Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

WINraR hasło. Jak mogę otworzyć archiwum?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> WINraR hasło. Jak mogę otworzyć archiwum?
Autor
Wiadomość
bartas1503
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Rogoźno

Post#1 Post autora tematu 14 Sty 2005 16:32   

WINraR HASLO

Mam pytanie jak mam wyciagnac haslo z mojego zapomnianego pliku rar bo kiedys schowalem tam tajne rzeczy a teraz zapomnialem hasla
Jak moge to haslo ominac??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2005 16:32   

Powrót do góry

Poziom 23
Poziom 23

Miasto: NYC

Post#2 14 Sty 2005 16:34   

Re: WINraR HASLO

bartas1503 napisał:
Mam pytanie jak mam wyciagnac haslo z mojego zapomnianego pliku rar bo kiedys schowalem tam tajne rzeczy a teraz zapomnialem hasla

jezeli spakowane zostalo wiecej niz 2 lata temu to istnieje obejscie hasla...w nowszych wersjach rara nie ma takiej mozliwosci i pozostaje bruta fore........
Powrót do góry

grejfrutek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Oświęcim

Post#3 14 Sty 2005 16:40   

Rozpracowanie hasła troche trwa, nie daj Boże jeszcze jak miałeś hasło złożone z wielu znaków. Są różne programy do "rozmontowania" hasła, poszukaj na google. Lepiej dla Ciebie jakbys sobie jednak przypomniał to hasło ;-)
Powrót do góry

bartas1503
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#4 Post autora tematu 14 Sty 2005 17:01   

bartas1503 napisał:

jezeli spakowane zostalo wiecej niz 2 lata temu to istnieje obejscie hasla...w nowszych wersjach rara nie ma takiej mozliwosci i pozostaje bruta fore........

no mam program do lamania hasla nazywa sie ARCHPR 2.20 wiec przewaznie jak pamietam mam hasla od 8 do 15 znakow to dlugo by lamalo czy nie??
Powrót do góry

arnoldk_20
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 14 Sty 2005 17:09   

bartas1503 napisał:

no mam program do lamania hasla nazywa się ARCHPR 2.20 wiec przewaznie jak pamietam mam hasla od 8 do 15 znakow to dlugo by lamalo czy nie??

Jeżeli masz zamiar łamać metodą Brute Force to kilka do kilkadziesiąt lat.
Jeżeli metodą słownikową to trochę krócej
Powrót do góry

bartas1503
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#6 Post autora tematu 14 Sty 2005 17:11   

Pierwszy raz bawie sie w lamanie hasla bo musze..... mozesz powiedziec czym sie rozni slownikowa od brute force??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2005 17:11   

Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Jastrzębie

Post#7 14 Sty 2005 17:19   

Jeżeli używasz nazw własnych powszechnie występujących w języku polskim/angielskim/niemieckim/itp, słowniku archeologicznym, chemicznym, astrologicznym itp. wtedy używasz metody słownikowej, ( jeżeli jest to język angielski jest to słownik domyślny jżeli język polski do programu podpinasz polski słownik standardowo używa się słownika z gry literak). Czas jest kilkadziesiąt razy krótszy niż w przypadku metody BrtueForce.

BruteForce sprawdza poprostu kombinacje znaków możesz mieć szanse i trafić po kilku dniach jak nie to wielkie wyrazy współczucia.
Jeżeli użyłeś małych i dużych liter oraz cyfra, a hasło ma 8 znaków to przy 100 hasłach sprawdzanych na sekunde czas takiego zabiegu to ponad 20 lat dla metody BruteForce znając długość hasła. Jest to prędkośc maszyny klasy 2x Intel Xeon 2,4 GHz nie wyspecjalizowanej w łamaniu haseł, a jedynie wyposażonej w odpowiednią aplikację, wyspecjalizowanie komputera przyśpiesza proces blisko 10-cio krotnie.

Temat był już poruszany kilukrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni opcja szukaj pozwoli Ci powiedzieć się więcej.

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2005 17:19   

Powrót do góry

bartas1503
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#8 Post autora tematu 14 Sty 2005 17:28   

To dane ktore mam tam zawarte to mi chyba przepadna bo hasla zawsze dawalem dosc skomplikowane :( tak jak naprzyklad moje nieuzywane haslo: p4m5c5f5w6
Moje ocenki z
polskiego 4 matmy 5 itd to bylo moje dawne haslo ale musialem wpisac do archiwum inne :/

To nie da sie tego obejsc ??
Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Jastrzębie

Post#9 14 Sty 2005 17:36   

Jak stare jest to archiwum, możesz pamiętasz której wersji WinRAR'a użyłeś kilka wersji posiadało bład i hasło dawało się ominąc w czasie około 3-4 tygodni.

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

arnoldk_20
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 14 Sty 2005 18:00   

WINraR HASLO

bartas1503 napisał:
To dane ktore mam tam zawarte to mi chyba przepadna bo hasla zawsze dawalem dosc skomplikowane :( tak jak naprzyklad moje nieuzywane haslo: p4m5c5f5w6
Moje ocenki z
polskiego 4 matmy 5 itd to bylo moje dawne haslo ale musialem wpisac do archiwum inne :/

To nie da się tego obejsc ??

W metodzie Brute Force można zawężić do konkretnych liter i liczb.
jeżeli dawałeś oceny i pierwsze litery przedmiotów to zakres liczb od 1 do 6 i zakres liter np p,m,w,f,c, itp (pomijając liczby od 7 do 0 i litery ż,ź,ć,ą,ś,x,q itp) to będzie trochę krócej szukał.
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#11 14 Sty 2005 18:00   

WINraR HASLO

Jeśli znasz schemat hasła to zajmie to dużo krócej (np. w tym schemacie z ocenami nie ma zbyt wielu kombinacji).
Powrót do góry

bartas1503
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#12 Post autora tematu 14 Sty 2005 18:05   

kurcze no to bede musial sprobowac a ile dni bedzie to trwalo??
Powrót do góry

kotlet
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#13 14 Sty 2005 18:05   

bartas1503 napisał:

Ludzie. Koleś penie ściągnął coś przez torrenta i żeby rozpakować hasełko jest potrzebne. Jeśli to prawda co mówie to hasłem jest nazwa pliku rar lub jgo część. A jeżeli nie to masz tu program.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sty 2005 18:05   

Powrót do góry

bartas1503
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#14 Post autora tematu 14 Sty 2005 18:53   

nie przez torrenta sam kiedys w wakacje zalozylem pliki na haselko no i nie moge sobie przypomniec
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> WINraR hasło. Jak mogę otworzyć archiwum?
Strona 1 z 1