Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mieszanka paliwowa do dwusuwów

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Mieszanka paliwowa do dwusuwów
Autor
Wiadomość
12pawel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Olsztyn

Post#1 Post autora tematu 03 Cze 2012 14:12   

Mieszanka paliwowa do dwusuwów

Witam
Czytałem kilka instrukcji od pilarek i kos dwusuwowych i natknąłem się na zapis że nie należy mieszanki paliwa z olejem przechowywać dłużej niż 30 dni. Ponoć po takim czasie olej się rozwarstwia czy coś takiego i nie zapewnia smarowanie silnika.
Czy to jest prawdą i należy się do tego stosować? Kurcze ja czasem paliwo po zimie leje do kosy i nic się jeszcze jej nie stało ale może faktycznie coś w tym jest?
Jakie są Wasze opinie na ten temat.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Cze 2012 14:12   

Powrót do góry

39006
Gość

Post#2 03 Cze 2012 15:08   

Re: Mieszanka paliwo do dwusuwów

12pawel napisał:
ja czasem paliwo po zimie leje do kosy i nic się jeszcze jej nie stało ale może faktycznie coś w tym jest?

Nigdzie nie jest powiedziane że używanie takiego paliwa, to stuprocentowa pewność, natychmiastowego, uszkodzenia silnika.
Prawdopodobieństwo zatarcia, jest wtedy jednak bardzo wysokie.
Silnik zużywa się w szybszym tempie, są problemy z rozruchem i prawidłową pracą.
Używasz takiego paliwa na własną odpowiedzialność i pretensje, w razie uszkodzenia silnika, możesz mieć tylko do siebie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Cze 2012 15:08   

Powrót do góry

12pawel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Olsztyn

Post#3 Post autora tematu 03 Cze 2012 15:38   

Re: Mieszanka paliwowa do dwusuwów

Ok wszystko niby jasne używam na swoją odpowiedzialność, ale chodziło mi bardziej o odpowiedź czy faktycznie coś się z takim paliwem/olejem dzieje (traci swoje właściwości) czy jest to tylko taki zapis w instrukcji by serwis mógł się łatwiej wyprzeć gwarancji.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Cze 2012 15:38   

Powrót do góry

39006
Gość

Post#4 03 Cze 2012 15:42   

Re: Mieszanka paliwowa do dwusuwów

Dzieje się, mieszanka traci swoje właściwości smarujące.

Nie szukaj jakichś teorii spiskowych.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Mieszanka paliwowa do dwusuwów
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.08 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony