Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Hp Photosmart C4280 - Brak kasety lub jest ona uszkodzona

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Hp Photosmart C4280 - Brak kasety lub jest ona uszkodzona
Autor
Wiadomość
rafael1985
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Katowice

Post#1 Post autora tematu 27 Maj 2012 17:46   

Hp Photosmart C4280

Witam
Posiadam drukarke wielofunkcyjną Hp Photosmart C4280

Proszę o pomoc.Problem polega na tym jak uszukać ją ,ponieważ mam komunikat

Kod:
Brak kasety lub jest ona uszkodzona

rozwiazanie jest proste cencel +power wejscie do menu i dalej do poziomu atramentu 99% czarnego i 0% koloru wiec on jest przyczyną błedu!

Ale tu się nasuwa moje pytanie, ponieważ bede używać tylko czarnego tuszu jak usunąć ten błąd o braku kaset lub uszkodzenia żeby inni mogli używać drukarki bez używania powyższych funkcji obejścia.

Ps.Moge samodzielnie napełnić tusz,ale czy to obejdzie ten bład (jak napelnie color samodzielnie to drukarka dalej bedzie pamietac nr kardridzu coloru ,wiec blad dalej bedzie).

Prosze o pomysly nawet o firmware od razu z linkami prosiłbym jesli pomogą bede zadowolony. Jesli ktoś ma pomysł proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry

telbod
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Perła

Post#2 27 Maj 2012 22:38   

Re: Hp Photosmart C4280 - Brak kasety lub jest ona uszkodzona

Bez kolorowego wkładu nie zadziała. Drukarka pamięta dwa ostatnie wkłady. Aby ja oszukać potrzebny jest trzeci. Ona nie mierzy ile jest atramentu tylko to oblicza po ilości wydruków. Napełnić oczywiście możesz ale ona nadal będzie myślała że jest pusty.
Powrót do góry

BartoszXIV
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: KRAKÓW

Post#3 27 Sie 2012 23:52   

Mam ten sam problem w tej samej drukarce. Zainstalowane są obydwa tusze z tym, że kolorowy jest już pusty, a tusz czarny pełny (zamiennik - uzupełniona kaseta HP).

Co musiałbym zrobić, żeby drukarka działała? Czy zakup nowych kaset cokolwiek zmieni?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sie 2012 23:52   

Powrót do góry

gal_
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Gdańsk

Post#4 02 Sty 2013 23:13   

Znalazłem taką sztuczkę mi pomogło.
Wciskam:
power + cancel (razem)
niebieski, zielony, szary
szary 6 razy
zielony
szary
zielony (poczekać na nową cyferkę...)
cancel 3 razy

W razie czego filmik tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=euzrPLMqDNc
Powrót do góry

BartoszXIV
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 02 Sty 2013 23:27   

Po wyłączeniu drukarki bład nie powraca? Albo po odłączeniu jej z prądu? U mnie problem powracał i nie za każdym razem działał. Nie widzę tu innego wyjścia od kupienia oryginalnych kartridży, które w sumie kosztować mogą 2 razy tyle co wartość tej drukarki... Dziękuję ale jak dla mnie to już raczej koniec przygód z HP
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2013 23:27   

Powrót do góry

gal_
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 03 Sty 2013 11:20   

Błąd powraca, jak dla mnie to nie problem drukuje od wielkiego dzwonu.

Może to będzie jeszcze przydatne iż powiem że używam tylko oryginalnych tuszy HP i mam te problemy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2013 11:20   

Powrót do góry

BartoszXIV
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 03 Sty 2013 11:47   

O kurcze no to jeśli na oryginalnych kartridżach nie działa to już w ogóle bez sesnu... A nie zasechł czasem jeden z nich?
Powrót do góry

gal_
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 03 Sty 2013 12:07   

Tusze wydają się być ok. Wydruk w czarnym i w kolorze wychodzi ok. Tuszu w kolorze mam 50%, czarny 90%. Wydrukowałem draft 40 stron draft kolor (czyli to miesza czarny z kolorem), i zaczął pojawiać się ten błąd.
Faktem jest że długo stały (c.a. 2 miesiące). Nie wiem co jest przyczyną, że się pojawia ten błąd. Wczoraj musiałem przed każdym wydrukiem wciskać, dziś tylko raz i poszło 5 wydruków ok (drukarka była wyłączana i włączana)

Wczoraj znalazłem to kombo z przyciskami. Do wczoraj jak problem się pojawiał, wyjmowałem tusze, restarty oraz inne chaotyczne działania to pomagało. Ten problem pojawiał się raz na jakiś czas w nieokreślonych okolicznościach. Ja tak rzadko drukuję, że nawet trudno mi podać jakieś statystyki.

Wcześniej używałem jej ze sterownikami hplip dla linux'a, teraz Win 7. Drukarka zachowuje się tak samo cały czas.
Powrót do góry

keksia
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 25 Wrz 2013 11:29   

witam!

mam następujący problem:
przez dłuższy czas moja drukarka hp C4280 drukowała bez pojemnika z tuszem kolorowym.
gdy dokupiłam czarny, który się skończył i go zamontowałam przestała działać i pojawia się komunikat: "Brak kasety drukującej lub jest ona uszkodzona".
Próbowałam włożyć w miejsce kolorowego, pełny czarny, ale wtedy: "Zainstalowano niewłaściwy pojemnik".

Jak mogę wrócić do drukowania bez kasety drukującej kolorowej?
Proszę o pomoc!
Powrót do góry

BartoszXIV
Poziom 9
Poziom 9

Post#10 25 Wrz 2013 11:35   

Wywal tą drukarke przez okno, zapomnij i kup inną ;) Męczyłem się z tym długo i wygląda na to, że prawdziwych rozwiązań problemów dla tej drukarki nie ma. Wniosek jest taki, że Hp zmusza do kupowania nowych tuszy i serwisowania drukarek.
Powrót do góry

keksia
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 25 Wrz 2013 11:39   

może gdybym zarabiała troche więcej to też tak bym zrobiłą ;p
ale wydałam pieniądze na tusz i w związku z tym chciałabym jakos rozwiazać ten problem...

a swoją drogą to z nią od początku były jakieś problemy, więc może i wyrzucenie jest to najlepsze rozwiazanie, ale chciałabym jeszcze popróbować
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Wrz 2013 11:39   

Powrót do góry

endriuf
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Post#12 25 Wrz 2013 14:25   

Wygląda na to, że ten czarny który kupiłaś jest uszkodzony. Możesz jeszcze przeczyścić styki na kartridżu i w karetce. Może pomoże.
Powrót do góry

Winston Wolf
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#13 26 Wrz 2013 22:29   

keksia napisał:
może gdybym zarabiała troche więcej to też tak bym zrobiłą ;p
ale wydałam pieniądze na tusz i w związku z tym chciałabym jakos rozwiazać ten problem...

a swoją drogą to z nią od początku były jakieś problemy, więc może i wyrzucenie jest to najlepsze rozwiazanie, ale chciałabym jeszcze popróbować

jak masz dowód zakupu to zwroć do sklepu, jesli kartridż jest uszkodzony to powinni wymienić
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Hp Photosmart C4280 - Brak kasety lub jest ona uszkodzona
Strona 1 z 1