Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Prostownik Ultimate Speed - Lidl

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Zasilacze, ładowarki -> Prostownik Ultimate Speed - Lidl
Autor
Wiadomość
Joachim93
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Mielec

Post#1 Post autora tematu 07 Cze 2012 14:26   

Witajcie, ostatnio chciałem naładować swój padnięty akumulator ze skutera i do tego celu użyłem prostownika Ultimate Speed z Lidla, wydaje się być dobrym nawet prostownikiem, ponieważ miał w opcjach, że "wskrzesza" padnięte aku. I tu zaczął się problem, ponieważ w aku nie miałem w ogóle prawie napięcia, a ten prostownik załapał że to ma być 6V i dotąd go ładuje i nie chce przejść na 12V.
Macie może jakiś pomysł jak go naładować do 12V?

Powrót do góry

MACIEK_M
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Uć

Post#2 07 Cze 2012 15:01   

Re: Prostownik Ultimate Speed - Lidl

Odłącz prostownik od akumulatora i od sieci, poczekaj minutkę, podłącz ponownie i ustaw właściwe napięcie i prąd ładowania. Automaty tak mają, nie chcą ładować mocno rozładowanych akumulatorów. Jeśli to nic nie da, to musisz go podładować innym prostownikiem bez automatyki i dopiero później tym. Możliwe też, ze twój akumulator po głębokim rozładowaniu nadaje się tylko na złom.
Powrót do góry

Joachim93
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 07 Cze 2012 15:32   

Niestety, tak zrobiłem i nadal ładowanie, a właściwie podtrzymywanie już na 6V. Na mierniku mam 7,01V. Prostownika nie da się przestawić na 12V, on to "niby" automatycznie wykrywa jaki to aku.

Dodano po 24 [minuty]:

Mam jeszcze starszy aku ze skutera i jego łapie na 12V, na mierniku pokazywał 10V ten starszy aku. Może jakoś te akumulatory podłączyć?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Cze 2012 15:32   

Powrót do góry

MACIEK_M
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 07 Cze 2012 16:23   

Jeśli nie masz innego prostownika, to naładuj ten starszy, później połącz akumualtory ze sobą + do + i - do -, najlepiej przez 12V żarówkę halogenową, żeby prąd wyrównujący nie był zbyt duży, tak podładujesz ten nowszy akumulator do napięcia przy którym prostownik powinien zadziałać.
Powrót do góry

Joachim93
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 07 Cze 2012 16:38   

Dzięki za odpowiedź, już próbuję. Odezwę się za kilka godzin :)
Powrót do góry

foras1
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#6 07 Cze 2012 23:39   

Cytuję użytkownika Wolfstar:
"... generalnie sam posiadam taką samą ładowarkę ... i minęło trochę czasu zanim nauczyłem się ją obsługiwać .. wydaje się iż to proste niestety instrukcje obsługi do tego urządzenia i niezależnie czy oryginalne czy tłumaczone na język polski są delikatnie mówiąc dalekie od doskonałości ... wielu rzeczy o tej skądinąd bardzo dobrej ładowarce nie jest ujęte ... tak więc prawdopodobnie nie masz uszkodzonej ładowarki jednakże nawet jej włączenie wymaga spełnienia paru warunków ... ładowarka tego typu nie załączy się poniżej pewnej temperatury i napięcia poniżej 7V +- 0,5v poza tym wydawać się może że jest uszkodzona ( tzw cykanie podczas pracy , z jednoczesnym pokazaniem zakończenia ładowania i mruganiem czerwonej diody led ..w tym czasie przebiega ładowanie impulsowe wysokim napięciem szczytowym na poziomie 18V po którym świeci kontrolka zakończenia ładowania choć akumulator nie jest naładowany ... należy wówczas przejść ponownie do stanu Standby i ponownie załączyć lądowanie ... do tego dochodzi zmieniająca się wartość prądu ładowania w pierwszej fazie około 3,6a a w kolejnych około 0,8a... , poza tym istotne jest metoda podłączenia ładowarki do akumulatora kolejność jest prosta i należy się jej trzymać wpierw podłączmy krokodylki do baterii a następnie podłączamy urządzenie do 230v , czekamy około 20 sekund i je uruchamiamy .. zdarza się ze urządzenie nie chce " zaskoczyć " czasami wymaga trzykrotnego naciśnięcia i przytrzymania przycisku Mode po około 2-3 sek ... a jak nie chce się uruchomić w ten sposób wymaga pobudzenia akumulatora .. ja przyjąłem dwie metody , szybka i wolną , szybka polega na pobudzeniu akumulatora poprzez podłączenia na około 60 min zasilacza około 12v / 1a .. ( można podłączyć na chwilę równolegle do ww ładowarki i uruchomić Ultimate Speed) (osobiście wykorzystuje stary zasilacz od jakiegoś urządzenia) lub metoda wolniejsza ( polecam) zlanie około 1/3 pojemności akumulatora elektrolitu i uzupełnienie go wodą dematerializowaną po czym podłączenie na około 60 min zasilacza 12/1a a następnie ww ładowarki która sama dalej ""uratuje ten akumulator"... metoda druga jest przeze mnie sprawdzona kilkukrotnie ( akumulator od motocykla 30ah, 8ah.. samochodowy 70ah i pozwala na odzyskanie sprawności tych urządzeń .. działają do dzisiaj .. najbardziej spektakularny odzysk akumulatora to taki który stał przez około 8 miesięcy pod chmurka - miał czysty elektrolit..i teraz jeszcze działa od około roku ... czas ratowania tego wraka to prawie 38 h.... o inne rzeczy pytaj.. generalnie nie jest to urządzenie złe ale niewątpliwie grymaśne , jednak jeżeli działa to na pewno dobrze ..."
Mnie to pomogło, prostownik śmiga wyśmienicie:)
Powrót do góry

fza
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 24 Lis 2012 18:34   

W instrukcji obsługi nic nie piszą na temat "cykania" i mrugania diody. Mam taką sytuację, akumulator nie został naładowany. Podłączyłem inny - to samo. Mam zamiar reklamować jako uszkodzoną. Czy potwierdzacie teorię foras1.
Powrót do góry

_magu_
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Elbląg

Post#8 03 Gru 2012 11:26   

Kolego fza
Z kontekstu opisanego tu "cykania i mruganie diody" wnioskuję, że to funkcja zwana odsiarczaniem mocno rozładowanego akumulatora. W tym programie dioda ładowania nie świeci ciągle a miga - "cyka".
Teraz druga sprawa. Ładowarka nie chce ładować na 12V bo napięcie aku spadło dużo poniżej wartości załączania funkcji 12V i widzi go jako 6V. Tak jak zostało Ci to opisane, musisz wpierw jakimś zwykłym (nie elektronikiem) podładować tego swojego umarlaka aby było na nim choćby z 9V. Wtedy jak załączysz lidlową to powinna wejść w tryb odsiarczania i migać.
"Cykaniem" można też określić funkcję podtrzymywania napięcia po naładowaniu aku (świeci się zielona dioda a wewnątrz ładowarki coś cyka :D)
Mało optymistycznie dodam, że ten Twój aku najprawdopodobniej nadaje się do utylizacji.
Przechodzę akurat ten temat z małym aku AGM, który nie ma nawet roku, a o którym zapomniałem i próby reanimacji tą ładowarką nie dają efektu - pojemność zerowa.
Pozdrawiam
Powrót do góry

depsima
Poziom 1
Poziom 1

Post#9 16 Sty 2013 10:45   

Miałem identyczny problem z akumulatorem motocyklowym.
Niestety za późno go podłączyłem do prostownika - ładowarka nie chciała przejść na tryb 12V.

Podpiąłem akumulator na ok 10-15min pod zwykły prostownik. Po takim zabiegu lidlowski prostownik zaskoczył i doładował akumulator.

Pytanie:
Jeśli ktoś nie ma dostępu do prostownika starej daty (no bo oczywiście kupił "nowoczesny") to jaki jest inny domowy sposób na podbicie napięcia w rozładowanym aku tak aby automatyczny prostownik załapał ładowanie do 12V?
Czy można skorzystać z akumulatora samochodowego do podładowania?
MACIEK_M napisał:
połącz akumualtory ze sobą + do + i - do -, najlepiej przez 12V żarówkę halogenową

Czy to jest bezpieczny sposób? Czy muszę najpierw odłączyć klemy w samochodzie?
Powrót do góry

MACIEK_M
Poziom 18
Poziom 18

Post#10 16 Sty 2013 18:57   

depsima napisał:

Cytat:
Czy to jest bezpieczny sposób? Czy muszę najpierw odłączyć klemy w samochodzie?

Tak, jest to bezpieczny sposób, żarówka pełni rolę ogranicznika prądu ładowania.
Powrót do góry

morcin2
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: "-"

Post#11 16 Sty 2013 22:55   

Ja tego nie rozumiem kupujecie sprzęt, operujecie językiem technicznym a nie stać was na miernik za 20zł przecież trzeba pomierzyć te wasze eksperymenty , kluczowym parametrem jest tu napięcie i historia akumulatora każdy akumulator zachowuje się po swojemu, widocznie słowo inteligentna ładowarka to pseudo wyrażenie .
Powrót do góry

_magu_
Poziom 9
Poziom 9

Post#12 17 Sty 2013 09:28   

Kolego morcin2
Na początek, stwierdzając w pierwszej osobie liczby poj. pisze się rozumiem, a nie rozumie. Przepraszam ale zwracam na to uwagę, bo jest to dla mnie tak samo rażące jak każdy inny błąd ortograficzny, który od pewnego czasu stał się bardzo częsty.
Druga sprawa. Dlaczego zakładasz, że nie stać nas na miernik? Gdzie jest to napisane lub na podstawie czego wysnułeś, że nikt nic nie mierzył? Niestety ale w tonie Twojej wypowiedzi przejawia się pogarda. Dołączyłeś się do wątku na zasadzie "oni-durni, ja-ekspert", przy czym kompletnie nie wniosłeś do tematu niczego wartościowego. To tyle.

Odnośnie odłączania klem, ja tego nigdy nie robię. Tym bardziej nie robiłbym tego przy podłączeniu przez żarówkę, co jak zostało opisane, ma ograniczyć przepływ prądu. Dla przykładu, odpalanie jeden od drugiego kablami rozruchowymi jest większym ryzykiem uszkodzenia elektroniki, a wszystko jest OK. Nota bene, odłączenie akumulatora od instalacji samochodowej może również narobić bałaganu w elektronice samochodu. Ot takie "delikutaśnie" te samochody dzisiejsze ;)
Powrót do góry

tw24
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wrocław

Post#13 18 Sty 2013 01:29   

Witam wszystkich i pozwolę sobie wtrącić swoje" trzy grosze".
Nie zgadzam się z "teorią nieodłączania " akumulatora przy ładowaniu.
Uszkodzenia elektroniki samochodu mogą właśnie nastąpić wskutek przepięć z prostownika. Gdyby odłączanie skutkowało uszkodzeniem elektroniki niemożliwa byłaby jakakolwiek naprawa samochodu. Poza tym wszelkie prace przy aucie w okolicach poduszek powietrznych i ich czujników bezwzględnie wymagają odłączenia klemy akumulatora.
Nie ma żadnego ryzyka przy odłączaniu klemy od masy poza koniecznością ponownego ustawienia zegara.
Powrót do góry

^ToM^
Poziom 20
Poziom 20

Post#14 08 Lut 2013 15:37   

tw24 napisał:

Nie ma żadnego ryzyka przy odłączaniu klemy od masy poza koniecznością ponownego ustawienia zegara.

