Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 46"- 47" do 3200+/-300 bez 3D

stacu 03 Cze 2012 20:20 1380 6
  • #1 03 Cze 2012 20:20
    stacu
    Poziom 8  

Zamierzałem kupić TV z opcją 3d ale okazało się, że moje warunki domowe mi na to nie pozwalają. TV będzie zawieszony na ścianie gdzie dolna linia TV będzie jest około 20-40 cm poniżej linii mojego wzroku. Byłem dzisiaj w kilku sklepach z TV 3D i wszystko fajnie wyglądało tak długo, jak długo moja głowa znajdowała się mniej więcej na wysokości środka telewizora. Jeżeli się odchyliłem w lewo czy w prawo nie stanowiło to specjalnej różnicy, ale kiedy moja głowa znajdowała się powyżej górnej krawędzi telewizora (łatwo było sprawdzić ponieważ TV stały na ziemi albo na małych stoliczkach) wówczas obraz 3d był rozmazany. Nie było jak sprawdzić czy obraz byłby równie nieostry jeżeli znajdowałbym sie poniżej dolnej krawędzi TV, ale zakładam, że skoro przy odchyleniu pionowym w górę było nieostro to analogicznie będzie w dół. Sprawdzałem dla kilku telewizorach w różnych przedziałach cenowych i dla wszystkich był znaczący spadek jakości przy odchyleniu pionowym.

Dlatego zakładam, że najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest TV bez 3D.
    Proszę zatem o pomoc w wyborze TV do 3200 zł +/- 300
    Poniżej piszę wszystkie parametry

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3m/4m =12m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Siedzimy pod baaaaardzo delikatnym kątem (odchylenie poziome). Dolna krawędź TV będzie około 20-40cm powyżej naszego wzroku (odchylenie pionowe).
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć - proszę o wskazanie TV, z którego nie będą wystawały kable "na wprost" do ściany
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest na południowy-zachód a TV będzie wisiał na południowo-wschodniej ścianie
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Możliwość podłączenia do Internetu, najlepiej WiFi. Złącza hdmi (ale to chyba standard). Full HD.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Nie wiem, mieszkam w UK i pewnie zdecyduje się na jakąś lokalną TV jak sky albo virgin. Choć interesują mnie również możliwości jakie daje własny talerz i jakieś sprytne urządzenie, które to wszystko rozkodowuje oraz dobrodziejstwa Internetu.
    10 .Jakie urządzenia - ????
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? lepszą w tym budżecie. Chyba matowa brzmi lepiej.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Discovery i National Geographic itp. oraz BBC, może czasem jakiś kanał sportowy lub film.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK - DUŻO
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? NIGDY
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? 46-47 cali. Telewizor powinien być nie większy niż 110+/-2 cm (szerokość ekranu)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Niektóre telewizory mają dziwne przejaskrawione, przepikselowane, przekonstrastowione obrazy. Nie wiem z czego to wynika, ale ja chciałbym normalny
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3200 zł +/- 300zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D. Jeżeli jest jakiekolwiek 3D które będę mógł oglądać siedząc "pod telewizorem" vide opis na samym początku to czemu nie, ale wątpię. Na pewno nie jest to żadnym priorytetem. Wole lepsze 2d niż nieostre 3d.

Chyba opisałem wszystko dokładnie.
    Najlepiej gdyby były do kupienia w UK ponieważ przykładowo takie marki jak sharp to nie wiem gdzie się tu kupuje.
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam

• #3 04 Cze 2012 19:28
    patrol9
    Poziom 1  

Prosił bym o pomoc w zakupie telewizora moze byc monitor z funkcja telewizora. Jednak chodzi mi o to ze nie wiem jaki mam Dokladnie wybrac model. Potrzebuje go do konsoli ps3
    1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    4 na 4 jednak telewizor bedzie stał w rogu prostopadle do ściany
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu
    telewizora?
    1,5 do 3m
    3. Ile osób zasiada przed
    telewizorem?
    1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu
    czy również bokiem do ekranu?
    Idealnie na wprost z odchyleniem pionowym jakies 20 cm od srodka ekranu
    5. Telewizor ma stać czy ma
    wisieć?
    Telewizor bedzie stał na pułkce zadne bajery tego typu nie sa potrzebne
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okno jest na południe a telewizor na południowy zach
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Brak
    8. Co chcemy aby telewizor
    posiadał?
    Napewno odbierał telewizję naziemną, zlacze hdmi, i w zasadzie 720p wystarczy lecz wolał bym full hd
    9. Jaki sygnał będzie podłączony
    do telewizora?
    Tylko telewizja naziemną
    10 .Jakie urządzenia
    Ps3 ewentualnie wierza z wyjściem euro
    11. Ile godzin dziennie ma
    pracować telewizor?
    4 5 godzin tygodniowo ewentualnie jakies świeta
    12. Preferujesz matrycę matową
    czy błyszczącą?
    Czytałem troche ale juz nie pamietam wiem ze nie potrzebuje zdecydowanie tej co tak niby chroni przed efektem lustra
    13. Jaki rodzaj programów
    oglądasz najczęściej?
    Filmy oraz muzyczne
    14. Czy zamierzasz serfować po
    internecie?
    Tak nie wiele ale to juz na konsoli nie potrzebuje specjalnie wi fi
    15. Czy zamierzasz grać w gry -
    jeśli tak to ile % dziennie?
    W zasadzie to tylko do tego bedzie służył telewizor
    16. Preferencje co do marki?
    Brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    Od 22 cali aby zamknąć sie w kwocie
    18. Co Cię denerwuje w
    telewizorach?
    Nie potrzebuje specjalnie głośników i zeby nie piszczal jak moj poprzedni telewizor
    19. Więcej oglądasz wieczorami
    czy w dzień? Wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty
    planujesz zakup?
    Do 800 zl ewentualnie 1000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D.
    Jeżeli jest jakiekolwiek 3D
    Jest w cenie to czemu nie ale wolę piekne 2d niż slabe 3d
    Chyba opisałem wszystko
    dokładnie. Prosze o dokładne modele telewizorów i ewentualne zastrzeżenia do mojego pytania. Za wszelką pomoc dziekuje bardzo

• #4 04 Cze 2012 22:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 05 Cze 2012 10:05
    stacu
    Poziom 8  

hej mam pytanie
    czy zawsze wyższy model oznacza lepszy?
    pytam pniewaz mam problemy ze znalezieniem dokladnie tych modeli w UK
    pozdrawiam

• #6 05 Cze 2012 18:22
    Kpc21
    Poziom 22  

Bo wersje na UK czasem różnią się numeracją. Przykładowo u nas jest Panasonic E5E, w UK jest E5B.

Daj może link do jakiegoś sklepu w UK gdzie jest rozsądny wybór, coś jak nasze RTV Euro AGD.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme