Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kosa spalinowa Eurotec, gaźnik.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Kosa spalinowa Eurotec, gaźnik.
Autor
Wiadomość
1daro
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: brak

Post#1 Post autora tematu 06 Cze 2012 22:30   

Kosa spalinowa Eurotec, gaźnik.

Witam. Od pewnego czasu było tak,że moja podkaszarka po 5 minutach pracy gasła i potem trzeba było pompować taka pompką od spodu gaźnika i nie zawsze to pomagało. Postanowiłem oczyścić gaźnik.Rozebrałem go na części pierwsze, przedmuchałem sprężarką wszystkie otworki i kanaliki, i dostrzegłem, że taka jakby membranka z cienkiej gumy odkleja się w dwóch miejscach, ale skręciłem wszystko z powrotem i próbowałem zapalić kosiareczkę, ale zapala tylko na chwile, po czym zalewa świece i pluje paliwem z tłumika.Czy to wina gaźnika, jeśli tak to co źle złożone, lub co uszkodzone? Proszę o jakieś wskazówki. Mam nadzieje, że nie będę musiał kupować nowego gaźnika.Z góry dzięki za odpowiedzi i wskazówki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Cze 2012 22:30   

Powrót do góry

helena33
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poleska city

Post#2 07 Cze 2012 00:13   

Re: Kosa spalinowa Eurotec, gaźnik.

Wymień membrany na nowe, sprawdź czy zaworek iglicowy wraz z dźwigienką pracuje prawidłowo, bo to właśnie przez to że się zawiesza może zalewać silnik.
Co do gaśnięcia po 5 min, sprawdź odpowietrznik zbiornika paliwa, może się zapowietrza. Jak będziesz miał odkręcony gaźnik spróbuj dociągnąć śruby łącznika cylindra, lubi się poluzować w tym modelu, i ssie lewe powietrze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Cze 2012 00:13   

Powrót do góry

1daro
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 07 Cze 2012 08:15   

Mógłbyś mi podać link do takich membran, bo gaźniki tylko całe znajduje? A propo tego zaworka iglicowego, to żeby to sprawdzić to muszę wyciągnąć iglice wraz z przepustnica?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Cze 2012 08:15   

Powrót do góry

helena33
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poleska city

Post#4 07 Cze 2012 08:19   

Potrzebujesz takiego zestawu http://www.reptor.pl/?513,pl_membrany-k20-wyj-walbro-do-echo-hitachi-kawasaki-robin-victus
Zawór iglicowy znajduje się pod jedną z membran, nie trzeba rozbierać iglicy i przepustnicy.
Powrót do góry

1daro
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 08 Cze 2012 22:51   

Dziś zapaliłem podkaszarka bez zaglądania do gaźnika chodziła ładnie na wolnych obrotach,ale jak dodać gazu to dymi jak niewiem co i pluje paliwem, ale jest taki bajer, że jak naciskałem podczas pracy silnika ten ,,primer,, pod gaźnikiem to podkaszarka nie dymiła i obroty miała full, a jak przestałem pompować tym primerem to od razu zalewa. Co o tym sądzicie?
Powrót do góry

39006
Gość

Post#6 09 Cze 2012 05:38   

Wymieniłeś te membrany, czy czekasz na cud?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Kosa spalinowa Eurotec, gaźnik.
Strona 1 z 1