Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samsung SmartTV + router - podłączenie Internetu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> Samsung SmartTV + router - podłączenie Internetu
Autor
Wiadomość
jeden5a
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 23 Maj 2012 22:56   

Samsung SmartTV + router - podłączenie Internetu

Witam,

Mam problem z odpaleniem Internetu w telewizorze Samsung SmartTV ue32es5500.
Podłączam go kablem utp do routera.
Telewizor pobiera wszystkie adresy z dhcp, ale po sprawdzeniu polaczenia z siecia pojawia sie komunikat "Polaczenie z siecia przewodowa nie powiodlo sie".
Oczywiscie na tym samym kablu i porcie routera przetestowalem polaczenie na laptopie i Internet dziala bez problemu.
Po zalogowaniu na routerze widze zarejestrowany telewizor w "device list".
Z poziomu kazdego komputera dzialajacego w sieci pinguje telewizor z odpowiedzia kilku ms.
Po wpisaniu w telewizorze adresow recznie ten sam efekt - brak polaczenia.
Dlaczego nie dziala internet w telewizorze?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2012 22:56   

Powrót do góry

jimasek
Pomocny w Sieci, Internet

Miasto: Gostyń

Post#2 23 Maj 2012 23:03   

Re: Samsung SmartTV + router - podłączenie Internetu

Może to problem z DNS-ami? Jeżeli jest możliwość dopisz DNS ręcznie (8.8.8.8 i 8.8.4.4)
Powrót do góry

jeden5a
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 23 Maj 2012 23:12   

Probowalem wpisywac recznie DNSy, nawet takie ktore podaje na porcie WAN routera (od uslugodawcy), ale w niczym to nie pomaga - dalej brak polaczenia z Internetem.
Powrót do góry

jimasek

Post#4 23 Maj 2012 23:19   

Jaki masz router, od kogo i jak dostarczony internet?
Powrót do góry

jeden5a
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 23 Maj 2012 23:25   

Router Netgear WNR3500L.
Internet 8mb od uslugodawcy radiowego.
Na wszystkich innych urzadzeniach rownoczesnie podlaczonych do routera Internet dziala bez problemu.
Nie filtruje adresow MAC na routerze.
Chce podlaczyc telewizor kablem, aby ominac zakup adaptera wifi.
Powrót do góry

parzy25
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 03 Cze 2012 12:20   

witam. podczepiam się z tym samym problemem. Podłączyłem internet wczoraj kablem przez router. pierwsze użytkowanie było poprawne. dziś chciałem instalować dodatkowe aplikacje i wyskoczył mi błąd ERROR_MODEL_BIND. gdy sprawdzam ustawienia sieci wszystko jest w porządku a tak naprawdę nie działa....
Powrót do góry

gexix
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 03 Cze 2012 13:36   

Mam ten sam problem! wczoraj wszystko działało, a dzisiaj od rana tak jak u kolegi parzy25...wyskakuje blad ERROR_MODEL_BIND.

Moze Samsung wypuscil jakas trefna aktualizacje ?

moj model TV to SAMSUNG PS51E8000
Powrót do góry

jimasek

Post#8 03 Cze 2012 17:20   

Telewizor dostaje adresację?
Powrót do góry

parzy25
Poziom 2
Poziom 2

Post#9 03 Cze 2012 20:24   

dziwna sprawa ale u mnie zaczął działać. nic poważnego nie zrobiłem tylko pozamieniałem wtyczki w routerze i z tym kontem Samsung jakieś ponowne logowanie. Moj model to UE46ES5500
Powrót do góry

gexix
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 03 Cze 2012 22:16   

U mnie takze zaczelo dzialac, a nic nie robiłem :) Widocznie po stronie Samsunga jakis blad...Smart TV pewnie laczy sie z jakims serwerem...
Powrót do góry

indicus
Poziom 2
Poziom 2

Post#11 01 Wrz 2012 13:31   

Witam mam ten sam problem:/ mój model tv to UE32EH5300W podłączyłem tv bezpośrednio z routerem, na routerze oświecają się lampki, w tv widzi kabel, ale połączenia z internetem brak:/ próbowałem też wpisywać adres ręcznie ale nic z tego, nie mam już pomysłów, proszę o pomoc... Pozdrawiam!!
Powrót do góry

mklos1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#12 07 Sty 2013 20:45   

Mam te same problemy. To nie błąd aplikacji. TV loguje się poza naszą wiedzą do serwerów samsunga. Jeżeli nie może się zalogować (z bliżej nie określonych powodów) połączenie z siecią pada... Telewizor UE46ES7000. Czasami Smart Hub chodzi jak burza... Czasami są poważne problemy...

