Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

bojler elektryczny Ariston

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> bojler elektryczny Ariston
Autor
Wiadomość
reperator
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: GDZIEŚ NA WSCHODZIE

Post#1 Post autora tematu 11 Sty 2005 21:06   

Witam wszystkich. Mam bardzo ciekawy problemz wyżej w ymienionym sprzetem. Po zamontowaniu ogrzewacza z zaworem bezpieczństwa bardzo nagrzewały się rurka doprowadzająca wodę do niego myslałem ze zwór bezpieczeństwa niejest zaworem zwrotnym więc zamontowałem zwór zwrotny zaczął sie nowy problem - kapie woda z aworu bezpieczeństwa przy kazdym załączeniu termostatu czyli podczas pracy grzałki. Instalacja hydrauliczna jest bardzo krótka wykonana cienkimi rurkami miedzianymi ciśnienie w sieci jest w normie. Wiec jestem ciekawy co może byc przyczyna takiego zachowanie się ogrzewacza. PROBLEM BARDZO PILNYPOTRZEBUJĘ POMOCY
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2005 21:06   

Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#2 11 Sty 2005 21:15   

Zawór bezpieczeństwa jest też zaworem zwrotnym. Nie pomyliłeś przypadkiem wyprowadzeń z bojlera.
Zawór bezpieczeństwa powinien być na wodzie zimnej.
Tylko tam.
Powrót do góry

reperator
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 11 Sty 2005 21:44   

Re: bojler elektryczny Ariston

Rurki ogrzewcza napewno niesą pomylone a nawet było sprawdzane czy jest rurka wewnątrz ogrzewacza. Aha i wszystkie elektryczne rzeczy terz są wnajlepszym porządku.
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#4 11 Sty 2005 21:55   

Czyli zawór jest podłączony do rurki, która w środku zbiornika jest krótsza ?
Przy sprawnym zaworze rurka, na której jest zamontowany nie nagrzewa się.
Może ten zawór ustawiony jest na mniejsze ciśnienie niż w sieci lub jest uszkodzony..
Powrót do góry

Krist0
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 12 Sty 2005 02:40   

Witam.
reperator napisał:
kapie woda z aworu bezpieczeństwa przy kazdym załączeniu termostatu czyli podczas pracy grzałki.

To jest normalne.
Podczas podgrzewania wody ciśnienie wzrasta.

Jaki to zawór xx bar ?

Jakie ciśnienie jest w instalacji xx bar ?.

Pozdrawiam :).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2005 02:40   

Powrót do góry

bobeer
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: NowyTarg

Post#6 12 Sty 2005 03:48   

wiem ze troche nie na temat ale niechce nowego tworzsyc ,a przy okazji fachowcow od wody chcialem zapytac czy mozna gdzies kupic zawor zwrotny ktory by nigdy sie nie odezwal ?? w sesie wydawania z siebie dzwiekow przy srednio odkreconej wodzie
mialem juz kilka
na poczatku cisza
po tygodniu wyje okrutnie
dziekuje
Powrót do góry

lopr_pol
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: -

Post#7 12 Sty 2005 07:47   

Rycho T napisał:
Zawór bezpieczeństwa jest też zaworem zwrotnym. Nie pomyliłeś przypadkiem wyprowadzeń z bojlera.
Zawór bezpieczeństwa powinien być na wodzie zimnej.
Tylko tam.

A po co zawor zwrotny w takim ukladzie, a gdzie woda sie rozszerzy po nagrzaniu?
Chyba ze dac zwrotny, bezpieczenstwa i naczynie wzbiorcze ale to tylko koszty zwieksza.
Ja mam tylko bezpieczenstwa na zasilaniu zimnym i woda sie rozszerza do instalacji.
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#8 12 Sty 2005 11:54   

Kol. lopr_pol
Zawory zwrotny i bezpieczeństwa do bojlerów to podstawa. Zaden szanujący się hydraulik nie zamontuje bojlera bez niego.
Zawór zwrotny zapobiega zmianom cisnienia w bojlerze przy pobieraniu zimnej wody, a przez to mieszaniu się wody ciepłej i zimnej w zbiorniku.
Są one już tak produkowane że w jednej obudowię jest razem zawór zwrotny i bezpieczeństwa, takie 2 w 1.
Też masz taki.
Co do rozszerzenia wody po nagrzaniu, to w bojlerze po napełnieniu pozostaje poduszka powietrzna.
Pozwala ona na bezpieczne powiększenie objętości przez wodę.
Woda nie może rozszerzać się do instalacji bo praktycznie się nie spręża
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2005 11:54   

Powrót do góry

lopr_pol
Poziom 17
Poziom 17

Post#9 12 Sty 2005 22:44   

Woda sie rozszerzy powracajac do wodociagu a u mnie nie ma poduszki bo zasobnik CWU tego nie przewiduje, wyplyw jest na szczycie zbiornika. Mieszaniu zimnej wody z ciepla wplywajacej do zbiornika zapobiega zakrzywiony wlot wewnatrz (tak przynajmniej widac na rysunkach). Takze roznie to bywa :)
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#10 13 Sty 2005 12:21   

Też mam zasobnik wody użytkowej przy piecu CO i jest dokładnie tak jak opisałem.
Jeżeli chodzi o poduszkę powietrzną to jesteś w błędzie.
Wylot ciepłej wody, jeżeli jest na szczycie zbiornika to jest zakończony w zbiorniku odcinkien rurki.
Jeżeli woda rozszeża się do sieci to zawór bezpieczeństwa też jest zbędny.
Powrót do góry

reperator
Poziom 15
Poziom 15

Post#11 Post autora tematu 13 Sty 2005 22:19   

No właśnie panowie koledzy a co ja mam zrobić jak klijentka sie " czepia" albo kapania zaworu albo ciepłych rurek.
Powrót do góry

lopr_pol
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 13 Sty 2005 23:46   

Rycho T napisał:

Wylot ciepłej wody, jeżeli jest na szczycie zbiornika to jest zakończony w zbiorniku odcinkien rurki.
Jeżeli woda rozszeża się do sieci to zawór bezpieczeństwa też jest zbędny.

Nooo w moim nie ma rurki, sprawdzalem palcem :), a zawor bezpieczenstwa to raczej trzeba montowac zawsze w koncu grosze kosztuje a o wiele bezpieczniej. Widzialem juz rozwalona piwnice przez terme elektryczna w ktorej sie zacial termostat :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> bojler elektryczny Ariston
Strona 1 z 1