X

Jakie elektrody kupić?

17 Jun 2012 00:26
  • #1 17 Jun 2012 00:26
    1079413
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Witam. Spawarka to 1fazowa PARVA 150E. Chciałbym aby elektrody się nie kleiły do metalu co jest moją bolączką przy spawaniu. Obecne elektrody się kleją za bardzo i po pospawaniu pozostawiają za dużo "czarnego osadu" co utrudnia poprawianie spawu. Nie wiem czy to wina tego, że prawdopodnie zawilgotniały i zrobiły się "szczerbate" tzn. w niektórych miejscach elektrodu odkleił się ten siwy materiał i jest taki osad brązowawy.
  • #2 17 Jun 2012 09:04
    kierbedz4
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Elektrody o których piszesz opisując ich stan stanowią złom elektrodowy.Tym już nie da się spawać.Mimo iż zakupisz nową paczkę elektrod to też powinieneś je podsuszyć i w tym celu stosuje się odpowiednie suszarki do elektrod.Domowym sposobem na suszenie elektrod może być piekarnik zabudowany w kuchence i suszysz około 2 do 3 godzin w temperaturze około 250 stopni C.Uzyskasz wtedy podczas spawania brak charakterystycznego smrodu oraz równomierne topienie się elektrody wraz z otuliną co zapewnia Ci dobrą jakość spawu i równomierne rozłożenie szlaki po stopionej otulinie zabezpieczającej spaw w stanie gorącym przed korozją.Na jednym z wpisów na Elektrodzie podaję nazwę elektrod produkcji francuskiej które się doskonale sprawdzają w spawaniu a jednocześnie są tańsze cenowo od elektrod polskich o tych samych parametrach. Jeżeli nie odszukasz wpisu to ponownie zamieszczę.
  • #3 29 Jun 2012 22:00
    czarekmbx
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Polecam elektrody Perfekt, bardzo łatwo zajarzyć luk i go utrzymać.
  • #4 02 Aug 2012 23:24
    1079413
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Wziąłem przebrałem te elektrody na takie co już rdza obleciała i na takie co były tylko plamy "rdzawe" na nich. Te z tymi plamami włożyłem do piekarnika na ok 30 min w wysokiej temp. powyżej 100 C. Teraz to elektroda się cały czas klei nie można nic zajarzyć ;/ Zmieniłem elektrodę na 2,5mm2 spawam prądem ok. 90A i już lepiej. Chyba tamte elektrody to już na złom. W ogóle nie ma porównania do spawania spawarką 3faz a 1faz. Na 3 fazówce zajarzenie łuku to 1 sek i ładne topienie metalu. Czy są jakieś różnice w tym spawaniu?

W tym dziale nie zajmujemy się nauką spawania! Wytrawna ręka, odpowiednio ustawiony prąd spawania, ewentualnie elektrody rutylowe niskonapięciowe.
    Link
    Temat zamykam.
    [Akrzy]
Similar topics to jakie elektrody kupić?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products