Znalezione podobne wątki na sieci:
http://forums.cnet.com/7723-13973_102-574200/un40es6100-network-connection-problem/
http://forums.whirlpool.net.au/archive/1986401
http://forums.cnet.com/7723-13973_102-538966/smart-hub-not-connecting-to-the-internet/
Powrót do góry

Gordon80
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 12 Sty 2013 14:23   

Ja mam stv ue40es7000 i mam w tv internet po kablu, a jak odłącze kabel, to nie widzi wifi. Właściwie dlatego, że nie widział wifi to podłączyłem kabel. Zrobiłem też aktualizacje (dziś była dostepna, dalej jednak nie widzi wifi. mklos1, czy ty tez masz kłopot z wifi, czy zkablem?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2013 14:23   

Powrót do góry

mr.ludzik
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Piła

Post#14 31 Sty 2013 11:24   

Jest już po naprawie serwerów samsunga i u mnie śmiga (46es6100 wifi), czy u koleżeństwa też?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sty 2013 11:24   

Powrót do góry

Josey
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Starachowice

Post#15 09 Mar 2013 23:00   

u mnie działa wifi choć z przerwami bo router mam daleko (około 22 metrów od telewizora).

Mam natomiast ciągle problem z pamięcią. Podczas oglądania filmów z internetu po około 30 minutach wyskakuje zawsze komunikat na telewizorze że brakuje pamięci. Mozna jakoś zwiększyć pamięć bo samsung z tyłu ma sporo wejść różnych...
Powrót do góry

NOBULA
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Stalowa Wola

Post#16 13 Mar 2013 23:31   

ja posiadam SAMSUNG UE46ES8000S i podobny problem jak wyżej (brak połączenia z internetem ale widziany jest modem) to już parę razy mi się trafiło - poprostu wyłączyłem i włączyłem tv i wszystko zaczeło działać
Powrót do góry

Josey
Poziom 12
Poziom 12

Post#17 17 Mar 2013 01:04   

a problemu z pamięcią telewizora nie masz?
Powrót do góry

NOBULA
Poziom 2
Poziom 2

Post#18 17 Mar 2013 13:57   

narazie problemu z pamięcią telewizora nie mam, nie wiem jak będzie pelna pamięć TV to może wtedy coś będzie się działo
Powrót do góry

Josey
Poziom 12
Poziom 12

Post#19 17 Mar 2013 18:56   

u mnie problem się pojawia gdy oglądam filmu długie na youtubie...a ile masz pamięci wolnej
Powrót do góry

NOBULA
Poziom 2
Poziom 2

Post#20 17 Mar 2013 21:14   

około 200 Mb wolnej pamięci, ale po włączeniu jakiegokolwiek filmu z youtube czy też z ipla, Vod tvp pl, tuba fm, explore 3D itp. najlepiej na moment zapałzować aby się przez chwię buforowało.
jeszcze jedno zależy od neta jaki jest transfer ja mam 4Mb i też nieraz się zacina ale podpisałem na 30Mb od połowy kwietnia i wtedy zobaczę ???
pozdro...
Powrót do góry

adamasi
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Gliwice

Post#21 20 Mar 2013 09:58   

Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga UE55ES7000 (od dwóch dni) i nie potrafię sobie poradzić z podłaczeniem go do internetu, tzn. telewizor łaczy sie z routerem, ale z siecia już nie. Router i internet Cyfrowego Polsatu.
Zmiana IP i DNS-u z automatycznego na reczny nie pomogło.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?
Powrót do góry

sp8alc
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Krosno

Post#22 20 Mar 2013 21:55   

adamasi napisał:
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga UE55ES7000 (od dwóch dni) i nie potrafię sobie poradzić z podłaczeniem go do internetu, tzn. telewizor łaczy sie z routerem, ale z siecia już nie. Router i internet Cyfrowego Polsatu.
Zmiana IP i DNS-u z automatycznego na reczny nie pomogło.
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Mialem podobne problemy - w routerze wlacz DHCP i wpisz adresy DNS np. 8.8.8.8
oraz 8.8.4.4. (lub inne te od dostawcy internetu).Ja mam urzadzenie WN743ND pracujace jako Client z DHCP i DNS jak wyzej polaczone kablem z TV. WN740N to AP przy komputerze. Pozdrawiam
Powrót do góry

seboludek
Poziom 2
Poziom 2

Post#23 05 Kwi 2013 19:26   

przede wszystkim za daleko router od TV-albo po kablu albo bardzo blisko przez wifi.
Dopóki nie przeniosłem routera pod sam TV to było niekończące się buforowanie.No i nie można porównywać odbioru WiFi w TV, a laptopem komórką czy innymi urządzeniami.
Powrót do góry

jimasek

Post#24 05 Kwi 2013 19:30   

seboludek napisał:
przede wszystkim za daleko router od TV-albo po kablu albo bardzo blisko przez wifi.
Dopóki nie przeniosłem routera pod sam TV to było niekończące się buforowanie.No i nie można porównywać odbioru WiFi w TV, a laptopem komórką czy innymi urządzeniami.

