Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

po czym poznać ,że TV nie jest z ekspozycji sklepowej

KRISFAN 14 Maj 2012 23:53 2770 2
  • #1 14 Maj 2012 23:53
    KRISFAN
    Poziom 9  

witam
    Trochę dziwne zapytanie z mojej strony,ale jeśli kupuje się TV za ok. 5000 złoty ,to takie wątpliwości nasuwają się same.Przystąpmy do rzeczy.
    W jednym ze sklepów z rtv chcę kupić tv SAMSUNGA UE 46" D 8000 w bardzo dobrej cenie (4999 zł.) jest w gazetce promocyjnej,ten model oznaczono- wyprzedaż.W sklepie nie było już tego modelu ,ale sprzedawca podzwonił po bliźniaczych sklepach i okazało się, że jest w innym i jest możliwość sprowadzenia go dla mnie .Zastrzegłem ,że musi być zapakowany oryginalnie ,sprzedawca zapewnił że jest .PYTANIE!
    Jak mogę się przekonać ,że produkt jest"dziewiczy " -nie był rozpakowywany ,czy opakowanie ma jakieś znaki szczególne typu plomby ,naklejki na połączeniach kartonu itp. na co zwrócić uwagę .Jest to wyprzedaż i podejrzewam ,że będą pozbywali się go różnymi sposobami ,wciskając kit klientowi ,że na pewno nie jest z ekspozycji sklepowej.

• #2 15 Maj 2012 12:33
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Karton powinien być zaklejony "fabryczną" taśmą (tj. z logo producenta), taśma taka po oderwaniu zostawia bez problemu zauważalne ślady i od razu widać że karton był otwierany. Inną rzeczą po której można poznać to pilot, a dokładniej baterie, oryginalnie są one osobno zapakowane w folii (jeśli w ogóle są w zestawie), jeśli telewizor grał na wystawce to zazwyczaj w sklepie pakując taki TV baterie zostawiają pilocie (oryginalnie nigdy tak nie jest bo baterie mogą wylać i zniszczyć pilot).

• #3 15 Maj 2012 22:29
    KRISFAN
    Poziom 9  

pawel-jwe napisał:
    Karton powinien być zaklejony "fabryczną" taśmą (tj. z logo producenta), taśma taka po oderwaniu zostawia bez problemu zauważalne ślady i od razu widać że karton był otwierany. Inną rzeczą po której można poznać to pilot, a dokładniej baterie, oryginalnie są one osobno zapakowane w folii (jeśli w ogóle są w zestawie), jeśli telewizor grał na wystawce to zazwyczaj w sklepie pakując taki TV baterie zostawiają pilocie (oryginalnie nigdy tak nie jest bo baterie mogą wylać i zniszczyć pilot).

jeśli Samsung okleja kartony taśmą z logo producenta, to myślę że będzie widoczna ewentualna ingerencja w zapakowany tv ,chyba że zrobią to bardzo sprytnie i w jakiś sposób przykleją taśmę idealnie w tym samym miejscu .Bateria zawsze mogą dorzucić nowe ,ale można tu być czujnym, ponieważ samsung chyba daje z własnym logiem baterie jak będą innego producenta to znaczy że ktoś już tam grzebał-chyba że się mylę z tymi bateriami .
    dzięki za sugestie

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme