Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

jaki klej do plastiku - precyzyjne klejenie

wronski_gedeon 06 Cze 2012 13:13
  • #1 06 Cze 2012 13:13
    wronski_gedeon
    Poziom 17  

Witam
    Poszukuje do serwisu kleju do sklejenia np małych części plastikowych, zazwyczaj mechanicznych
    Cyjanoakryl nie daje sobie rady
    Czy ktoś natrafił na coś konkretnego?

• #2 06 Cze 2012 18:01
    0ceanborn
    Warunkowo odblokowany

No właśnie, już miałem powiedzieć cyjanoakryl.
    Czemu nie daje rady ?
    Może dlatego że powierzchnia nie jest dokładnie oczyszczona, odtłuszczona.
    Cyjanoakryl jest bardzo dobry jak części pasują do siebie - nie ma ubytków
    ale nie pierwszy lepszy tylko dobrej firmy.
    Spróbuj innych klejów cyjanoakrylowych - loctite i in.
    Różne kleje cyjanoakrylowe mają bardzo różne właściwości, są uniwersalne, są też specjalizowane.
    Ja w zasadzie wszystko jak leci kleję żywicą - oczywiście oczyszczam itd
    Dopiero jak jest coś takiego co może być trudne do sklejenia np duże siły, niewielka powierzchnia styku to wtedy zastanawiam się czym kleić - np jakiś specjalistyczny klej.

• #3 06 Cze 2012 19:05
    wronski_gedeon
    Poziom 17  

Ja też zazwyczaj używam epoksydówki ale czasami muszę skleić coś precyzyjnego i małego.
    Cyjanoakryl w dużych ilościach jest za bardzo elastyczny, potrzebuję czego twardszego.

• #4 06 Cze 2012 20:08
    VG100
    Poziom 10  

Do sklejenia części plastikowych dobrze przydatny jest dichloroethane. On poprostu rozpuszcza plastik i pozwala robic mocne, prawie niewidoczne styki.

• #5 07 Cze 2012 21:24
    paluszasty
    Poziom 23  

Jaki plastik? Bo to jest ważne. Dichloroetan, czy dichlorometan (nawet lepiej) dobrze rozpuszczają sporą grupę plastików (szczególnie PS,ABS) ale są toksyczne i raczej nie polecał bym ich. Tak samo sprawdza się chloroform (polecany do klejenia PMMA (plexi). Z rzeczy dostępnych polecił bym do klejenia PS,ABSu itp rozpuszczalnik nitro i roztwór danego plastiku w nim. Może być też toluen, ksylen, octan etylu.

• #6 07 Cze 2012 21:56
    VG100
    Poziom 10  

Toluen jest nie mniej toksyczny od dichloroetanu, a od chloroformu wcale mozna utracic swiadomosc . Oczywiscie, ze pracowac powinno w dobrze wentylowanym miejscu. Ja osobiscie uzywam dichloroetanu, bo najprostrze u nas go kupic na gieldzie radiowej.

• #7 09 Cze 2012 11:04
    paluszasty
    Poziom 23  

Toluen jest zdecydowanie mniej toksyczny, generalnie wszystkie rozpuszczalniki chlorowcowane są bardziej toksyczne. Nie demonizował bym oczywiście. U nas toluen kupisz bez problemu z rozpuszczalnikami chlorowcowanymi będzie gorzej.

• #8 10 Cze 2012 15:34
    wronski_gedeon
    Poziom 17  

Dzieki koledzy za pomoc. Bede próbował jak napisaliście
    Pozdrawiam

• #9 15 Cze 2012 11:18
    ^ToM^
    Poziom 27  

Jeszcze ja Ci podpowiem.
    Ostatnio przetestowałem taki Pattex i byłem mile zaskoczony: http://www.pattex.pl/content/view/283/192/

Jest to cyjanoakryl z aktywatorem. Da się nim kleić to czego nie da rady zrobić zwykła "kropelka". Wpierw smarujesz powierzchnie aktywatorem, odczekujesz minutkę, nakładasz klej i dociskasz.
    Z tworzyw klei takie:winyl, pleksiglas, nylon, PCW-U, ABS, PE, PP, itp.
    Jakość połączenia jest naprawdę bdb a cena kleju nieduża. Aktywator dodany jest w wygodnej formie w postaci pisaka. Dostępny w oszołomach i innych teskach a także w sklepach chemicznych.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty