Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Co kupić Volkswagen Passat B5 czy Renault Laguna II?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Co kupić Volkswagen Passat B5 czy Renault Laguna II?
Autor
Wiadomość
Dawid5283007
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 30 Maj 2012 15:35   

Co kupić Volkswagen Passat B5 czy Renault Laguna II?

Witam.
Mam pytanie odnośnie zakupu samochodu.
Co będzie lepszym wyborem? Passat B5 czy Laguna II.
Budżet to 15 tyś zł. Ewentualnie jakieś inne propozycje?
Myślę, że powinien być to diesel raczej.
Czytałem o nieprzychylnych opiniach co do Lagunki jednak autko młodsze od Passata w tej kasie i lepiej wyposażone.
Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie tych samochodów?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

D214d3k
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 30 Maj 2012 15:54   

Re: Volkswagen Passat B5, czy Renault Laguna II

Jeśli chcesz kupić lagunę to przygotuj drugie 15 na naprawy.
Powrót do góry

wariato
Poziom 26
Poziom 26

Post#3 30 Maj 2012 16:16   

Odłóż jeszcze trochę i zainteresuj się Mazdą 6.
Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#4 30 Maj 2012 19:29   

Dawid5283007 napisał:
Witam, mam pytanie odnośnie zakupu samochodu. Co będzie lepszym wyborem? Passat B5 czy Laguna II. Budżet to 15 tyś zł.

Jesli koniecznie chcesz kupić "króla lawet" lub "królową lawet" to oba będą OK. Są to najbardziej awaryjne auta w swojej klasie.
Dekra, TÜV i ADAC nie kłamią - znajdź gorsze auta klasie średniej jak te dwa.

Tyle, że Passata naprawi byle kowal a części jak psów.

PS. W odpowiedzi na spodziewane ataki fanatyków 'jeden dziewięć tedei' od razu wklejam odnośniki.
http://moto.pl/Testy/1,126861,3323348.html
Powrót do góry

Dawid5283007
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 31 Maj 2012 16:52   

A który z tych dwóch bardziej awaryjny?? A oprócz mazdy 6 macie jeszcze jakieś propozycje na kupno?
Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 01 Cze 2012 13:01   

Dawid5283007 napisał:
A który z tych dwóch bardziej awaryjny?? A oprócz mazdy 6 macie jeszcze jakieś propozycje na kupno?

Laguna II przestała stwarzać problemy dopiero po liftingu (2005) a taka jest droższa. Passat - jak nie wyjeżdżony nad pojęcie może i nie będzie zły. Ale kupić takiego i to z silnikem diesla to jak wygrać w lotto. Niemal 100% będzie ostro cofane np z 500 tys. km lub wiecej. Mają dość trwałe wnetrza więc można a klient się nie zorientuje.

Jesli koniecznie diesel to np Toyota Avensis. Honda Accord to w benzynie.
Mazda 6 też jest bardzo OK ale w benzynie. Poczytaj fora Mazdy - diesel w '6' nie jest zbyt udany i czuć w nim 'paluchy' Forda. A tak to auto chwalone.

Może ew Skoda Octavia?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2012 13:01   

Powrót do góry

krzychu95
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Przeworsk

Post#7 01 Cze 2012 13:28   

A czym się różnią rozwiązania technologiczne w skodzie a w Passacie i oczywiście nie mam tu na myśli zawieszenia przecież to jedna grupa i jedne jednostki napędowe. Co do Laguny zawsze można szukać takiej z pełną historią i można przekonać się samemu z książki co podczas gwarancji było robione. Fakt faktem że VAGA można w prosty sposób tanio odchwaścić np. Roundupem ale to nie powód aby od razu dyskwalifikować francuzów.
Powrót do góry

cefaloid
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 01 Cze 2012 17:02   

krzychu95 napisał:
A czym się różnią rozwiązania technologiczne w skodzie a w Passacie i oczywiście nie mam tu na myśli zawieszenia przecież to jedna grupa i jedne jednostki napędowe.

A ja właśnie przede wszystkim zawieszenie mam na myśli. Kompletnie nieudane, nietrwałe i drogie. Jednostki napędowe akurat w Passacie są najlepszym fragmentem auta (pomijając nieudany 2.0 TDI). I nie ma znaczenia że to ten sam producent - przecież już Polo czy Golf są w miarę bezawaryjne, to nie jet tak że VW jest złym producentem. Po prostu ten Passat się im nie udał.
Powrót do góry

ZimnyLech902
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: przasnysz

Post#9 02 Cze 2012 20:16   

Może alfa romeo 156 w tej kwocie kupisz dobrze wyposarzoną alfę a z awaryjnością jest jak z większością samochodów jeśli się dba i na bierząco dokonuje napraw to się jeżdzi.
Powrót do góry

pryjom
Poziom 4
Poziom 4

Post#10 03 Cze 2012 15:21   

Re: Co kupić Volkswagen Passat B5 czy Renault Laguna II?

Osobiście odradzam lagune, dużo problemów z elektroniką, passat problem z zawieszeniem. Powiedz jeszcze jaki silnik cię interesuje diesel czy benzyna?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Cze 2012 15:21   

Powrót do góry

Horn
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Piaseczno

Post#11 03 Cze 2012 15:44   

Laguna wcale taka zła nie jest przynajmniej w benzynie. Wiem bo jeździłem kilka lat i nie narzekam, wcześniej był VW, Fiat, Ford. Za naprawdę małą kasę duże bardzo wygodne i komfortowe auto. Zerknij na forum Laguny poznasz dużo więcej opinii użytkowników.
Powrót do góry

Dawid5283007
Poziom 5
Poziom 5

Post#12 Post autora tematu 04 Cze 2012 21:38   

Ciężki wybór, a właśnie czytanie różnych opinii też może popsuć głowę bo są naprawdę rozmaite - jak nie że złomy to znów że świetne do jazdy. Najgorsze jest to, że nie wiadomo za bardzo jaka historia tych aut, tzn. jak było eksploatowane, bo tak jak mówicie - jak dbasz tak masz. Gdyby nie te słynne przygody z elektroniką w Lagunie to pewnie bym się nie zastanawiał już nad wyborem, a tak to jeszcze pewne rozmyślania są.. I tak jak pisałem - na Dieslu mi zależy.

Dodano po 4 [minuty]:

A co myślicie np. o Fordzie Mondeo mk3? Jak z elektroniką silnikiem, czy też blachami?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Cze 2012 21:38   

Powrót do góry

pryjom
Poziom 4
Poziom 4

Post#13 05 Cze 2012 18:32   

Mondeo lubiły gnić, ale nie wiem czy była to jakaś krótka seria czy ogólny problem. Co do silnika to jest to common rail i jak to w CR problem z wtryskami poprzez słabej jakości paliwo. Bierz to co ci się podoba i nie przejmuj się opiniami.
Powrót do góry

kwanga
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Ząbkowice Śląskie

Post#14 20 Cze 2012 23:17   

lagun nie znam osobiście ale nie chwalono mi ich fordy jak fiaty to ich wspólna bolączka blachy , osobiście jeździłem dwoma paskami z 92 były dobre na nasze drogi , kiedy kupowałem B5 odradzano mi bo kiepskie zawieszenie otóż nie zawieszenie zużywa się ale na70000 km przejechanych wydałem na zawieszenie 700zł to dużo ale jeszcze nie wiem jak długo posłuży więc przy następnej wymianie się okaże z Passata B5 99r w benzynie 1,8 150km jestem bardzo zadowolony nie zawiódł mnie a te wszystkie informacje o wadliwości awaryjności itd to mity JAK DBASZ TAK MASZ i to cała tajemnica wszystkich samochodów na rynku i tego się trzymaj i kup tp co chcesz a nie co ludzie mówią
Powrót do góry

andrzej lukaszewicz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Mszczonów

Post#15 23 Cze 2012 23:47   

Ja bym kupił zadbanego peugeota 406. Dużo mniej awaryjny od tej dwójki, tańszy i nie rdzewieje .Standardowo dobrze wyposażony. Ładnego mozna kupić za 12-13 tys z 2002-2003 r. A za pozostała kase załóż dobrą instalację LPG i jeździj taniej niż polo 1,4 TDI..
Można też z silnikiem HDI, ale wg mnie 2.0 16V, lub 2,2 16V to optymalne jednostki do tego auta i bardzo oszczedne. Silniki 1,8 16V też dają radę nawet w kombi ( średnie spalanie 9 l LPG...)
Powrót do góry

kaka65
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Kamion

Post#16 24 Cze 2012 23:36   

Najlepiej jak chcesz kupić dobre autko do jazdy to bym wybrał na twoim miejscu Volkswagen Passat B5.
Moderowano przez Błażej:
Gdyż? Ponieważ? Albowiem? Jakiś argument? Post bez sensu.

Powrót do góry

liseczq
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kraków (okolice)

Post#17 09 Wrz 2012 19:47   

Laguna II nie gnije w ogóle. Ma mocno przeciętne diesle, dobre silniki benzynowe (drobne awarie cewek Sagem), średnio pojemne wnętrze, mocne hamulce, dobre wyposażenie, średnie zawieszenie. Ciche wnętrze.

Passat B5 jest samochodem znacznie starszym, silniki TDI mają dobre opinie, benzynowe również. Zabezpieczenie przed korozją OK, wyposażenie OK.

Laguna II wchodziła na rynek w 2001 roku, Passat B5.

Jakbym chciał "wejść w segment" D po 2000 roku to wybrałbym Forda Mondeo. Jest lepszy od Laguny II i nowocześniejszy od Passata B5. Dobrym samochodem jest również Peugeot 406 z 2.0 HDi.