Router routerowni nie równy, podobnie z telewizorami, więc nie ma co generalizować.
Powrót do góry

jacek1234
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Kostrzyn

Post#25 29 Paź 2013 14:05   

Gordon80 napisał:
Ja mam stv ue40es7000 i mam w tv internet po kablu, a jak odłącze kabel, to nie widzi wifi. Właściwie dlatego, że nie widział wifi to podłączyłem kabel. Zrobiłem też aktualizacje (dziś była dostepna, dalej jednak nie widzi wifi. mklos1, czy ty tez masz kłopot z wifi, czy zkablem?

Miałem ten sam problem z wifi naprawa w serwisie awaria anteny od wifi
Powrót do góry

Hejda
Poziom 1
Poziom 1

Post#26 20 Lis 2013 21:08   

Podłącze się, mam trochę inny problem.

Dane:
net - UPC (60 mbit) modem cisco 3212 + router tp-link WR841ND
TV - Samsung ue32es6100
TV oddalony od routera niecałe 10m (3 ściany), laptop 1,5 metra bliżej.

Teraz do rzeczy. Lapek łączy się z siecią i osiąga 25-40 mbit (siła zasięgu między 3 a 5 kresek), wiadomo w bloku sieci pełno i ściany, spadek prędkości musi być. TV widzi moją sieć (2-3 kreski na 5) łączy się z netem i niby jest ok, ale po połączeniu nic nie idzie zrobić, muli przeokrutnie. To może jeszcze bym zrozumiał, że może za daleko itp., ale po połączeniu się TV prędkość neta spada na laptopie drastycznie, do 1-1,5mbit, więc może coś z ustawieniami TV/routera. Wszystkie ustawienia domyślne i automatyczne. Ma ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Dodam, że wcześniej, przy 20mibt miałem router netgeara (bez anten) od UPC (nie pamiętam modelu) i wszystko chodziło płynnie, filmiki z neta w HD na TV płynne bez ścinek.

Podłączanie innego sprzętu przez wifi (tablet, telefon) nie zmienia działania neta.
Powrót do góry

miensko
Poziom 1
Poziom 1

Post#27 29 Lis 2013 14:50   

Witam ;)

Podepnę się pod temat. Moje pytanie dotyczy póki co trochę innej sprawy.

Właśnie ojciec "uszczęśliwił" mnie zakupem routera, ponieważ niedawno kupił telewizor smart Samsung f5300 aw42 (czy jakoś tak) i uparł się, że absolutnie musi zostać podłączony do neta...
Kupił router TP Link na razie nie mam nazwy modelu, ponieważ i tak mogę go podłączyć dopiero w nocy (praca itp.).
Internet mam osiedlowy (LAN) podłączony bezpośrednio do kompa.

Moje pytanie brzmi: czy prędkość Internetu na kompie po podłączeniu pod router kompa i TV spadnie? Czy tylko jeśli np. ktoś będzie korzystał z sieci na telewizorze lub na odwrót?
Jak sprawa ma się z otwartymi portami/zewnętrznym IP?

Jest to dla mnie ważne, bo dużo korzystam z neta i sieci torrent (przypominam, że torrent nie służy tylko do piractwa, jeśli ktoś chciałby teraz krzyknąć że "piratom nie pomagamy!" :roll:).

Prawdę mówiąc nie znam się na sieciach, jestem chora jak pomyślę że muszę konfigurować jakieś bramki czy inne bzdety...

Jeszcze jedno pytanie: czy jeśli odłączę główny kabel (ten co "wychodzi ze ściany") i wepnę z powrotem do karty sieciowej w PC to czy automatycznie złapie Internet czy trzeba będzie coś konfigurować? Dotychczas nie musiałam nic takiego robić np. po formacie dysku itp. Sam wszystko łapał. Nie używam żadnych firewalli i innych takich.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> Samsung SmartTV + router - podłączenie Internetu
Strona 1 z 1