Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

bojler elektryczny Ariston

reperator 11 Sty 2005 21:06
  • #1 11 Sty 2005 21:06
    reperator
    Poziom 17  

Witam wszystkich. Mam bardzo ciekawy problemz wyżej w ymienionym sprzetem. Po zamontowaniu ogrzewacza z zaworem bezpieczństwa bardzo nagrzewały się rurka doprowadzająca wodę do niego myslałem ze zwór bezpieczeństwa niejest zaworem zwrotnym więc zamontowałem zwór zwrotny zaczął sie nowy problem - kapie woda z aworu bezpieczeństwa przy kazdym załączeniu termostatu czyli podczas pracy grzałki. Instalacja hydrauliczna jest bardzo krótka wykonana cienkimi rurkami miedzianymi ciśnienie w sieci jest w normie. Wiec jestem ciekawy co może byc przyczyna takiego zachowanie się ogrzewacza. PROBLEM BARDZO PILNYPOTRZEBUJĘ POMOCY

• #2 11 Sty 2005 21:15
    39006
    Usunięty  
  • #3 11 Sty 2005 21:44
    reperator
    Poziom 17  

Rurki ogrzewcza napewno niesą pomylone a nawet było sprawdzane czy jest rurka wewnątrz ogrzewacza. Aha i wszystkie elektryczne rzeczy terz są wnajlepszym porządku.

• #4 11 Sty 2005 21:55
    39006
    Usunięty  
  • #5 12 Sty 2005 02:40
    Krist0
    Poziom 23  

Witam.

reperator napisał:
    kapie woda z aworu bezpieczeństwa przy kazdym załączeniu termostatu czyli podczas pracy grzałki.

To jest normalne.
    Podczas podgrzewania wody ciśnienie wzrasta.

Jaki to zawór xx bar ?

Jakie ciśnienie jest w instalacji xx bar ?.

Pozdrawiam :).

• #6 12 Sty 2005 03:48
    bobeer
    Poziom 28  

wiem ze troche nie na temat ale niechce nowego tworzsyc ,a przy okazji fachowcow od wody chcialem zapytac czy mozna gdzies kupic zawor zwrotny ktory by nigdy sie nie odezwal ?? w sesie wydawania z siebie dzwiekow przy srednio odkreconej wodzie
    mialem juz kilka
    na poczatku cisza
    po tygodniu wyje okrutnie
    dziekuje

• #7 12 Sty 2005 07:47
    lopr_pol
    Poziom 22  

Rycho T napisał:
    Zawór bezpieczeństwa jest też zaworem zwrotnym. Nie pomyliłeś przypadkiem wyprowadzeń z bojlera.
    Zawór bezpieczeństwa powinien być na wodzie zimnej.
    Tylko tam.

A po co zawor zwrotny w takim ukladzie, a gdzie woda sie rozszerzy po nagrzaniu?
    Chyba ze dac zwrotny, bezpieczenstwa i naczynie wzbiorcze ale to tylko koszty zwieksza.
    Ja mam tylko bezpieczenstwa na zasilaniu zimnym i woda sie rozszerza do instalacji.

• #8 12 Sty 2005 11:54
    39006
    Usunięty  
  • #9 12 Sty 2005 22:44
    lopr_pol
    Poziom 22  

Woda sie rozszerzy powracajac do wodociagu a u mnie nie ma poduszki bo zasobnik CWU tego nie przewiduje, wyplyw jest na szczycie zbiornika. Mieszaniu zimnej wody z ciepla wplywajacej do zbiornika zapobiega zakrzywiony wlot wewnatrz (tak przynajmniej widac na rysunkach). Takze roznie to bywa :)

• #10 13 Sty 2005 12:21
    39006
    Usunięty  
  • #11 13 Sty 2005 22:19
    reperator
    Poziom 17  

No właśnie panowie koledzy a co ja mam zrobić jak klijentka sie " czepia" albo kapania zaworu albo ciepłych rurek.

• #12 13 Sty 2005 23:46
    lopr_pol
    Poziom 22  

Rycho T napisał:

Wylot ciepłej wody, jeżeli jest na szczycie zbiornika to jest zakończony w zbiorniku odcinkien rurki.
    Jeżeli woda rozszeża się do sieci to zawór bezpieczeństwa też jest zbędny.

Nooo w moim nie ma rurki, sprawdzalem palcem :), a zawor bezpieczenstwa to raczej trzeba montowac zawsze w koncu grosze kosztuje a o wiele bezpieczniej. Widzialem juz rozwalona piwnice przez terme elektryczna w ktorej sie zacial termostat :)

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty