Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Abonament Play za 19 zł/m-c Umowa na 12 miesięcy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Abonament Play za 19 zł/m-c Umowa na 12 miesięcy
Autor
Wiadomość
makaronmc
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: POLAND

Post#1 Post autora tematu 14 Cze 2012 10:14   

Abonament Play za 19 zł/m-c Umowa na 12 miesięcy

Witam

Zadzwonił dzisiaj do mnie konsultant Play.
Aktualnie korzystam z oferty prepaid i na telefon wydaję dosłownie nie więcej niż 20zł. Przeważnie piszę sms'y z pakietu za 10 zł na miesiąc do wszystkich bez ograniczeń.

Facet przedstawił mi ofertę :

Abonament 19zł
Czas trwania umowy : 12 miesięcy
Oczywiście bez telefonu

Dostałbym 180 minut wymienne na 390 smsów
Wychodzi że minuta jest po 11 gr, jeżeli bym przekroczył 180 minut to za minutę rozmowy płacił bym 39gr

Bonusy :

Pierwsze 3 miesiące : nieograniczone rozmowy do Play
Pierwsze 6 miesięcy : 250 smsów do wszystkich

Czy warto przejść na abonament ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2012 10:14   

Powrót do góry

mariuz
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 14 Cze 2012 10:23   

Re: Abonament Play za 19 zł/m-c Umowa na 12 miesięcy

Dopóki nie chcesz telefonu, to zazwyczaj atrakcyjniejsze oferty są na kartę. A jeśli chcesz telefon.. to i tak lepiej mieć na kartę zazwyczaj :P

Według mnie nie warto.

Podam Ci na przykładzie orange, bo tam akurat przeliczałem:
Za 6zł pakiet multipop 30 minut wymienne na 600 smsów. Zużywałem do 40zł miesięcznie jadąc na tych pakietach.
Przeciętnie około 100 minut i 1500 smsów miesięcznie zużywałem.

Przy przejściu na abonament musiałem wykupić abonament za 59zł, bo przy 39zł nie wyrabiałbym się w 60 minutach na rozmowy. A przekraczając abonament czy to smsami, czy rozmowami rachunki przychodziły bo rzędu ~120zł...

Więc podpisałem umowę na 59zł. Minęło kilka miesięcy, kilkanaście do końca, a ja... przestałem korzystać z telefonu! Jakieś 40 minut i 300 smsów miesięcznie... Zmieściłbym się w 2 pakietach multipop za łącznie 12zł, no ale przecież płacę abonament żeby mieć "tani" telefon.

Jedyna zaleta abonamentu w orange to pakiet internetowy 300MB niedostępny w ofercie na kartę.

Przy przeliczaniu abonament kontra prepaid zawsze mi wychodziły wyniki na korzyść prepaid. I to niezależnie od operatora ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2012 10:23   

Powrót do góry

makaronmc
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 Post autora tematu 14 Cze 2012 10:28   

No tak ja za 20 zł to dosłownie nie zużyje tego.

Bo wykupuje sobie pakiet sms nielimitowany do wszystkich i o smsy już się nie muszę martwić. I mam jeszcze dyszkę do przegadania.

A tu płacił był 19 zł i praktycznie nie mógłbym używać telefonu jakbym się chciał zmieścić w 19 zł.

Facet ma dzwonić wieczorem, powiem mu że jak mi te bonusy które mi zaproponował na 3 i 6 miesięcy zrobi mi na cały okres trwania umowy to mogę się zgodzić a jak nie to mu podziękuję...

Umowa jest dla nich korzystna bo się mają w łapie na rok, dwa lub dłużej...

A ja będąc na prepaid mogę sobie zmieniać operatora co miesiąc nie zmieniając numeru telefonicznego.

Tym bardziej że przyszło do mnie ostatnio pismo z Play bo mam zarejestrowaną kartę, że zmienia się im cennik w czerwcu i październiku o ile dobrze pamiętam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2012 10:28   

Powrót do góry

tino2003
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Podkarpacie

Post#4 14 Cze 2012 12:10   

makaronmc napisał:
powiem mu że jak mi te bonusy które mi zaproponował na 3 i 6 miesięcy zrobi mi na cały okres trwania umowy

Nie zrobi takich upustów ;)
Wspominał o opłacie za aktywację? ;)
Powrót do góry

makaronmc
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 Post autora tematu 14 Cze 2012 12:47   

Nie, nie wspominał o takiej opłacie... a to banda złodziei polskich i decydentów ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Abonament Play za 19 zł/m-c Umowa na 12 miesięcy
Strona 1 z 1