X

Jaka średnica rurek do CO?

15 May 2012 15:32 ADadamsson
  • #1 15 May 2012 15:32
    adamsson
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam, wiem ze jest sporo podobnych tematow, ale to jest bardzo indywidualny problem.

Dom jest parterowy, pokoje w ukladzie rzedowym. Stara instalacja jest pol-grawitacyjna tzn. byla kiedys grawitacyjna, ale dolozylem juz pompke, zeby przyspieszyc cyrkulacje. Nowe rurki chcialem polozyc na scianie, pod grzejnikami. Piec znajduje sie w piwnicy.

Ta czesc instalacji ktora wychodzi w lewo od pieca, idzie do lazienki, moze doloze tam jeszcze jeden grzejnik drabinkowy do suszenia recznikow. Rura do bojlera jest w stali fi 1 cal, od niego ida rurki do lazienki fi 25mm w plastiku.
    Tej czesci nie chce ruszac.

Czesc instalacji ktora idzie w prawo od pieca, jest obecnie polozona w stali rury 2,5 cala na zasilaniu i od kazdej odchodza rury 1 cal do kazdego grzejnika.
    Ta cala czesc chce wymienic.

Chcialem uzyc rur o srednicy fi 20 na calej dlugosci domu, i fi 16 do grzejnikow. Powrot chce polozyc tez w fi 20.

Instalacja jest otwarta, zbiornik przelewowy bedzie nad bojlerem, do instalacji chce uzyc rurek zgrzewanych.

Grzejniki sa zeliwne, kolo kazdego napisalem ilosc zeberek.

Jaka średnica rurek do CO?

Uploaded with ImageShack.us
  • #2 15 May 2012 18:14
    630176
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Moje zdanie jest takie żeby nic nie zmieniać i zostawić tak jak jest. Zmiana na cieńsze poza estetyką nic nie da, a na pewno nie da oszczędności na opale.
  • #3 19 May 2012 00:44
    adamsson
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jerzykowski wrote:
    Moje zdanie jest takie żeby nic nie zmieniać i zostawić tak jak jest. Zmiana na cieńsze poza estetyką nic nie da, a na pewno nie da oszczędności na opale.

Nie zgodze sie, bo na chwile obecna mam w domu ok 40 m 2,5 calowej rury, ktora jest kiepsko izolowana. Cala instalacja ma juz ponad 35 lat, cieknie w kilku miejscach. Sama ilosc wody, jaka bym mial mniej do ogrzania, to ok 1/3 calej objetosci.

Prosze tylko o porade jakie uzyc rurki, zeby calosc dobrze funkcjonowala.
  • #4 22 May 2012 15:40
    Rafael1888
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    To pospawaj i zaizoluj te rury, bo wymiana samych rurek nic nie da. To tak jakbyś chciał uzyskać obraz w jakości HD wymieniając kabel od anteny mając 30 letni telewizor .

pozdrawiam
  • #5 23 May 2012 16:20
    adamsson
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    ehh, widze ze nie uzyskam tu odpowiedzi, szkoda.

temat mozna zamknac.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products