No i różnie z tym bywa - ryzyko jednak jest. Sąsiad ma wóz Toyoty i po odłączeniu akumulatora musiał wzywać serwis. Za cholerę nie dało się odblokować immobilisera.
Pewne jest to, że odłączenie akumulatora nie spowoduje uszkodzenia elektroniki ani niczego w samochodzie, ale może narobić sporo kłopotu, łącznie z wzywaniem serwisu do uruchomienia pojazdu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2013 15:37   

Powrót do góry

tw24
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Wrocław

Post#15 08 Lut 2013 23:51   

Można sobie pozwolić na podłączenie prostownika bez zdejmowania klemy, jeżeli jest to prostownik elektroniczny z zabezpieczeniami ( np. CTEK).
W mojej Hondzie jest pełno elektroniki i w instrukcji wyraźnie JEST NAPISANE! aby odłączyć akumulator przy ładowaniu.
Przy zwykłych prostownikach z transformatorem i diodami ryzyko powstania lub przeniesienia przepięć z sieci jest bardzo duże.
Z drugiej strony problemy powstałe po odłączeniu akumulatora mogą pochodzić z zupełnie innych źródeł. Wracając do mojej Hondy po odłączeniu akumulatora wyłączona zostaje funkcja automatycznego zamykania szyb i trzeba przeprowadzić "kalibrację" poprzez procedurę zamykania i otwierania szyby.
Myślę, że trzeba czasem poczytać instrukcję.
Producenci aut przewidzieli sytuacje gdy układy elektroniki zostają pozbawione zasilania tak jak każdy inny sprzęt elektroniczny. W przeciwnym wypadku rozładowanie akumulatora np. przy niskich temperaturach kończyłoby się każdorazowo wzywaniem serwisu. Takiego samochodu chyba nikt by nie kupił?
Ale jak pokazuje życie nawet prosta czynność odłączenia akumulatora może być fatalna w skutkach co nie może prowadzić do generalnych wniosków.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2013 23:51   

Powrót do góry

michal.g
Poziom 8
Poziom 8

Post#16 11 Lut 2013 22:44   

Witam kolegów,

odnośnie w/w ładowarki... otóż mam taka samą i chcę nią podładować aku 12V 7Ah, miernik wskazał ok 10V więc nie jest "chyba" z nim jeszcze źle...?

W instrukcji jest napisane, że ta ładowarka może odratować rozładowany akumulator ładowaniem impulsowym - wówczas mruga na czerwono led przy ikonie ładowania.

ok, podpinam aku, wciskam mode i tak się dzieje - mruga ten led, ale po 2-3 min przestaje mrugać,
znów naciskam mode i znów mruga ten led... i tak ze 3 razy po czym zaczyna się coś, co opisaliście jako "cykanie" - zapala się led przy ikonie motocykla (co oznacza ładowanie 12V 0.8A) i jednocześnie mruga na zielono led przy ikonie naładowanego akumulatora, jednocześnie słychać jak załącza się przekaźnik.

Mój miernik padł i pokazuje głupoty więc nawet go nie podpinam aby sprawdzić co się dzieje :/

I tu moje pytania:

czy w instrukcji jest coś źle przetłumaczone?
Jaka jest różnica pomiędzy tym mruganiem na czerwono led'a przy ikonie ładowania a cykaniem i mruganiem zielonego leda przy ikonie naładowanego akumulatora z jednoczesnym świeceniem tej ikony motocykla?

uf.... wiem że się rozpisałem, ale już sam nie wiem czy szukać zasilacza 12V 1A, czy zostawić to cyknie na noc....
Powrót do góry

_magu_
Poziom 9
Poziom 9

Post#17 12 Lut 2013 11:08   

Mruganie zielonego led-a oznacza podtrzymywanie napięcia na akumulatorze poprzez impuls napięcia w cykl tego "cykania" przekaźnika (gdy prostownik zakończy proces ładowania a akumulator nie zostanie odłączony, to włącza się tryb podtrzymywania). Mruganie czerwonej diody natomiast jest procesem odsiarczania.
Skoro tak jak piszesz, prostownik po chwili ładowania przełącza się w tryb podtrzymywania, oznacza że akumulator utracił pojemność i najprawdopodobniej go nie uratujesz. Coś mi ten tryb odsiarczania zalatuje tanim marketingiem. W moim przypadku było to samo.
Powrót do góry

michal.g
Poziom 8
Poziom 8

Post#18 12 Lut 2013 14:17   

Być może aku jest padnięty.
Zawsze kiedy ładowałem aku, co do którego miałem pewność że jest OK, zarówno żelowy 7Ah jak i samochodowy to proces ładowania kończył się tym, że zaświecił się zielony led przy ikonie naładowany aku - co, jak sądziłem kończyło proces ładowania.

Nigdy nie miałem takiej sytuacji, żeby coś cykało i mrugał ten LED.
A może zbyt wcześnie odpinałem aku?
Powrót do góry

_magu_
Poziom 9
Poziom 9

Post#19 13 Lut 2013 09:36   

Jakoś dziwnie to u Ciebie wygląda albo z opisu można błędnie wywnioskować.
U mnie cały proces wygląda następująco:
Miganie czerwonej diody (niby odsiarczanie), następnie zapala się czerwona dioda na stałe (zwykłe ładowanie) i na koniec zapala się dioda zielona, która mrugnie ale tak raz na jakieś 5 może 10 sekund i "cyknie" przekaźnik, co jest podtrzymywaniem akumulatora w pełni naładowanego.

Tak myślę, że jeśli zielony led aż tak często Ci miga, to może oznacza, że aku jest baaaaardzo mocno padnięty. Prostownik załącza proces ładowania ale już po chwili widzi, że aku osiągnął napięcie i wyłącza ładowanie (zapala zielony led). Po chwili jednak aku traci napięcie i ładowarka znowu załącza na chwilę tryb ładowania czy nawet odsiarczania. W taki sposób powstanie wrażenie migania zielonego leda. Tak by mi to wyglądało.
Powrót do góry

michal.g
Poziom 8
Poziom 8

Post#20 13 Lut 2013 09:51   

_magu_ , fakt, coś to dziwnie wygląda.

Ile trwa (średnio) ładowanie aku. np. samochodowego 40Ah taką ładowarką?

Ja , gdy podepnę aku z samochodu (który już naprawdę ledwo kręci) to po kilku godzinach (max 6h) zapala się na zielono ten led przy naładowanym aku i więcej nic się nie dzieje.

Sprawdzę dziś jeszcze raz , z miernikiem te oba aku które mam
rozładuję aku i podepnę go do ładowarki.
Powrót do góry

^ToM^
Poziom 20
Poziom 20

Post#21 14 Lut 2013 00:58   

Jeszcze taka uwaga. Dzisiaj to zauważyłem. Należy sprawdzić czy przewody łączące krokodyle są porządnie dokręcone. Jak są luźne ładowarka głupieje.
Miałem tak, że podłączyłem dzisiaj accu i nie mogłem jej włączyć - ciągle się wyłączała. Już zacząłem podejrzewać accu. Jednak zacząłem wszystko badać i natknąłem się na luźny, niedokręcony zacisk na krokodylu.
Warto pamiętać o takim drobiazgu, bo przewody są przykręcane a nie lutowane.
Pozdrawiam!
Powrót do góry

michal.g
Poziom 8
Poziom 8

Post#22 14 Lut 2013 08:30   

Przewody zawsze sprawdzam, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy te śrubeczki się odkręcą.

Wczoraj sprawdziłem mój mały żelowy aku 7Ah ... wygląda na padnięty, spróbuję go jeszcze ratować zasilaczem jak to opisaliście wcześniej,

natomiast po podpięciu aku samochodowego 40Ah odpalam ładowanie
i świeci się tylko led przy samochodzie i led od ładowania,
później zapala się na zielono led FULL a led przy samochodzie nadal świeci,
po 6h nic się nie zmienia więc domniemam , że to właśnie jest owym stanem podtrzymania,

a cykanie z mruganiem... to pewnie ładowanie impulsowe, albo próba ładowania padniętego aku.
Powrót do góry

^ToM^
Poziom 20
Poziom 20

Post#23 14 Lut 2013 09:39   

michal.g napisał:

zapala się na zielono led FULL a led przy samochodzie nadal świeci,
po 6h nic się nie zmienia więc domniemam , że to właśnie jest owym stanem podtrzymania,

Odpowiedź brzmi: TAK
Powrót do góry

Jolatta
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kal..

Post#24 05 Mar 2013 10:47   

Witam
Proszę mi pomóc w październiku 2012 zakupiłam Ultimate Speed - Lidl w sumie nie miałam potrzeby ładować akum. samoch. ale sprawdzam i było ok czyli pokazywało to co niżej .W lutym 2013 bardzo mało jeździłam no i akum. musiałam zabrać do ładowania. Wymieniony prostownik po załączeniu pokazuje dioda samochód na czerwono, a dioda akum. na zielono FULL. Ale pożyczyłam od znajomego inny prostownik i ten pokazał, ze trzeba naładować więc lądował prawie 11 godz. Podłączyłam ponownie tego z Lidla i pokazuje to co wcześniej i jestem w kropce czy to wina prostownika-czy wymienia mi lub zwrot pieniędzy. Czym mam motywować
za odp. z góry dziękuję. CHYBA POWINIENEM DOSTAĆ ZA TE POPRAWKI Z 30PKT
Powrót do góry

^ToM^
Poziom 20
Poziom 20

Post#25 05 Mar 2013 10:57   

Jolatta napisał:
Witam
prosze mi pomoc w pazdzierniku 2012 zakupilam Ultimate Speed - Lidl w sumie nie mialam potrzeby ladowac akum. samoch. ale spawdzilam i bylo ok czyli pokazywalo to co nizej .W lutym 2013 bardzo malo jezdzilam no i akum musialam zabrac do ladowania .Wymieniony prostownik po zalaczeniu pokazuje dioda samochod na czerwono a dioda akum na zielono FULL. Ale pozyczylam od znajomego inny prostownik i ten pokazal ,ze trzeba naladowac wiec ladowal prawie 11 godz .Podlaczylam ponownie tego z lidla i pokazuje to co wczesniej i jestem w kropce czy to wina prostownika-czy wymienia mi lub zwrot pieniedzy. Czym mam motywowac
za odp. z gory dziekuje

Nie sposób dać precyzyjną odpowiedź. Z jednej strony wygląd na to, że prostownik z Lidla wykrył, że akumulator jest w pełni naładowany i przeszedł w tryb "naładowany", z drugiej strony inny prostownik uznał że nie jest - co też o niczym jeszcze nie świadczy (zależy od rodzaju prostownika).
Jednak być może było tak, że akumulator w rzeczywiście nie potrzebował ładowania - po prostu był naładowany (w każdym razie miał prawidłowe napięcie na swoich biegunach a prostownik z Lidla po tym orientuje się co do stanu naładowania).

Napisz, czy akumulator prawidłowo działa, tzn. czy samochód zapala lub czy są jakieś problemy. To że mało jeździłaś samochodem nie oznacza że akumulator się wyładował. Jakbyś nie jeździła np 3 miesiące to zapewne akumulator potrzebowałby ładowania. Natomiast po miesiącu czy 2 tyg. przerwy raczej nie.

Test prostownika z Lidla można zrobić tak: włącz w samochodzie światła mijania (przy czym silnik ma nie pracować) na około 15 min. To częściowo rozładuje akumulator. Następnie podłącz prostownik i włącz wg. instrukcji. Prostownik powinien podjąć pracę (będą świecić 2 czerwone lampki). Po naładowaniu jedna zmieni kolor na zielony (FULL) - tedy będziesz miała pewność że prostownik z Lidla jest sprawny. Ten test możesz łatwo sama wykonać.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2013 10:57   

Powrót do góry

Jolatta
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kal..

Post#26 05 Mar 2013 14:49   

Jolatta napisał:
Witam
prosze mi pomoc w pazdzierniku 2012 zakupilam Ultimate Speed - Lidl w sumie nie mialam potrzeby ladowac akum. samoch. ale spawdzilam i bylo ok czyli pokazywalo to co nizej .W lutym 2013 bardzo malo jezdzilam no i akum musialam zabrac do ladowania .Wymieniony prostownik po zalaczeniu pokazuje dioda samochod na czerwono a dioda akum na zielono FULL. Ale pozyczylam od znajomego inny prostownik i ten pokazal ,ze trzeba naladowac wiec ladowal prawie 11 godz .Podlaczylam ponownie tego z lidla i pokazuje to co wczesniej i jestem w kropce czy to wina prostownika-czy wymienia mi lub zwrot pieniedzy. Czym mam motywowac
za odp. z gory dziekuje

Kod: actionscript
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć treść.
[syntax=basic4gl][/syntax]

Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

Witam ponownie wiec powiem tak autko odpaliło od razu.Znajomy zrobił test ze światłami jak mi zaproponowano na 20 min i niestety dioda na full jak wcześniej w Lidlu nie robili problemu oddali pieniążki

Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi
Powrót do góry

yes83
Poziom 15
Poziom 15

Post#27 23 Lis 2013 19:58   

Witam ciesze się ze zacząłem się interesować tym prostownikiem (tata akurat go kupił) ale raz ładował wiec sam jutro taki sam kupie i chyba przetestuje, ale do sedna czytając was dowiedziałem się kilku rzeczy jednak chciałbym tu tez dodać swoje a znam się już na tym. Tak wiec te nowe prostowniki tak zwane "inteligentne" można uznać że takie są i sprawdzają się wyśmienicie (w sprawnych akumulatorach) jednak czytając temat od początku, stwierdzam ze osobom co aku naładował się tym prostownikiem z lidla dość szybko i inny prostownik uznał ze nadal jest aku nie doładowany i ten inny prostownik ładował dalej to taki aku według mnie co prostownik z Lila pokazuje naładowany a inny ładuje dalej to taki akumulator jest juz lekko uszkodzony bądź w połowie nawet. Wiem z doświadczenia ze uszkodzone aku doładowują się szybko i szybko, tracą tez napięcie i pojemność. Uszkodzony aku podłączony do tego prostownika z lidla sie gubi i dzieje sie tak jak opisujecie. I zgadzam się tu z poprzednikami i poradami jakie pisaliście, sam mam prostownik elektroniczny yato 8303 i mam to samo tylko 4x wieksza cena i 4x mocniejszy jest ale jest energo chłonny i nie wiem czy nie kupie sobie taki jak ten wasz do podtrzymywania aku cały czas pod napięciem. Moj jak bym to samo chciał zrobić to pobiera w spoczynku az 40W z sieci oczywiście ma większe możliwości ale już raz był w serwisie z mojej winy. Taty wzialem na chwile bo kupil sobie za 55zł to w spoczynku pobiera 4W a mój yato 40

Dodano po 4 [minuty]:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2087936-60.html

Ten link tez warto odwiedzić i poczytać
Powrót do góry

max0101
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Żywiec

Post#28 25 Lis 2013 15:11   

Witam
Mam podobny problem nie mam prostownika do ładowana skuterka
akumulator to 12 V 3 Ah ale mam prostownik niemiecki dosyć fajny ma mały amperaż
5 A i mam pytanie czy jak pisze na akumulatorze 0,4 A x5-10h oraz QUICK 4,0 A x30 min
czyli przy rozładowaniu jak długo mogę ładować tym prostownikiem 20 min ?
i czy w ogóle różnica 1 A możne być w tolerancji
Proszę o pomoc
Powrót do góry

kryzđ
Poziom 11
Poziom 11

Post#29 25 Lis 2013 15:35   

Witam,
Akumulatory kwasowe najczęściej ładuje się prądem o wartości 1/10 pojemności znamionowej akumulatora, w tym przypadku to 0,3A i czas ładowania 10 godzin.
Powrót do góry

yes83
Poziom 15
Poziom 15

Post#30 25 Lis 2013 17:50   

Panowie o waszych ładowarkach większy opis jest tu :)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1795000-120.html

I jak "kryzđ" pisze tak się ładuje tzn tak długo (przy sprawnym aku)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Zasilacze, ładowarki -> Prostownik Ultimate Speed - Lidl
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.093 seconds

elektroda.pl temat RSS