mi ja jaki złodziej przytulił. Jedyne co to muszę zawsze zalać wąż sączy wodą.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Pompa do studni do zraszania ogrodu
Strona 1 z 1