Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

LG 42LD650 + moduł CI, telewizor nie wykrywa programów z telewizji kablowej

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> LG 42LD650 + moduł CI, telewizor nie wykrywa programów z telewizji kablowej
Autor
Wiadomość
markof
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 12 Cze 2012 01:35   

LG 42LD650 + moduł CI, telewizor nie wykrywa programów z telewizji kablowej

Mam nietypowy problem, raczej bardziej frustrujący, jak nietypowy, no ale do rzeczy..

Posiadam 2 telewizory, Samsunga B650, oraz tego nieszczęsnego LD650 od LG, z tym za nic w świecie nie chce działać moduł CI Technisat Conax.

W salonie korzystam z telewizora LG + dekodera SD ( eurozłącze ) z karta dostępu do telewizji kablowej ( lokalna, nie upc itd ). Dostałem informacje, ze na czas euro tvp1 oraz 2 w jakości hd jest niekodowany, lecz niestety dekoder ogranicza się do 576i, wiec postanowiłem przyprowadzić do salonu gdzie jest LG moduł CI, żeby cieszyć się meczami w jakości HD ( moduł CI bez problemów działa z telewizorem Samsung, wykrywa programy, również te hd ).
Tutaj zaczęły się schody, telewizor mimo powiadamiania ładnym komunikatem, ze został podłączony moduł CI, nie wykrywa programów cyfrowych, jedynie analog, EPG nie działa, programów cyfrowych brak, a najlepsze jest to, ze po podłączeniu zwykłego analogu samsung wykrywa również tvp1/2 hd bez karty/modułu ci ( również udostępnili za friko w kablowce ), lg sobie z tym nie radzi.
Telewizor posiada mpeg4, probłwalem zmienić kraj domyślny na czechy, uk, niemcy, niestety bez zmian.

Za pomoc mega wdzięczność, bo mecze uciekają, a już jutro gramy z rosja!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Cze 2012 01:35   

Powrót do góry

1 PAWEL
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: ŁÓDŹ

Post#2 12 Cze 2012 03:10   

Re: LG 42LD650 + moduł CI, telewizor nie wykrywa programów z telewizji kablowej

Witaj
Czyli lg ma tuner analogowy oraz DVB-T (z obsługą MPEG-4), a nie ma DVB-C tunera kablowego. Wg serwisu lg telewizor tylko do obsługi sygnału TV naziemnej, źle działają tunery DVB-T lg w kablówce taką otrzymałem odpowiedź z serwisu lg. W przypatku mojego serwis powiadomił o niezgodnościach sygnału w kablówce.
Powrót do góry

markof
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 12 Cze 2012 03:22   

Suma sumarum, nic nie można na to poradzić, i muszę pogodzić się z niekompletnym telewizorem?
Powrót do góry

1 PAWEL
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 12 Cze 2012 03:32   

Nie poddawaj się, próbuj rozmawiać z serwisem lg na stronie mailowej.
http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-lcd-tv-42LD650.jsp

http://www.lg.com/pl/support/product/sup...ranty&targetPage=support-product-profile

Znalazłem w twojej instrukcji taki opis

• Certyfikowani operatorzy: Szwecja (Comhem, Canal Digital), Dania (YouSee, Canal Digital, Stofa),
Norwegia (Canal Digital).
• Jeżeli nazwa operatora, z którego usług chcesz korzystać, nie jest wyświetlana, wybierz opcję Inni
operatorzy.
• W przypadku wyboru opcji Inni operatorzy lub jeśli w wybrany kraju obsługiwani są jedynie inni
operatorzy, przeszukiwanie kanałów może potrwać dość długo i niektóre kanały mogą nie zostać
odnalezione.
Jeśli niektóre kanały nie zostaną znalezione, wykonaj poniższe czynności:
1. USTAW. -> Strojenie automatyczne -> Kablowa -> Ustawienia
2. Zmień ustawienie opcji Home Tuning z wartości „Wył” na „Wł.”.
3. Wprowadź dodatkowe parametry, takie jak częstotliwość, szybkość symboli, modulacja oraz
identyfikator sieci.
(Powyższe informacje można uzyskać od operatora sieci kablowej).

Oprogramowanie jest aktualne ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Cze 2012 03:32   

Powrót do góry

markof
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 12 Cze 2012 03:42   

Tak, specjalnie walcząc zaktualizowałem oprogramowanie, niestety, nie pomogło. Robiłem również powrót do ustawień fabrycznych.

Co do informacji, może być z nimi problem, na stronie ( http://www.master.pl/hd/hd.php ) jest brak tak dokładnych informacji, a na infolinii siedzi wykwalifikowany pan, który na mój problem proponuje zakup dekodera hd.
Powrót do góry

1 PAWEL
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 12 Cze 2012 03:49   

Mnie tak samo w serwisie proponowali kupno dekodera z hd.
Kupiłem jeszcze jeden tv sony i na nim nie ma problemów.
Lg wprowadza ludzi w błąd niedokładnymi opisami specyfikacji, niektóre ustawienia działają w konkretnych krajach.
Powrót do góry

markof
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 12 Cze 2012 03:58   

Niestety nie jestem w tak komfortowej sytuacji, żeby kupić teraz trzeci telewizor tylko i wyłącznie po to, żeby działał moduł CI.

Może ktoś mimo wszystko znalazł sposób by to ominąć.
Powrót do góry

1 PAWEL
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 12 Cze 2012 04:11   

Ja nie miałem wyjścia i tak był potrzebny drugi tv.
Trochę musisz poczekać może ktoś rozwiązał tem problem na lg, na razie odbieram sygnał tv naziemnej na antenie zewnętrznej.
Korzystasz z dekodera SD hd nie będzie dostępne, dekoder musi być hd i na złączu hdmi aby uzyskać sygnał hd.

A to odpowiedż z serwisu w moim przypadku
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej informujemy, że sygnał DVB-T MPEG4 może być odbierany przez urządzenie po podłączeniu zewnętrznej anteny siatkowej. W przypadku nadawania sygnału DVB-T MPEG4 za pośrednictwem telewizji kablowej mogą wystąpić nieprawidłowości w wyświetlaniu sygnału Audio/Video.
Próbuj ustawieniami _ przestawić w menu zakładka "opcje-kraj" na Austria,Szwajcaria,Niemcy i w ustawieniach na strojeniu ręcznym ustawić dvb-c oraz wpisać parametry nadawania.

W następujących krajach można skorzystać z cyfrowej telewizji kablowej DVB.: Niemcy, Holandia,
Szwecja, Szwajcaria, Dania, Austria, Finlandia, Norwegia, Słowenia, Węgry (lista ta może ulec rozszerzeniu).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Cze 2012 04:11   

Powrót do góry

markof
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 12 Cze 2012 12:44   

Pięknie Ci dziękuję, pierwszy strzał z samego rana - Austria, telewizja kablowa, nawet specjalnie nie zmieniałem ustawień - cyfr. tv kablowa, od samego początku zaczęło wyszukiwać programy!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> LG 42LD650 + moduł CI, telewizor nie wykrywa programów z telewizji kablowej
Strona 1 z 1