Mazdy 6 z Dieslem nie polecam. Mazda ma naprawdę sporo problemów, nie mówię tu o samym silniku (korozja, kiepskie hamulce, padające silniczki reflektorów,problem z audio BOSE itp.)
Powrót do góry

Krzycho_L
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Dobre/MMZ

Post#18 10 Wrz 2012 11:20   

Laguna II z silnikiem diesla jeśli ma przejechane ponad 200 tyś jest to skarbonka bez dna. Zwłaszcza 2.2 dci. Głównie siadają tam wtryski oraz elektronika. Laguna nie ma normalnej stacyjki i kluczyka, lecz kartę elektroniczną. Do tego przycisk na odpalenie auta. Elektronika bardzo często tam siada. Miałem kiedyś okazję kupić 2.2 dci 150 KM, bardzo dobrze wyposażona, lecz po sprawdzeniu był totalnym złomem. Jednym słowem nie polecam laguny z silnikiem diesla.
Natomiast passat b5 jak najbardziej, sam chyba widzisz ile tego jeździ po naszych drogach. Najlepszy był by 1.9 TDI 110 KM lub 130 KM. Odradzam natomiast jednostkę 2.5 V6 TDI. Dopiero po lifcie została poprawiona.
Passat z Niemiec z silnikiem diesla ma zrobione co najmniej 500 tyś kilometrów, a nasi specowie cofają zazwyczaj do 180 tyś.
Passat ma aluminiowe zawieszenie, ale jakoś nikt nie narzeka na nie.
Do VW na naszym rynku nie ma jakiegokolwiek problemu z częściami.
Musisz sprawdzić passata po numerze VIN na jakimś forum VW, lub konkretnie forum passata. Jeśli będzie się zgadzać z książka no to możesz go śmiało kupić.
Powrót do góry

TomekZG1
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Zielona Gora

Post#19 10 Wrz 2012 18:53   

Jeżeli nie Passat i Laguna II ( ze względu na swoja awaryjność) to może Skoda Octavia, auto dość nie popularne ze względu na swój już mało nowoczesny design ale za to mniej zmęczonych egzemplarzy oraz części dużo ze względu na koncern vag. Ewentualnie jeszcze Toyota Avensis I, wg znajomego auto bezawaryjne.
Powrót do góry

liseczq
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kraków (okolice)

Post#20 10 Wrz 2012 20:53   

Octavia OK, ale ilość miejsca w środku nie powala.
Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#21 10 Wrz 2012 22:47   

Krzycho_L napisał:
Passat ma aluminiowe zawieszenie, ale jakoś nikt nie narzeka na nie.
A to nowość!
Powrót do góry

D214d3k
Poziom 22
Poziom 22

Post#22 10 Wrz 2012 23:03   

Jak jeździ to nie narzeka a jak ma wymienić i usłyszy 10 wahaczy to narzeka :). Może pasek jest trochę snobski (znacznie mniej niż Audi, BMW, Mercedes) i sporo płaci się za markę ale bezawaryjność, niezawodność to dla wielu priorytet.
Powrót do góry

lopr_pol
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: -

Post#23 15 Wrz 2012 06:52   

Bezawaryjność? Wszystkie się psują, kolega się skusił na passata, kilka miesięcy: zawieszenie 2kzł, pompowtrysk chyba coś <1kzł, uszczelka pod głowicą, dwumas zaczyna hałasowac, wieczne problemy z przeładowującym turbo - ostatnio po czyszczeniu chyba przeszło. Robocizna i części chyba dobiły już do jakiś 20-30% wartości auta.

Zapomnijmy już o bezawaryjnych samochodach, nowe psują się po 30-50kkm (dorwali się do nich księgowi). Stare, które były dobre już się zestarzały :)
Powrót do góry

D214d3k
Poziom 22
Poziom 22

Post#24 15 Wrz 2012 13:15   

Kolega jeździ b5 FL od kilku lat i poza elementami eksploatacyjnymi wymienił tylko czujnik temperatury w układzie chłodzenia. Ja jeżdżę co prawda Golfem bez sprężarki i koła 2 masowego (1.9 SDI) ale jedyny problem jaki miałem to uszkodzenie siłownika sprzęgła hydraulicznego ... bo było za mało płynu. Wniosek? kupować zadbane, dobrze starzejące się bo są lepsze niż nowe, znacznie mniejsza utrata wartości ... same plusy. Być może poddaje się stereotypom ale ciągle słyszę od właścicieli, że laguna to skarbonka i szybko zmienia właściciela chociaż jest bardzo ładna.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Wrz 2012 13:15   

Powrót do góry

sobiepanmirek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Bielsko-Biała Beskidy

Post#25 20 Wrz 2012 14:02   

Passat .
Powrót do góry

serwiscar
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: okolice Konina

Post#26 21 Wrz 2012 20:23   

CZy w Lagunie dużo problemów z elektroniką? Ok, padnie UCH to nie są jakieś wielkie koszty , na portalu aukcyjnym za 150 zł sie kupi i potem jedynie kodowanie u elektronika. NIe jest tak źle.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Co kupić Volkswagen Passat B5 czy Renault Laguna II?
Strona 1 z 1