X

OVERMAX OV-ML-02 + Huawei E173 jak uruchomić połączenie do internetu

21 May 2012 09:05 KRkrixsaw44
  • #1 21 May 2012 09:05
    krixsaw44
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Nabyłem netbooka OVERMAX model OV-ML-02, który pracuje pod kontrolą ANDROID 2.3. Posiadam Modem Huawei E173 w sieci PLAY. Po włączeniu netbooka w "ustawienia --> sieci zwykłe i bezprzewodowe" wyłączam WiFi a następnie przechodzę do ustawień "sieci komórkowe". W ustawieniach "punkty dostępowe" brak jakiegokolwiek wpisu, i trudno się dziwić skoro dopiero co uruchomiony system ale po podłączeniu modemu do USB po chwili pojawia się nowy wpis "Poland Play" a dioda na modemie miga na niebiesko w równych odstępach czasowych.

Po wybraniu opcji "operatorzy sieci --> wyszukaj sieci" pojawia się błąd "Podczas wyszukiwania sieci wystąpił błąd."

Przeszukując informacje w google.pl (pomijając strony z jakiegoś generatora spamu) trafiłem na informację aby w tym modemie wyłączyć wszystko poza modemem (za pomocą oprogramowania Top_netinfo.exe w wersji 3.64).

Niestety nadal nie udało mi się uruchomić dostępu do internetu. Dodam, że ten sam modem podłączony do komputera pracującego pod W7 działa poprawnie.

Jeśli, ktoś ma jakiś pomysł ponieważ na razie utknąłem w miejscu :(

Dziękuję z góry za info
  • #2 26 May 2012 17:03
    Maniek911
    Level 20  
    Helpful post? (+1)
    Dołączam się do tego ... Też mam taki sam problem może już ktoś wie.....
  • #3 02 Jun 2012 09:03
    Jazz2000
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Ja mam go od wczoraj i internet mi smiga przez router i jest wszystko ok, ale mam inny problem komputer ten posiada calkiem niezla kamerke ale po zainstalowaniu skypa program ten jej niewykrywa nawet nie ma opcji viedeorozmowy ani czegokolwiek co by dotyczylo kamery- za pare dni wyjezdzam za granice i przydaloby sie rozmawiac z rodzina i zobaczyc ja.
  • #4 27 Jun 2012 09:19
    Pocinas
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Podpinam się pod temat wyżej. Osobiście nie mam tego netbooka ale ma klient i ten sam problem z Skype.
  • #5 11 Jul 2012 14:26
    artur00
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Też mi dziś klienta przyniosła ten "sprzęt" i też mam problem ze skypem.
    Na ich stronie jest upgrade do andka 4.0, ale czytałem że nie ma androidowego sklepu, a jak się go wgra ręcznie to jakimiś errorami sypie także zostawiłem narazie 2.3. Napisałem do supportu emaila zobaczymy co odpiszą.
  • #6 11 Jul 2012 17:00
    Pocinas
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Ogólnie się też wstrzymałem z wgraniem Andka 4.0. Bo wyczytałem że ci którzy upgrade zrobili na 4.0 to teraz szukają pomocy jak wrócić do 2.3. Z kamerka na skype i tak i tak lipa, rozmawiałem z Serwisem Overmaxa i twierdza że skype jest niekompatybilny, czy że nie ma sterowników pod tę kamerkę. Dopowiedział że być może kolejny upgrade firmwaru może już to rozwiąże.
  • #7 11 Jul 2012 20:00
    Maniek911
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    ogólnie ten laptop ( jak to można go nazwać to wogóle jakaś ściema) Nowy kosztował ponad 500 zł to naprawde lepiej dołożyć drugie tyle i mamy normalny laptop....
  • #8 11 Jul 2012 20:47
    artur00
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Pocinas wrote:
    Ogólnie się też wstrzymałem z wgraniem Andka 4.0. Bo wyczytałem że ci którzy upgrade zrobili na 4.0 to teraz szukają pomocy jak wrócić do 2.3. Z kamerka na skype i tak i tak lipa, rozmawiałem z Serwisem Overmaxa i twierdza że skype jest niekompatybilny, czy że nie ma sterowników pod tę kamerkę. Dopowiedział że być może kolejny upgrade firmwaru może już to rozwiąże.

Na potwierdzenie Twoich słów
    Code:
    Witam.

Nie da się, android obsłuży kamerę, jednak samo oprogramowanie SKYPE nie potrzafi jej rozpoznać.
    Z poważaniem / Best regards
    Marcin Nowak
    OVERMAX POLSKA
    61-248 Poznań
    ul. Dziadoszańska 10
    tel. + 48 61 653 12 93
    fax. + 48 61 653 12 69
    www.overmax.pl

Coś mi się wydaje że próbują zwalić winę na skype, ale to tylko moje przypuszczenie.
    Najlepsze że mówiłem klientowi wybierzesz coś zadzwoń zapytaj, ale nie przecież mądrzejszy, a teraz z płaczem co robić. Ale z drugiej strony jeżeli coś ma kamerę to naturalnym jest że ma ona jakieś zastosowanie np rozmowy w skype.

Wiecie może co to za chińczyk robi te wynalazki ? Może na ich stronie są jakieś upgrad'y oprogramowania ?
  • #9 01 Sep 2013 22:34
    kolo004
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    mam overmaxa bsecore 10II i modem E1750 i E 353. W wykazie overmax oczywiści 1750 występuje jako kompatybilny. Jedan miga i widzi sieć ale oczywiście po połączeniu występuje błąd i nic z tego nie ma. Drugi niby się loguje ale nie ma nic - zero połączenia.
    Pisałem do sprzedawców modemów bo zalezy mi na sieci w ten sposób bo jeżdżę po europie, jeden odpisał mi że testowali wiele modemów z tym shitem overmaxa i generalnie jest tak że jeśli już chodzi to strasznie tragicznie. Ja nawet rootowałem system i włamywałem się za pomocą innych programów i raz się udało ale to jakaś męka z tym szmelcem. Także pozdrawiam tych którzy nabyli tę chińszczyznę, że źle napisanymi sterownikami. Lepiej kupić inny tablet renomowanej firmy lub mały laptop niż tracić zdrowie i czas na darmo
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products