Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD LED(?) 46 cali - co wybrać na rynku z oferty teraz??

MDhouse 30 Maj 2012 16:07 5176 6
  • #1 30 Maj 2012 16:07
    MDhouse
    Poziom 6  

Cześć!
    Pisałem już o tym ale na rynku jest taki wybór modeli że mam mętlik w głowie i to mega! Sony,Sharp,Toshiba,Panasonic,Samsung,LG,Philips...co wybrać?? Poniżej trochę informacji co do czego i po co...

TV do mieszkania - 46 cali (+/- 1) :)
    Odległość od ekranu ? 2,5 - 3m
    Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest po lewej stronie patrząc na TV na wprost, ale nie ma problemu, roletki w oknach.
    Jak duży jest pokój? Ok. 15m kw (4,5x3,5m).
    Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam - wcześniej był 32-calowy Sony matowy KDL coś tam.
    Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, programy TV, sport, xbox360 z kinect, filmy i gry z laptopa po kablu HDMI.
    Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? Najczęściej po południu, wieczorem, w dzień też się zdarza, ale w weekendy jedynie.
    Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Z delikatnym oświetleniem zza głowy rozpraszającym nieco pokój.
    Wolisz obraz ostry czy łagodny? Żywe kolory, a nie mdłe.
    Matryca błyszcząca czy matowa? Wolałbym błyszczącą, ale matowa też może być. (może rozwiązaniem jest pół matowa?)
    Preferowana wielkość telewizora? 46-47 cali (52cale to juz chyba za duzo)
    Czego nie lubisz w telewizorach? Szumu obrazu, chmurki przy ogladaniu sportu,filmow; niskiej jakości dźwięku (dobry, wyraźny dźwięk).
    Jakie urządzenia będą podłączone? Xbox 360 z Kinect, DVD, laptop po kablu HDMI, sygnał TV jest z TV kablowej.
    Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 75/25.
    siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost i z jednej strony nieco na boku (kąt patrzenia ok. 120-135 stopni; tak jest ułożony narożnik i nie ma jak zmienić).
    Czy ważne jest WiFi? może być, ale nie upieram się.
    Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie wiem, co to.
    Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie jest to priorytet.
    Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie jest to priorytet, aczkolwiek może być.
    Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak.
    Ma mieć 3D? Może być ale nie upieram się przy tym.
    Ma mieć slot na karty SD? Nie wiem.
    Ma mieć tuner DVB-S? Ma mieć tuner DVB T/C, jeśli DVB-S jest konieczny w przyszłości to również(rozumiem że jest on potrzebny gdybym chaił np. kupić dekoder n lub Cyfry+ i z niego oglądać programy tak?)
    jakimi złączami? Raczej HDMI minimum 3;
    jaki masz sygnał? TV kablowa.
    Ma stać czy wisieć? Stać na stoliku.
    Jaka klasa cenowa? Bez szaleństw, ale myślę że max. do 4500-4750PLN mogę przeznaczyć. Jeśli będzie model spełniający kryteria za 1600PLN, to też biorę (widziałem jakąś reklamę w MediaExpert Philipsa 42PFL4307 42' za 2549, ale nie znam się na TV i nie wiem, czy dobry).
    Jaka firma? Nie chciałbym składaka z pseudoczęści - przecież nie kupujemy po to, żeby za 2-3 miesiące lecieć do serwisu z naprawą.
    Jaki rodzaj TV - LCD czy plazma? Nie wiem - chociaż raczej LCD chyba

• #3 31 Maj 2012 14:29
    MDhouse
    Poziom 6  

Dzięki za podane sugestie:) Przejrzałem materiały i trochę poczytałęm oraz posprawdzałem ceny....zdecydowałem się na Panasonica i mam nadzieję, że będzie dobrze służył :)
    Dziękuję za pomoc LOCOLOCO :)

• #4 31 Maj 2012 15:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 01 Cze 2012 10:55
    MDhouse
    Poziom 6  

OK. Nie ma sprawy. Odpowiedż umieszczę w tym temacie oczywiście. Dzisiaj już powinienem go mieć w domu.

• #6 05 Cze 2012 15:53
    wijar
    Poziom 19  

Hej,
    i jak ten telewizorek bo ja także jestem na etapie szukania,a każda opinia dla mnie jest wartościowa:)
    Pozdrawiam

• #7 15 Cze 2012 11:21
    MDhouse
    Poziom 6  

Ja jestem bardzo zadowolony z tego Panasonica - spelnia moje oczekiwania w pelni. Kolory wyrazne, ostre tak jak chcialem. Nie probowalem jeszcze wprawdzie jak dziala po kablu HDMI z laptopem ale nie spodziewam sie jakiegos rozczarowania. Pozdrawiam i ze swojej strony moge polecic!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme