Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 46TL933 czy to dobry wybór?

DarQ_ 04 Cze 2012 23:29 2875 8
  • #1 04 Cze 2012 23:29
    DarQ_
    Poziom 8  

Witam mam problem mianowicie już od kilku tygodni staram się wybrać odpowiadający mi TV co nie jest łatwe, ogólnie szukam czegoś do 3800, max 4000zł, generalnie wybór padł na Toshibe 46TL933G za 3500zł. Już ją nawet zarezerwowałem w sklepie by nie "dymać" bezsensownie jednak nadal mam obawy co do kupna tego modelu. Największym i najbardziej męczącym mnie pytaniem jest czy przy tym modelu nie ma juz problemów z odtwarzaniem filmów 3D (sbs) z pamięci zewnętrznej (dysk, pendrive) ? Pytam ponieważ pamiętam że nawet model TL838 tego nie robił.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ----- 28m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ----3,5 / 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? ----2 / 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? ----- głównie przodem ale zdarza się że pod kątem 30/ 40stopni
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? -----będzie wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? -----od boku telewizora jakies 70stopni
    7. Jaki masz obecnie telewizor?---- Stary Sony ;)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? ----generalnie chciałbym by obsługiwał 3d i umiał odczytać filmy z dysku zewnętrznego poprzez USB, obsługa internetu z biegiem czasu na pewno stanie sie przydatnym rozwiązaniem
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? ---TV naziemna z czasem nie wiem
    10 .Jakie urządzenia? ----DVD, PC, Xkloc ;)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ----- hmm z założenia będzie to około 12 godzin dziennie może więcej ;)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? ---- ze względu na kąt padania promieni słonecznych chyba mat;)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? ---- filmy, dosyć jasne:P
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? ---- TAK
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ---- Xbox i PC jednak z braku czasu i chęci bardzo sporadycznie
    16. Preferencje co do marki? ----- Sony, Panasonic
    17. Preferencje co do wielkości? ---- ? 46",jak najbardziej płasko jednak nie może być to kosztem dźwięku czy jakości obrazu
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ----- cena i zbyt duży wybór :P a tak na serio to smużenia, nieostrość obrazu, dźwięk jak z telefonów komórkowych
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? ----- po równo
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ----- max 4 tys zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?---- z tego co zaobserwowałem w sklepach chyba aktywne

• #3 04 Cze 2012 23:41
    DarQ_
    Poziom 8  

dziękuje za tak szybką odpowiedz, czy mógłbyś jeszcze sprecyzować czemu te modele które podałeś są lepsze od toshiby? w sklepie którym je kupię są droższe o jakies 700zł co daje mi np 3 pary okularów. Generalnie najbardziej ciekawi mnie czy tl933 potrafi bez kombinowania odtwarzać filmy SBS z pamięci zewnętrznej...
    pozdr

• #4 04 Cze 2012 23:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 04 Cze 2012 23:56
    DarQ_
    Poziom 8  

a czy jesteś w stanie powiedzieć jaka jest różnica między TX-L47E5 a l47et5 ? bo szukam w necie i nic nie znajduję, a tego TX-L47E5 jestem w stanie nabyć za podobną cene co toshibe no i pozostaje znowu kwestia odczytu sbs z pamieci zewnetrznej

• #7 05 Cze 2012 00:03
    DarQ_
    Poziom 8  

czyli odpada:P a nie orientujesz się jak wyglada sprawa z pamiecia zewnetrzną i poprawnym odczytywaniem filmow 3d przy wyżej wymionionych modelach?
    pozdrawiam i dzieki za pomoc

• #8 05 Cze 2012 00:08
    Kpc21
    Poziom 22  

E5 ma 50 Hz, ET5 ma 100 Hz.
    E5 ma czarną obudowę, ET5 grafitową (prawie czarna, ale jednak nie).

• #9 05 Cze 2012 20:15
    DarQ_
    Poziom 8  

wybór padł na Sony KDL46HX751 za 5000zł (2 pary okularów gratis) więc budżet w ostatniej chwili z racjii przekonania do marki został powiększony. Jestem bardzo zadowolony jednak martwi mnie aby że telewizorek nie widzi plików 3d z dysku zewnętrznego:(
    pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme