Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy tą plazme warto kupić?SAMSUNG PS51E550

maks2012 03 Cze 2012 19:34 15536 39
  • #1 03 Cze 2012 19:34
    maks2012
    Poziom 2  

Witam. Mam pytanie odnośne tego konkretnego modelu SAMSUNG PS51E550 który dzięki Euro 2012 znajduje się w promocji za 2999zł.
    Czy ktoś z was miał do czynienia z tym tym konkretnym modelem lub tą serią.
    Posiadam w tej chwili telewizor 32" LCD zakupiony 3 lata temu.
    Chciałbym kupić plazmę ze względu na cenę w stosunku do wielkości 51" oraz dlatego że większość tą technologię chwali za dobrą kolorystykę i czerń.
    Proszę o odpowiedzi odnośnie tego modelu lub propozycje innego plazmowego 50-51" za maks. 3000-3100 zł lub LCD LED min.46" też do maks. 3000-3100 zł.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5,5m x 4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-5 osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    na wprost ale z boku też(kąt maks. 40 stopni)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okno od południa a telewizor prawdopodobnie będzie wisiał na ścianie gdzie znajdują się okna więc światło nie będzie na niego bezpośrednio padało.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Samsung 32"(zakupiony 3 lata temu)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    odtwarzanie filmów z pendriva, przynajmniej 3 HDMI
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    cyfrowy polsat HD
    10 .Jakie urządzenia
    posiadam kino domowe dźwięk będzie puszczany z niego
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ]
    około 8godz
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    najlepsza na moje warunki
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    sport filmy seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    jak będzie to tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    ps3 około 1-2 godziny dziennie
    16. Preferencje co do marki?
    brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    46-51 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    smużenie, nie naturalna kiepska kolorystyka
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    40% dzień, 60% wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3100 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    może być ale nie musi

• #2 03 Cze 2012 19:54
    piotrorts
    Poziom 9  

Jeśli chcesz mieć 3D to ten model co podałeś będzie ok.
    Jeśli bez 3D ale z full hd to model PS51E530. A jeżeli z hd ready to model PS51E450. Jako firma wydaje mi się że samsung jest najlepszym wyborem (sam zakupiłem). Rożnica w cenie między modelem który podałeś z 3D a model ostatnim z hd ready jest praktycznie 1000zł. Gdyby nie brać pod uwagę gry (ps3 - jedynie tu może być zauważalna różnica) to bez wahania bym wziął model 450...

• #4 07 Cze 2012 13:30
    maks2012
    Poziom 2  

Jednak zdecydowałem się na zakup Samsunga PS51E550. Mam go nie cały dzień i na razie jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu jaką prezentuje szczególnie na kanałach HD (SD też dobrze wyświetla). Czyta prawie wszystkie formaty z jakich korzystam, podłączyłem dysk przenośny 500 Gb, na którym mam 4 partycje wszystkie odczytuje bez problemu. Odtworzyłem z dysku bez żadnych przycięć X-men wolverine 1080p w formacie MKV( zero problemu z odtworzeniem i przesuwaniem filmu) jakość rewelacyjna. Ekran duży mam zabezpieczenia przed powstawaniem powidoków. Jedną z rzeczy które mogą przeszkadzać jest ekran tzw. błyszczący ale można się do tego przyzwyczaić i występuje u mnie w szczególności w południe jak najwięcej światła wpada do pokoju( mnie to aż tak bardzo nie przeszkadza).
    2 pary okularów 3D w zestawie. Pseudo 3D (konwersja z 2D na 3D) daje lekki efekt 3D ale męczy oczy. Włączałem trailer Transformers 3D i dopiero widać efekt prawdziwego 3D, ale akurat nie dla 3D zakupiłem ten telewizor. Fajnie że te 2 pary okularów są w zestawie z telewizorem.
    Więcej o tym telewizorze nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ mam go dopiero 24 H.
    Polecam ten telewizor oceniam go na 5 z małym +, w skali ocen szkolnych. Telewizor wart swojej ceny 2999 zł w neonet.

• #5 08 Cze 2012 01:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 08 Cze 2012 22:21
    enediel
    Poziom 2  

Serio czerń jest w nim lepsza niż w poprzednich seriach? To mnie ciekawi, bo w tej samej cenie (2999) w konkurencyjnej sieci jest obecnie neoplazma Panasonica, konkretnie model TX-P50ST30E. Też 3d, tyle że nie dają okularów. Miałem przyjemność go oglądać i jakość obrazu jest po prostu rewelacyjna. Nie mam natomiast porównania bezpośrednio z Samsungiem PS51E550, natomiast modele z serii PS51D mają jak dla mnie zbyt bladą/wypraną czerń która mnie odrobinę odrzuca.

