X

Monitoring w domu - dobór rejestratora

09 Jun 2012 13:21 KEKenyBDG
  • #1 09 Jun 2012 13:21
    KenyBDG
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Chciałbym założyć monitoring w domu nie jest to do konca dom mieszkalny tylko dom z pokojami np. dla pracownikow tymczasowych itp itd, więc postanowiłem założyć 3-4 kamerki w takich miejscach jak front budynku, główny hol wejsciowy i hol na piętrze. Od kolegi otrzymałem 4 kamerki ( http://kenybdg.neostrada.pl/IMG_0232.JPG podobno są sprawne, oczywiście do tych kamerek musze kupić rejestator i znalazłem coś takiego:

http://www.spselectronics.pl/katalog/kategoria/telewizja_dozorowa/rejestratory/stacjonarne/pdr-xm3004_h.264_4-kanaly_100_kl._s/

Zastanawiam się jak pociągnąc zasilanie do tych kamer, czy mozna kamery zasilac z rejstratora ?, czy musze specjalnie ciągnąc kabel z zasilacza do kamery. No i czy taki UPS wszystko uciągnie.
  • #2 09 Jun 2012 13:55
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    KenyBDG wrote:
    Zastanawiam się jak pociągnąc zasilanie do tych kamer,

Najprostszy schemat to zastosowanie kabla koncentrycznego z zasilaniem (YAP-2X1.0/100 75-0.59/3.8+2x1.0),
    KenyBDG wrote:
    , czy mozna kamery zasilac z rejstratora ?

Zasilanie z zasilacza 12V/3A
    KenyBDG wrote:
    http://www.spselectronics.pl/katalog/kategoria/telewizja_dozorowa/rejestratory/stacjonarne/pdr-xm3004_h.264_4-kanaly_100_kl._s/

Rejestrator jak najbardziej ok, plus jeszcze dysk twardy.
    KenyBDG wrote:
    No i czy taki UPS wszystko uciągnie.

To zależy jaki czas ma działać na tym UPS-ie cała instalacja. Oprócz rejestratora potrzebujesz jeszcze czegoś do podglądu, monitor VGA lub telewizor.
  • #3 09 Jun 2012 14:10
    misiulek
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam!

Rejestrator, który podałeś jak najbardziej polecam, sprawdzony przeze mnie i jak na te potrzeby jest jak najbardziej wystarczający (żeby nie powiedzieć, że aż za dobry :)). Oczywiście musisz jeszcze do niego dokupić dysk twardy.
    Jeśli chodzi o zasilanie kamer, to "z rejestratora" ich nie zasilisz, bo rejestratory raczej nie mają żadnego wbudowanego zasilacza do kamer (przynajmniej ja o takich nie słyszałem), więc raczej razem z kablem od obrazu do każdej kamery pociągnij drugi kabel z zasilaniem i przy rejestratorze zamontuj zasilacz o wydajności ponad 1A (jeżeli te kamerki rzeczywiście zgodnie z tą instrukcją biorą mniej niż 3W, 3W/12V=0,25A 0,25A*4=1A).
    O jaki UPS ci chodzi? Podaj jakiś konkret.

Pozdrawiam.
  • #4 09 Jun 2012 14:45
    KenyBDG
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziekuje za szybką odpowiedź, hmm do końca nie wiem czy UPS będzie potrzebny, ogólnie to by się przydał ale fakt iz do rejestratora musze kupić dysk utrwalił mnie w przekonaniu że jedenak UPS nie jest tak bardzo potrzebny. Teraz pytanie, jaki dysk zakupić tak aby zapisał 7 dni na tych 4 kamerkach.
  • #5 09 Jun 2012 15:04
    jimasek
    Helpful post? (0)
    KenyBDG wrote:
    jaki dysk zakupić tak aby zapisał 7 dni na tych 4 kamerkach.

To spokojnie 500GB wystarczy,
    KenyBDG wrote:
    hmm do końca nie wiem czy UPS będzie potrzebny

To już zależy od ciebie. Jeżeli będziesz miał wszystko w jednym miejscu (zasilacz, rejestrator, monitor) zawsze możesz dokupić i podłączyć.
  • #6 09 Jun 2012 15:15
    KenyBDG
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Cena dysku 500 GB jest prawie taka sama jak 1TB, więc kupie 1TB, a jakie kamery polecacie bo te co mam to będą tak na początek, pożniej wymieni się na coś lepszego.
  • #7 09 Jun 2012 15:21
    jimasek
    Helpful post? (0)
    Do mieszkania jakieś kamery kopułkowe BCS, D-max, Samsung
    Na zewnątrz coś z podświetlaniem IR w obudowie wodoszczelnej. Wszystko zależy od budżetu.
  • #8 10 Jun 2012 10:41
    misiulek
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Co do dysku to z tego co wiem to chyba do każdego rejestratora jest jakaś lista polecanych dysków z którymi nie będzie problemów. Z innymi zapewne też będzie współpracował, ale nie wiem czy nie będzie jakiś problemów. Mi zawsze panowie z hurtowni dobierali taki dysk.
  • #9 20 Jun 2012 09:50
    DIPOL_IP_CCTV
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Odnośnie doboru dysków, polecam kalkulator NUUO. Spokojnie można go użyć do oszacowania potrzebnej przestrzeni dyskowej w monitoringach analogowych. Aby z niego skorzystać należy podać liczbę kamer, rozdzielczość, ilość klatek, jakość obrazu ilość godzin dziennego zapisu oraz okres przez jaki mają być archiwizowane dane. Z programu można skorzystać na stronie:
    http://support.nuuo.com/calculator/
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products