X

Telewizja naziemna wtyk F, wtyk antenowy

07 Jun 2012 20:33 CHchris18404
  • #1 07 Jun 2012 20:33
    chris18404
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam problem otóż Polsaty i TVN-y działają bez zarzutu ale TVP1 i TVP2 ESKA itp. mają jakość 45-55% i obraz się zamazuje.. Posiadam FERGUSONA ARIVĘ T65, poradzono mi abym zamiast zasilacza antenowego skręcił Wtyk F i wtyk antenowy i połączył go z dekoderem czy to jest bezpieczne dla dekodera???
    To view the material on this forum you must be logged in.

Czy dobrze to przedstawia rysunek
  • #2 07 Jun 2012 20:41
    LeDy
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    chris18404 wrote:
    Witam, mam problem otóż Polsaty i TVN-y działają bez zarzutu ale TVP1 i TVP2 ESKA itp. mają jakość 45-55% i obraz się zamazuje.. Posiadam FERGUSONA ARIVĘ T65, poradzono mi abym zamiast zasilacza antenowego skręcił Wtyk F i wtyk antenowy i połączył go z dekoderem czy to jest bezpieczne dla dekodera???

Czy dobrze to przedstawia rysunek
    Co , skąd, na czym , co itd. Kto ci poradzono? Potrzebne dokładne informacje.
  • #3 07 Jun 2012 20:41
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    chris18404 wrote:
    ale TVP1 i TVP2 ESKA itp. mają jakość 45-55% i obraz się zamazuje..

To trzeba naprawić instalację antenową! A zdjęcia trzeba umieć wklejać! To co na zdjęciu to wielka kicha!
  • #4 07 Jun 2012 21:13
    KMal
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Dobrze Ci powyżej napisali, bo nie podajesz ważnych danych - ogólnie to wielki chaos.
    Z rys. można domniemywać, że masz antenę siatkową, a z opisu, że ze wzmacniaczem.
    Jeżeli zlikwidujesz zasilacz antenowy (12V), to kto Ci zasili wzmacniacz. W ARIVA jest możliwość włączenia zasilania, ale tam masz tylko 5V.
    Nie piszesz jaka antena, skąd odbierasz, jaki % sygnału dla np. Polsatu (dla porównania).
    W danych swoich podajesz Małopolska - to np. z Lubonia sygnał tam gdzie jest Polsat (794Mhz) jest o wiele większy sygnał - antena nadawcza jest wyżej.
    Dla np TVP1 (562Mhz) sygnał jest słabszy. Anteny "siatkowe" z tymi swoimi wzmacniaczami tak reagują i nie bardzo się do tego nadają.
    Ktoś abo doradził Ci źle, lub Ty źle zrozumiałeś. Końcówka F i metalowy wtyk antenowy (wkręcany) dają tylko lepsze ekranowanie na samej końcówce i nic więcej.

PS. Popraw wstawianie rys. i pomyśl jak mądrze zapytać.
  • #5 07 Jun 2012 21:29
    chris18404
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    przepraszam,
    Już podaje mieszkam w okolicach gorlic.Mam antenę siatkową z wzmacniaczem, antenę mam skierowaną na tarnów-około 22,5 km. Chodzi mi o to czy jeżeli nie będę używał zasilacza czy może to uszkodzić np telewizor, dekoder
  • #6 07 Jun 2012 21:57
    KMal
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Wzmacniacz antenowy i zasilacz tworzą całość tj. nie można likwidować jednej części.
    Nie gniewaj się, ale lepiej niech Ci ktoś pomoże w tym temacie - fizycznie na miejscu.
  • #7 07 Jun 2012 22:45
    chris18404
    Level 19  
    To dlaczego na forum emitel poradzili mi żebym odłączył ten zasilaczTo view the material on this forum you must be logged in. i połączył przewód zwykłym wtykiem antenowymTo view the material on this forum you must be logged in.
  • #8 07 Jun 2012 23:09
    KIEROWCA_VW
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Jeśli masz w antenie wzmacniacz to po usunięciu zasilacza stracisz odbiór czegokolwiek.
    Jeżeli jednak upierasz się przy swoim to w miejsce wzmacniacza w antenie zamontuj symetryzator, wtedy zasilacz nie jest potrzebny i będziesz mógł założyć swoją upragnioną wtyczkę antenową...

A tak w ogóle to nie ten dział...
  • #9 08 Jun 2012 10:18
    chris18404
    Level 19  
    Ale oni pisali że mój dekoder ma opcje zasilanie anteny i trzeba to włączyć.
  • #10 08 Jun 2012 12:15
    KMal
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    A, przeczytaj sobie 4 post od góry. Tam potrzeba 12V, a z dekodera masz 5V.
    Kiedyś nawet (z głupiej ciekawości) sprawdziłem, czy aby to nie wystarczy. Oczywiście, że nie.
  • #11 08 Jun 2012 12:43
    chris18404
    Level 19  
    tu jest strona,To view the material on this forum you must be logged in.

Dodano po 17 [minuty]:

KMal wrote:
    A, przeczytaj sobie 4 post od góry. Tam potrzeba 12V, a z dekodera masz 5V.
    Kiedyś nawet (z głupiej ciekawości) sprawdziłem, czy aby to nie wystarczy. Oczywiście, że nie.

a jak to sprawdziłeś??
  • #12 08 Jun 2012 21:42
    KIEROWCA_VW
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Na zacytowanym forum podajesz, że antena ma już kilka lat, więc propozycja zasilenia jej napięciem 5V z dekodera zapewne nie przyniesie spodziewanego efektu - wzmacniacz skonstruowano na zasilanie 12V a nie na 5V...
    Nowe wzmacniacze przygotowano do zasilenia 5-12V.
    Możesz do testu zamontować samą wtyczkę zamiast zasilacza (włącz zasilanie w menu dekodera), przekonasz się wtedy naocznie o efektach...
    Jeśli nie zadziała: patrz wyżej - rozwiązanie już podano...
  • #13 08 Jun 2012 23:11
    chris18404
    Level 19  
    KIEROWCA_VW wrote:

Możesz do testu zamontować samą wtyczkę zamiast zasilacza (włącz zasilanie w menu dekodera), przekonasz się wtedy naocznie o efektach...

Czyli twoim zdaniem zamontowanie wtyku antenowego i zasilenie go poprzez 5V z dekodera pomoże?
  • #14 08 Jun 2012 23:23
    KIEROWCA_VW
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Czy pomoże?
    Wątpię, ale bez sprawdzenia się tego nie dowiesz...
  • #15 08 Jun 2012 23:25
    KMal
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Piąty dzień pytasz o to samo. Zamontowanie wtyczki (za 2zł) i przekonanie się co do efektu trwa pól minuty.
  • #16 08 Jun 2012 23:41
    chris18404
    Level 19  
    Sorry ale masz problemy w liczeniu... nie piąty lecz trzeci na forum emitela...

Dodano po 1 [minuty]:

Ja chce się tylko poradzić osób bardziej obeznanych w tym temacie,ale jeżeli nie chcesz pomóc to nie pomagaj......od tego służy FORUM
  • #17 08 Jun 2012 23:50
    KMal
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Pierwszy raz zadałeś pytanie 5.06 o godz.20:36. Ten dzień (dzisiejszy) już się skończył, - no chyba, że zdążysz jeszcze przed 0:00 założyć tą wtyczkę - to wtedy będzie czwarty dzień.
    Z liczeniem też masz problemy.

To view the material on this forum you must be logged in.
  • #18 09 Jun 2012 08:49
    LeDy
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Jak nie zrobisz to się nie dowiesz. Do anten siatkowych są także zasilacze z regulacją więc może wzmacniacz pracować z niższym napięciem niż 12V( kiedyś robiłem próby i pracował z napięcie 5,7V- więcej nie było potrzeby obniżać). Podanie napięcia 5V z Arivy na pewno wzmacniacza nie uszkodzi . Jak nie ma nigdzie zwarcia to dla Arivy nie ma zagrożenia.
  • #19 09 Jun 2012 12:55
    telesat1
    Moderator - SAT
    Helpful post? (0)
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
  Search 4 million + Products
Browse Products