Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Drukarka hp LaserJet professional p 1102 w a router Tp-Link TD-W8901G

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Drukarka hp LaserJet professional p 1102 w a router Tp-Link TD-W8901G
Autor
Wiadomość
dawid.zon
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 19 Cze 2012 09:24   

Drukarka hp LaserJet professional p 1102 w a router Tp-Link TD-W8901G

Witam,

jestem początkującym na tym forum więc od razu przepraszam jeśli coś co napisze będzie wydawać się głupie.

A więc moj problem polega na tym że kupiłem drukarkę hp p 1102 w jak w temacie i chcialbym podłączyć ją do sieci. Kupiłem taką specjalnie żeby mogła stać w pokoju a ja żebym mógł drukować z laptopa z obojętne jakiego miejsca w domu. Problem polega na tym że nie mam pojęcia jak podłączyć ją do sieci..

Sama nie łączy się z routerem a ja jak odświeże listę sieci bezprzewodowych to mam do wyboru "Dom" czyli tą z routera Tp Link oraz "Hp laser Jet.."

Czy muszę coś jeszcze dokupić przy takiej konfiguracji sprzętowej czy można to jakoś połączyć "do kupy".

Bardzo proszę o odpowiedzi bo już drugi dzień nad tym siedze i nie mogę rozwikłać tej zagadki.

Z góry dziękuję :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Cze 2012 09:24   

Powrót do góry

orzelpiotr
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: "-"

Post#2 19 Cze 2012 10:10   

Re: Drukarka hp LaserJet professional p 1102 w a router Tp-Link TD-W8901G

Musisz w drukarce ustawić sieć wifi w oparciu o parametry routera czyli: nazwa sieci + klucz
Następnie dobrze by było ręczenie przypisać adres IP tak by drukarka zawsze była pod tym samym adresem. Idąc dalej, wyszukujemy drukarkę sieciową w komputerze np wpisując w uruchom "\\adres_Ip_drukarki\", ostatnim krokiem będzie kliknięcie prawym przyciskiem myszy na wybranej drukarce i wybranie opcji połącz.

Jeśli adres routera to 192.168.1.1 to adres drukarki musi być zgodny z 192.168.1.x (gdzie x musi być różny dla każdego urządzenia w twojej sieci).
Powrót do góry

dawid.zon
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 19 Cze 2012 11:14   

Rozumiem. Ta drukarka pozwala na wydruk "Konfiguracji urządzenia" tam zawarty jest adres ip urządzenia. W instrukcji obsługi pisze żeby wklepać go do przeglądarki i tam znajde jakby opis i bede mógł zmieniać SSID i klucze i tak dalej.. jednak niestety po wpisaniu adresu ip drukarki do przeglądarki nie udaje się połączenie ;/

Czy mogę prosić o radę jeszcze w tej sytuacji? Może ktoś ma taką konfigurację sprzętową i spotkał się z takim problemem?

Dodano po 38 [sekundy]:

I jak ręcznie przypisać drukarce ip?

Dodano po 1 [minuty]:

Czy najlepiej każdemu urządzeniu w sieci ręcznie nadać adresy ip, bramki i serwery DNS czy pozostawić to opcji DHCP?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Cze 2012 11:14   

Powrót do góry

orzelpiotr
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 19 Cze 2012 12:18   

Jeśli drukarka ma być widoczna pod adresem z konfiguracji musisz rozłączyć się ze swoją siecią domowa (wifi) i połączyć się z siecią wifi drukarki. Wtedy to będziesz miał dostęp do menu konfiguracji w którym zmienisz nazwę sieci, tryb zabezpieczeń oraz klucz sieci; na taki jaki jest używany w routerze. Dopiero wtedy będziesz mógł korzystać z drukarki oraz interentu w tym samym czasie.

2. będzie w menu konfiguracyjnym
3. stałe IP tylko dla drukarki w pozostałych komputerach nic nie zmieniaj
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Cze 2012 12:18   

Powrót do góry

dawid.zon
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 19 Cze 2012 20:31   

Połączyłem się z drukarką, w przeglądarce wpisałem adres ip drukarki ale niestety nie udało się połączyć.. "Połączenie zostało zresetowane"

Czy muszę mieć wcześniej zainstalowaną drukarkę lub jakieś inne sterowniki hp?

Dodano po 39 [minuty]:

gdy w wierszu poleceń wpisze ping drukarki to wszystko jest w porządku.. a w przglądarce do menu konfiguracji nie mogę wejść..
Powrót do góry

orzelpiotr
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 21 Cze 2012 12:15   

Sterowniki do połączenia sieciowego nie są potrzebne, ale mogą być potrzebne do drukowania w zależności od tego czy system takowe posiada czy nie. Nie zaszkodzi zainstalować

Na początek przywróć domyślne ustawienia drukarki i rozpocznij konfiguracje od nowa. Jeśli drukarka ma wejście lan to podłącz ją bezpośrednio do routera - niech sama uzyska adres z dhcp - następnie wydrukuj stronę konfiguracji i próbuj się połączyć korzystając z otrzymanych informacji.

Jeśli jest ping to problemem może być brak portu po adresie nphttp://192.168.1.x:nr_portu - dla www domyślnie jest 80 ale może coś zostało zmodyfikowane w ustawieniach; lub zbyt rygorystycznie ustawiony firewall (sprzętowy lub programowy).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2012 12:15   

Powrót do góry

dawid.zon
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 21 Cze 2012 22:57   

Odinstalowałem sterowniki z kompa wszystki, zrobiłem reset routera i zacząłem wszystko od nowa. o dziwo.. wszystko poszło jak z płatka..

Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej miałem problemy skoro wszystko było ustawione tak samo a nawet bez klucza WPA..

W każdym razie dziękuję za każdą podpowiedz.

Temat uważam za zamknięty.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Początkujący -> Drukarka hp LaserJet professional p 1102 w a router Tp-Link TD-W8901G
Strona 1 z 1