Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jakie elektrody kupić?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Spawarki i prostowniki spawalnicze -> Jakie elektrody kupić?
Autor
Wiadomość
1079413
Usunięty

Post#1 17 Cze 2012 00:26   

Jakie elektrody kupić?

Witam. Spawarka to 1fazowa PARVA 150E. Chciałbym aby elektrody się nie kleiły do metalu co jest moją bolączką przy spawaniu. Obecne elektrody się kleją za bardzo i po pospawaniu pozostawiają za dużo "czarnego osadu" co utrudnia poprawianie spawu. Nie wiem czy to wina tego, że prawdopodnie zawilgotniały i zrobiły się "szczerbate" tzn. w niektórych miejscach elektrodu odkleił się ten siwy materiał i jest taki osad brązowawy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Cze 2012 00:26   

Powrót do góry

kierbedz4
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Toruń

Post#2 17 Cze 2012 09:04   

Re: Jakie elektrody kupić?

Elektrody o których piszesz opisując ich stan stanowią złom elektrodowy.Tym już nie da się spawać.Mimo iż zakupisz nową paczkę elektrod to też powinieneś je podsuszyć i w tym celu stosuje się odpowiednie suszarki do elektrod.Domowym sposobem na suszenie elektrod może być piekarnik zabudowany w kuchence i suszysz około 2 do 3 godzin w temperaturze około 250 stopni C.Uzyskasz wtedy podczas spawania brak charakterystycznego smrodu oraz równomierne topienie się elektrody wraz z otuliną co zapewnia Ci dobrą jakość spawu i równomierne rozłożenie szlaki po stopionej otulinie zabezpieczającej spaw w stanie gorącym przed korozją.Na jednym z wpisów na Elektrodzie podaję nazwę elektrod produkcji francuskiej które się doskonale sprawdzają w spawaniu a jednocześnie są tańsze cenowo od elektrod polskich o tych samych parametrach. Jeżeli nie odszukasz wpisu to ponownie zamieszczę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Cze 2012 09:04   

Powrót do góry

czarekmbx
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 29 Cze 2012 22:00   

Polecam elektrody Perfekt, bardzo łatwo zajarzyć luk i go utrzymać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Cze 2012 22:00   

Powrót do góry

1079413
Usunięty

Post#4 02 Sie 2012 23:24   

Wziąłem przebrałem te elektrody na takie co już rdza obleciała i na takie co były tylko plamy "rdzawe" na nich. Te z tymi plamami włożyłem do piekarnika na ok 30 min w wysokiej temp. powyżej 100 C. Teraz to elektroda się cały czas klei nie można nic zajarzyć ;/ Zmieniłem elektrodę na 2,5mm2 spawam prądem ok. 90A i już lepiej. Chyba tamte elektrody to już na złom. W ogóle nie ma porównania do spawania spawarką 3faz a 1faz. Na 3 fazówce zajarzenie łuku to 1 sek i ładne topienie metalu. Czy są jakieś różnice w tym spawaniu?

W tym dziale nie zajmujemy się nauką spawania! Wytrawna ręka, odpowiednio ustawiony prąd spawania, ewentualnie elektrody rutylowe niskonapięciowe.
Link
Temat zamykam.
[Akrzy]

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Spawarki i prostowniki spawalnicze -> Jakie elektrody kupić?
Strona 1 z 1