X

Mieszanka paliwowa do dwusuwów

03 Jun 2012 14:12 1212pawel
  • #1 03 Jun 2012 14:12
    12pawel
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Czytałem kilka instrukcji od pilarek i kos dwusuwowych i natknąłem się na zapis że nie należy mieszanki paliwa z olejem przechowywać dłużej niż 30 dni. Ponoć po takim czasie olej się rozwarstwia czy coś takiego i nie zapewnia smarowanie silnika.
    Czy to jest prawdą i należy się do tego stosować? Kurcze ja czasem paliwo po zimie leje do kosy i nic się jeszcze jej nie stało ale może faktycznie coś w tym jest?
    Jakie są Wasze opinie na ten temat.
  • #2 03 Jun 2012 15:08
    39006
    Removed  
    Helpful post? (0)
    12pawel wrote:
    ja czasem paliwo po zimie leje do kosy i nic się jeszcze jej nie stało ale może faktycznie coś w tym jest?

Nigdzie nie jest powiedziane że używanie takiego paliwa, to stuprocentowa pewność, natychmiastowego, uszkodzenia silnika.
    Prawdopodobieństwo zatarcia, jest wtedy jednak bardzo wysokie.
    Silnik zużywa się w szybszym tempie, są problemy z rozruchem i prawidłową pracą.
    Używasz takiego paliwa na własną odpowiedzialność i pretensje, w razie uszkodzenia silnika, możesz mieć tylko do siebie.
  • #3 03 Jun 2012 15:38
    12pawel
    Level 33  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ok wszystko niby jasne używam na swoją odpowiedzialność, ale chodziło mi bardziej o odpowiedź czy faktycznie coś się z takim paliwem/olejem dzieje (traci swoje właściwości) czy jest to tylko taki zapis w instrukcji by serwis mógł się łatwiej wyprzeć gwarancji.
  • #4 03 Jun 2012 15:42
    39006
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Dzieje się, mieszanka traci swoje właściwości smarujące.

Nie szukaj jakichś teorii spiskowych.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products