Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

rozłącznik izolacyjny a bezpiecznik typu s

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Electronics Systems and Networks -> Beginners Electronics -> rozłącznik izolacyjny a bezpiecznik typu s
Author
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post from the author of the topic 13 Jun 2012 19:20   

rozłącznik izolacyjny a bezpiecznik typu s

witam.
Przeszukałem forum ale nie mogę znaleść odpowiedzi na dręczące mnie pytanie:
jaka jest różnica na między bezpiecznikiem instalacyjnym typu "s" a rozłącznikiem izolacyjnym?
Na szkoleniu SEP padło zdanie, że rozłącznik izolacyjny to w gruncie rzeczy bezpiecznik instalacyjny ale z okienkiem które zmianą barwy (z zielonego na czerwony) informuje nas o tym czy zabezpieczenie zadziałało.
Podejrzewam że źle zrozumiałem co autor miał na myśli. wg mnie rozłącznik izolacyjny rozłącza fragment obwodu spod zasilania a nie odcina jedynie przewód fazowy. Czy moje rozumowanie jest poprawne?

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 13 Jun 2012 19:20   

Back to top

Miniax
Poziom 21
Poziom 21

Post#2 13 Jun 2012 19:37   

Re: rozłącznik izolacyjny a bezpiecznik typu s

Pozwolę sobie wkleić linka z innego forum:
http://www.forumsep.pl/viewtopic.php?p=62317

Helpful message? + -

Back to top

jacur
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 13 Jun 2012 21:32   

bestsiwy wrote:
Na szkoleniu SEP padło zdanie, że rozłącznik izolacyjny to w gruncie rzeczy bezpiecznik instalacyjny ale z okienkiem które zmianą barwy (z zielonego na czerwony) informuje nas o tym czy zabezpieczenie zadziałało.

W niektórych eSach tez jest okienko informacyjne. A zasadnicza różnica to taka ze w rozłączniku instalacyjnym mamy gwarantowaną przerwę powietrzną pomiędzy stykami a która nie zawsze jest odpowiedniej wielkości ( odległość styków od siebie ) w potocznych eSach.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 13 Jun 2012 21:32   

Back to top

Akrzy74
Admin Energoelektronika
Admin Energoelektronika

Post#4 13 Jun 2012 21:58helpful post - solution   

bestsiwy wrote:
jaka jest różnica na między bezpiecznikiem instalacyjnym typu "s" a rozłącznikiem izolacyjnym?
Na szkoleniu SEP padło zdanie, że rozłącznik izolacyjny to w gruncie rzeczy bezpiecznik instalacyjny

Nieprawda. Rozłącznik izolacyjny nie posiada członu przeciążeniowego ani zwarciowego, więc nie można powiedzieć, że to bezpiecznik (instalacyjny), raczej rodzaj "wyłącznika" głównego w instalacji-rozdzielnicy.
Bezpiecznik instalacyjny/wyłącznik instalacyjny/wyłącznik nadmiarowy, można przyrównać do rozłącznika izolacyjnego bezpiecznikowego, który wyposaża się w odpowiednie wkładki. To są zasadnicze różnice między tymi aparatami.

Helpful message? + -

Back to top

sq9jjh
Specjalista elektryk
Specjalista elektryk

Post#5 13 Jun 2012 21:59   

Dlaczego Nikt nie napisze, że wyłącznik nadmiarowoprądowy potocznie zwany "s" posiada człon zwarciowy i przeciążeniowy i może być stosowany jako ochrona przeciwporażeniowa przed dotykiem pośrednim czyli zapewnia także SWZ, a rozłącznik typu FR to tylko zwykły rozłącznik napędzany ręcznie. Very Happy

Akrzy74 Był szybszy o minutę. Very Happy

Zapomniałem o rozłącznikach bezpiecznikowych, które najczęściej służą jako urządzenia limitujące moc. Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Akrzy74
Admin Energoelektronika
Admin Energoelektronika

Post#6 13 Jun 2012 22:17   

sq9jjh wrote:

Zapomniałem o rozłącznikach bezpiecznikowych, które najczęściej służą jako urządzenia limitujące moc. Very Happy

Dzięki tym aparatom mamy widoczną przerwę w obwodzie- wg mnie to bardzo ważne Smile

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 13 Jun 2012 22:17   

Back to top

sq9jjh
Specjalista elektryk
Specjalista elektryk

Post#7 13 Jun 2012 22:25   

Akrzy74 wrote:
Dzięki tym aparatom mamy widoczną przerwę w obwodzie- wg mnie to bardzo ważne Smile

Oczywiście słuszna racja, jakoś mnie zaćmiło FR-ami gdzie przerwy nie widać a optycznie wyglądają jak "esy". Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Electronics Systems and Networks -> Beginners Electronics -> rozłącznik izolacyjny a bezpiecznik typu s
Page 1 of 1
Similar topics
Czy i jaki rozłącznik izolacyjny? (12)
fr 4 pol. - Rozłącznik izolacyjny 4-polowy, jak podłączyć. (6)
Jaki rozłącznik izolacyjny FR zastosować w domowej rozdzielnicy? (9)
Rozłącznik izolacyjny schrack BZ900203 - nie daje się (?) przełączyć na 1 (7)
Bezpiecznik \'s\' typu 10B - można zwiększyć bezpiecznik? (10)
Bezpiecznik typu S ... i pokrewne (7)
Bezpiecznik starergo typu?? Szybkie pytanie :) (6)
Bezpiecznik typu S dla charakterystyki 3A 1000v (1)
Mogę podłączyć bezpiecznik typu s przed topikowym? (10)
Bezpiecznik "s" typu A (14)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.47 seconds

elektroda.pl topic RSS feed