• #7 10 Cze 2012 00:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że poprawiona i to znacznie !
    Wybór należy do Ciebie - sprawdź przed zakupem.
    Czy jesteś podatny na buczenie?

• #8 05 Gru 2012 12:26
    pesol
    Poziom 9  

Ciekawe czemu ktoś usunął mojego posta.
    Mam wrażenie że to forum jest nie użytkowników dla użytkowników, tylko sprzedawców którzy chcą naciągać nieświadomych potencjalnych klientów.

• #9 16 Gru 2012 13:59
    vish
    Poziom 7  

Chciałem spytać czy ten model PS51E550 na pewno ma wyjście słuchawkowe? Czy to buczenie mocno przeszkadza? Jak wkurzający jest efekt lustra?

• #11 16 Gru 2012 15:24
    vish
    Poziom 7  

No to co jest grane? Wszędzie wszelkie specyfikacje w internecie podają że ma, wszystkie sklepy i Allegro że ma, na stronie Samsunga tego modelu już nie ma mimo że jest na rok 2012 ... To co to za firma, która nawet specyfikacji nie potrafi podać?

Potrafi ktoś to potwierdzić, że nie ma wyjścia na słuchawki w tym modelu?

• #12 16 Gru 2012 16:04
    pesol
    Poziom 9  

Na 1000% nie ma. Mam ten tv bo zona się uparła.

• #13 16 Gru 2012 16:56
    vish
    Poziom 7  

To powiedz jak z jakością dźwięku przez te głośniki bo z tego co widzę to moc raczej symboliczna niestety. I czy da się przez jakąś przejściówkę podłączyć słuchawki?

• #14 16 Gru 2012 18:01
    pesol
    Poziom 9  

Głośniki grają naprawdę dobrze, nie ma się do czego przyczepić. Ogólnie telewizor ok jak za tą cenę (Na promocji za 2899zł). Jedyny minus to bardzo ubogi w wejścia i wyjścia. Jest tylko 1 komponent i 1 scart. Brak możliwości wpięcia sygnału s-video.
    Po wpięciu s-video przez przejsciówkę scart jest czarno biały obraz i nie ma możliwości zmiany z poziomu menu systemu. Są jeszcze 3 hdmi, ale w moim przypadku nie mam możliwości nic połączyć ponieważ mam same klasyki z wyjściami s-video. Do audio jest tylko 1 wyjście optyczne i to wszystko. Z komputerowych wyjść-wejść jest sieciówka i 2 usb. Aha no i jedyne rozwiązanie ze słuchawkami to podpięcie optykiem telewizora ze wzmacniaczem lub ampli i od niego słuchawki.

• #15 17 Gru 2012 18:49
    robo112-2010
    Poziom 13  

A jak jest z 3D?? Widać jakoś ten efekt poprzez konwersacje do 3D??

• #16 17 Gru 2012 19:30
    pesol
    Poziom 9  

Hmm.... Konwersja 2d-3d to chwyt marketingowy. Żaden tv sam nie zrobi 3d i jak dla mnie to kiszka. Dopiero jest wrażenie jak się ogląda film 3d, przedmioty wyłażą z telewizora. Żeby obejrzeć 3d nie koniecznie musi być odtwarzacz BD, można to zrobić przez usb i bezpośrednio z neta (oczywiście za pomocą kabla sieciowego, bo nie ma wifi) Pod tym względem samsung naprawdę się postarał, mnogość aplikacji do oglądania filmów bajek i rozrywki w domu powala konkurencję.

• #17 10 Sty 2013 12:54
    l.jola
    Poziom 9  

TV SUPER . Dzwiek podlaczony mam do amplitunera.
    filmy 3d z usb dzialaja naprawde pieknie !! odtwarza w wiekszosci formatów. Naprawde polecam. brak wejscia sluchawkowego. ale ja i tak uzywam amplituner poprzez optyczne, aaa jak sie oglada divx to ac3 przez opty tez dziala :)

Dodano po 0 [sekundy]:

TV SUPER . Dzwiek podlaczony mam do amplitunera.
    filmy 3d z usb dzialaja naprawde pieknie !! odtwarza w wiekszosci formatów. Naprawde polecam. brak wejscia sluchawkowego. ale ja i tak uzywam amplituner poprzez optyczne, aaa jak sie oglada divx to ac3 przez opty tez dziala :)

