X

Ustawienie subwoofera w pokoju

29 May 2012 15:09
  • #1 29 May 2012 15:09
    1161599
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Witam posiadam zestaw głośników logitech z-5500 i chciałbym się dowiedzieć gdzie najlepiej ustawić suba żeby bas schodził jak najniżej próbowałem już w kilku miejscach ale nadal nie mam pojęcia gdzie lepiej go postawić najlepiej brzmi jak stoi w rogu a ja siedzę po przeciwnej stronie na łóżku w rogu a jak już jestem przy komputerze to bas nie jest taki sam wydaje się pusty i słabszy. (Załączam rysunek pokoju i ustawień mebli) Ustawienie subwoofera w pokoju
  • #2 29 May 2012 16:19
    Herethic
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie które zadałeś. :)
    Róg pokoju, przeciwległy do miejsca odsłuchu.

Nie próbuj przeskoczyć praw fizyki - nie da się.

Możesz też zerknąć np.tutaj - temat wymaga dopracowania, ale masz tu parę informacji.:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2303260&highlight=

Pozdro.
  • #3 29 May 2012 16:29
    1161599
    Removed  
    Helpful post? (0)
    No tak czytałem dużo o tym i dlatego postawiłem go w rogu tylko że gdy siedzę na łóżku to bass jest bardziej miękki niż gdy siedzę przy biurku a jest różnica gdy stoi po lewej lub prawej stronie? (sprawdziłbym ale kable ograniczają mnie;p)
  • #4 29 May 2012 21:20
    irek6311
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Przy takim układzie mebli sub dałbym pomiędzy biurkiem a tv ,
    teraz to sub jest stłumiony poprzez szafę + biurko i niskie tony tak słabo słyszysz ,
    bas/niskie tony potrzebują przestrzeni > sub nie może być odgrodzony od reszty pomieszczenia meblami .
  • #5 29 May 2012 21:36
    1161599
    Removed  
    Helpful post? (0)
    A czy przy twoim ustawieniu sub nie będzie za bardzo po środku bass nie będzie się rozchodził? Hmm jutro po południu sprawdzę Twoje ustawienie i dam znać czy coś się poprawiło.
  • #6 30 May 2012 19:32
    1161599
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Jestem już po ustawianiach jednak w rogu pokoju lepiej brzmi bass między biurkiem i tv bass może i był troszkę niższy ale za to taki jakby się w karton pukało chyba pozostanę przy moich ustawieniach.
  • #7 30 May 2012 19:51
    irek6311
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    To wina subwoofera bo za słaby na te pomieszczenie ,
    pomieszczenie masz mocno zabudowane meblami i potrzeba by 2 subwoofery by bas był w miare poprawny ,
    tak na marginesie ten subwoofer z zestawu stawia sie w miejscu odsłuchu ( nie nagłośni całego pokoju) .
  • #8 02 Jun 2012 09:45
    maniek5511
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    zostawiłbym jak stoi, czyli koło kompa a okna. bo wtedy otrzymujesz najciekawszy dźwięk w miejscach w których najczęściej przebywasz. Czyli łóżko i komp:)
  Search 4 million + Products
Browse Products