X

Nagrzewnica pojemnościowa

28 May 2012 19:59 ARaraish
  • #1 28 May 2012 19:59
    araish
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam

Ostatnio interesowałem się różnymi metodami nagrzewania dielektryków. Jedna z metod, która mnie zainteresowała to nagrzewanie pojemnościowe poprzez generator w.cz. Chciałbym wykonać taką nagrzewnicę, lecz nie mam konkretnych materiałów.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi nagrzewnicami pojemnościowymi?
    Jeśli tak to proszę o kilka słów na ten temat oraz mile widziane jakieś materiały. Może znalazłby się jakiś schemat takiej nagrzewnicy o mocy ok 3 kW

Pozdrawiam
  • #2 29 May 2012 01:07
    kybernetes
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Czy jesteś na 100% pewien, że wiesz co to znaczy 3 kW w.cz.? Skonstruowanie takiego urządzenia jest absolutnie niemożliwe dla kogoś kto nie ma pojęcia o tych sprawach.
  • #3 29 May 2012 01:14
    Mirek Z.
    Admin grupy RTV
    Helpful post? (0)
    A wiadomo, czym grozi używanie otwartej "kuchenki mikrofalowej". ;)
  • #4 29 May 2012 18:29
    araish
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tylko teoretycznie wiem jak to działa ale przyznam szczerze, że ze strony elektroniki to nie bardzo. Może można gdzieś kupić taką małą nagrzewnice?. W sprzedaży widziałem ale dużej mocy np 15 kW. Chciałbym to zastosować np. do suszenia po sklejeniu drzewa
  • #5 31 May 2012 20:23
    trebuch1
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    araish wrote:
    Tylko teoretycznie wiem jak to działa ale przyznam szczerze, że ze strony elektroniki to nie bardzo. Może można gdzieś kupić taką małą nagrzewnice?. W sprzedaży widziałem ale dużej mocy np 15 kW. Chciałbym to zastosować np. do suszenia po sklejeniu drzewa

Zanim wysuszy ci drewno, po kilku sekundach, będziesz miał ugotowane jajka na twardo. Oczywiście te w mosznie.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products