• #18 16 Lut 2013 22:09
    M_Ł_O_D_Y
    Poziom 13  

pesol napisał:
    Hmm.... Konwersja 2d-3d to chwyt marketingowy. Żaden tv sam nie zrobi 3d i jak dla mnie to kiszka. Dopiero jest wrażenie jak się ogląda film 3d, przedmioty wyłażą z telewizora. Żeby obejrzeć 3d nie koniecznie musi być odtwarzacz BD, można to zrobić przez usb i bezpośrednio z neta (oczywiście za pomocą kabla sieciowego, bo nie ma wifi) Pod tym względem samsung naprawdę się postarał, mnogość aplikacji do oglądania filmów bajek i rozrywki w domu powala konkurencję.

Odkopuje...

Panowie wytłumaczcie mi jak w tym modelu działa internet?Należy kabel z routera bezpośrednio podłączyć do tv?Można w tym modelu normalnie korzystać z przeglądarki internetowej, youtube czy for internetowych?Przepraszam za takie pytania ale jestem laikiem w tych tematach, a zamierzam w tym tygodniu zakupić w/w telewizor ;)

Z góry dzięki za pomoc :)

• #19 17 Lut 2013 00:26
    pesol
    Poziom 9  

Z internetem nie ma problemu.
    Kabelek do routera i jest wszystko razem przeglądarką. Do tego filmy przez DLNA oglądam bezpośrednio z dysku komputera. Akurat w samsungu smart tv jest rozwiązany rewelacyjnie.

• #20 17 Lut 2013 14:23
    kintorys
    Poziom 2  

moze mi ktos powiedziec czy mozna na tym telewizorze ogladac filmy bezposrednio z internetu

• #21 17 Lut 2013 15:11
    pesol
    Poziom 9  

kintorys napisał:
    moze mi ktos powiedziec czy mozna na tym telewizorze ogladac filmy bezposrednio z internetu

A dokładniej?
    Oglądać z internetu to pojęcie względne.

• #22 18 Lut 2013 09:47
    kintorys
    Poziom 2  

a dokladniej to z takich stron jak np. e-kino.tv czy zalukaj.tv

• #23 18 Lut 2013 11:56
    pesol
    Poziom 9  

Da się oglądać, film w trybie pełnoekranowym nie jest na całym tv.
    W koło są czarne ramki, ale przy takiej wielkości telewizora to chyba norma.

• #25 18 Lut 2013 13:45
    kintorys
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    Właściwe formatowanie rozwiązuje problem.

a konkretniej o jakie formatowanie chodzi??
    jak to zrobic??

• #26 14 Mar 2013 13:14
    Greeno
    Poziom 9  

Witam. Zastanawiam się nad zakupem przedmiotowego telewizora, mam jednak mały problem ponieważ posiadam amplituner jedynie z analogowymi złączami, a chciałbym podpiąć telewizor pod amplituner jak mam to aktualnie zrobione. PS51E550 faktycznie okrojony jest w złącza, jednakże posiada złącze scart. Czy ktoś z posiadaczy telewizora PS51E550 był by w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy ze złącza scart w które wyposażony jest telewizor można wyprowadzić "audio out stereo". Według specyfikacji złącza scart, na pinach 1(R), 3(L) oraz 6(GROUND) jest audio out stereo, jednakże z praktyki wiem, że producenci często okrajają złącze, stąd moje pytanie.

• #28 19 Mar 2013 14:18
    grubs
    Poziom 32  

pesol napisał:
    Aha no i jedyne rozwiązanie ze słuchawkami to podpięcie optykiem telewizora ze wzmacniaczem lub ampli i od niego słuchawki.

Jeżeli prawdę pisze pesol to słuchawki można pod scart podłączyć czyż nie?

• #30 19 Mar 2013 16:58
    pesol
    Poziom 9  

grubs napisał:
    pesol napisał:
    Aha no i jedyne rozwiązanie ze słuchawkami to podpięcie optykiem telewizora ze wzmacniaczem lub ampli i od niego słuchawki.

Jeżeli prawdę pisze pesol to słuchawki można pod scart podłączyć czyż nie?

Jeśli przerobisz odpowiednio scarta to się da(sporo z tym zabawy, ale wykonalne)
    Prościej tak jak napisałem wcześniej optykiem do ampli lub wzmaka i dopiero słuchawki.

Dodano po 3 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    Pod wyjście AUDIO

Rozumiem że "wyjście audio" chodzi Ci o piny w scarcie, bo oprócz optyka nie ma innego wyjścia. Reszta to same wejścia.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme