Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Monitoring w domu - dobór rejestratora

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Monitoring w domu - dobór rejestratora
Autor
Wiadomość
KenyBDG
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bydgoszcz

Post#1 Post autora tematu 09 Cze 2012 13:21   

Monitoring w domu - dobór rejestratora

Chciałbym założyć monitoring w domu nie jest to do konca dom mieszkalny tylko dom z pokojami np. dla pracownikow tymczasowych itp itd, więc postanowiłem założyć 3-4 kamerki w takich miejscach jak front budynku, główny hol wejsciowy i hol na piętrze. Od kolegi otrzymałem 4 kamerki ( [url=]http://kenybdg.neostrada.pl/IMG_0232.JPG[/url] podobno są sprawne, oczywiście do tych kamerek musze kupić rejestator i znalazłem coś takiego:

http://www.spselectronics.pl/katalog/kategoria/telewizja_dozorowa/rejestratory/stacjonarne/pdr-xm3004_h.264_4-kanaly_100_kl._s/

Zastanawiam się jak pociągnąc zasilanie do tych kamer, czy mozna kamery zasilac z rejstratora ?, czy musze specjalnie ciągnąc kabel z zasilacza do kamery. No i czy taki UPS wszystko uciągnie.
Powrót do góry

jimasek
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Gostyń

Post#2 09 Cze 2012 13:55   

Re: Monitoring w domu - dobór rejestratora

KenyBDG napisał:
Zastanawiam się jak pociągnąc zasilanie do tych kamer,

Najprostszy schemat to zastosowanie kabla koncentrycznego z zasilaniem (YAP-2X1.0/100 75-0.59/3.8+2x1.0),
KenyBDG napisał:
, czy mozna kamery zasilac z rejstratora ?

Zasilanie z zasilacza 12V/3A
KenyBDG napisał:
http://www.spselectronics.pl/katalog/kategoria/telewizja_dozorowa/rejestratory/stacjonarne/pdr-xm3004_h.264_4-kanaly_100_kl._s/

Rejestrator jak najbardziej ok, plus jeszcze dysk twardy.
KenyBDG napisał:
No i czy taki UPS wszystko uciągnie.

To zależy jaki czas ma działać na tym UPS-ie cała instalacja. Oprócz rejestratora potrzebujesz jeszcze czegoś do podglądu, monitor VGA lub telewizor.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2012 13:55   

Powrót do góry

misiulek
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Pińczów

Post#3 09 Cze 2012 14:10   

Witam!

Rejestrator, który podałeś jak najbardziej polecam, sprawdzony przeze mnie i jak na te potrzeby jest jak najbardziej wystarczający (żeby nie powiedzieć, że aż za dobry :)). Oczywiście musisz jeszcze do niego dokupić dysk twardy.
Jeśli chodzi o zasilanie kamer, to "z rejestratora" ich nie zasilisz, bo rejestratory raczej nie mają żadnego wbudowanego zasilacza do kamer (przynajmniej ja o takich nie słyszałem), więc raczej razem z kablem od obrazu do każdej kamery pociągnij drugi kabel z zasilaniem i przy rejestratorze zamontuj zasilacz o wydajności ponad 1A (jeżeli te kamerki rzeczywiście zgodnie z tą instrukcją biorą mniej niż 3W, 3W/12V=0,25A 0,25A*4=1A).
O jaki UPS ci chodzi? Podaj jakiś konkret.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2012 14:10   

Powrót do góry

KenyBDG
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 Post autora tematu 09 Cze 2012 14:45   

Dziekuje za szybką odpowiedź, hmm do końca nie wiem czy UPS będzie potrzebny, ogólnie to by się przydał ale fakt iz do rejestratora musze kupić dysk utrwalił mnie w przekonaniu że jedenak UPS nie jest tak bardzo potrzebny. Teraz pytanie, jaki dysk zakupić tak aby zapisał 7 dni na tych 4 kamerkach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2012 14:45   

Powrót do góry

jimasek
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 09 Cze 2012 15:04   

KenyBDG napisał:
jaki dysk zakupić tak aby zapisał 7 dni na tych 4 kamerkach.

To spokojnie 500GB wystarczy,
KenyBDG napisał:
hmm do końca nie wiem czy UPS będzie potrzebny

To już zależy od ciebie. Jeżeli będziesz miał wszystko w jednym miejscu (zasilacz, rejestrator, monitor) zawsze możesz dokupić i podłączyć.
Powrót do góry

KenyBDG
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 Post autora tematu 09 Cze 2012 15:15   

Cena dysku 500 GB jest prawie taka sama jak 1TB, więc kupie 1TB, a jakie kamery polecacie bo te co mam to będą tak na początek, pożniej wymieni się na coś lepszego.
Powrót do góry

jimasek
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 09 Cze 2012 15:21   

Do mieszkania jakieś kamery kopułkowe BCS, D-max, Samsung
Na zewnątrz coś z podświetlaniem IR w obudowie wodoszczelnej. Wszystko zależy od budżetu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2012 15:21   

Powrót do góry

misiulek
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Pińczów

Post#8 10 Cze 2012 10:41   

Co do dysku to z tego co wiem to chyba do każdego rejestratora jest jakaś lista polecanych dysków z którymi nie będzie problemów. Z innymi zapewne też będzie współpracował, ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów. Mi zawsze panowie z hurtowni dobierali taki dysk.
Powrót do góry

DIPOL_IP_CCTV
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Kraków

Post#9 20 Cze 2012 09:50   

Odnośnie doboru dysków, polecam kalkulator NUUO. Spokojnie można go użyć do oszacowania potrzebnej przestrzeni dyskowej w monitoringach analogowych. Aby z niego skorzystać należy podać liczbę kamer, rozdzielczość, ilość klatek, jakość obrazu ilość godzin dziennego zapisu oraz okres przez jaki mają być archiwizowane dane. Z programu można skorzystać na stronie:
http://support.nuuo.com/calculator/
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Stacjonarne -> Monitoring w domu - dobór rejestratora
Strona 1 z 1