X
  • #1 19 Jun 2012 09:24
    dawid.zon
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam,

jestem początkującym na tym forum więc od razu przepraszam jeśli coś co napisze będzie wydawać się głupie.

A więc moj problem polega na tym że kupiłem drukarkę hp p 1102 w jak w temacie i chcialbym podłączyć ją do sieci. Kupiłem taką specjalnie żeby mogła stać w pokoju a ja żebym mógł drukować z laptopa z obojętne jakiego miejsca w domu. Problem polega na tym że nie mam pojęcia jak podłączyć ją do sieci..

Sama nie łączy się z routerem a ja jak odświeże listę sieci bezprzewodowych to mam do wyboru "Dom" czyli tą z routera Tp Link oraz "Hp laser Jet.."

Czy muszę coś jeszcze dokupić przy takiej konfiguracji sprzętowej czy można to jakoś połączyć "do kupy".

Bardzo proszę o odpowiedzi bo już drugi dzień nad tym siedze i nie mogę rozwikłać tej zagadki.

Z góry dziękuję :)
  • #2 19 Jun 2012 10:10
    orzelpiotr
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Musisz w drukarce ustawić sieć wifi w oparciu o parametry routera czyli: nazwa sieci + klucz
    Następnie dobrze by było ręczenie przypisać adres IP tak by drukarka zawsze była pod tym samym adresem. Idąc dalej, wyszukujemy drukarkę sieciową w komputerze np wpisując w uruchom "\\adres_Ip_drukarki\", ostatnim krokiem będzie kliknięcie prawym przyciskiem myszy na wybranej drukarce i wybranie opcji połącz.

Jeśli adres routera to 192.168.1.1 to adres drukarki musi być zgodny z 192.168.1.x (gdzie x musi być różny dla każdego urządzenia w twojej sieci).
  • #3 19 Jun 2012 11:14
    dawid.zon
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Rozumiem. Ta drukarka pozwala na wydruk "Konfiguracji urządzenia" tam zawarty jest adres ip urządzenia. W instrukcji obsługi pisze żeby wklepać go do przeglądarki i tam znajde jakby opis i bede mógł zmieniać SSID i klucze i tak dalej.. jednak niestety po wpisaniu adresu ip drukarki do przeglądarki nie udaje się połączenie ;/

Czy mogę prosić o radę jeszcze w tej sytuacji? Może ktoś ma taką konfigurację sprzętową i spotkał się z takim problemem?

Dodano po 38 [sekundy]:

I jak ręcznie przypisać drukarce ip?

Dodano po 1 [minuty]:

Czy najlepiej każdemu urządzeniu w sieci ręcznie nadać adresy ip, bramki i serwery DNS czy pozostawić to opcji DHCP?
  • #4 19 Jun 2012 12:18
    orzelpiotr
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Jeśli drukarka ma być widoczna pod adresem z konfiguracji musisz rozłączyć się ze swoją siecią domowa (wifi) i połączyć się z siecią wifi drukarki. Wtedy to będziesz miał dostęp do menu konfiguracji w którym zmienisz nazwę sieci, tryb zabezpieczeń oraz klucz sieci; na taki jaki jest używany w routerze. Dopiero wtedy będziesz mógł korzystać z drukarki oraz interentu w tym samym czasie.

2. będzie w menu konfiguracyjnym
    3. stałe IP tylko dla drukarki w pozostałych komputerach nic nie zmieniaj
  • #5 19 Jun 2012 20:31
    dawid.zon
    Level 8  
    Połączyłem się z drukarką, w przeglądarce wpisałem adres ip drukarki ale niestety nie udało się połączyć.. "Połączenie zostało zresetowane"

Czy muszę mieć wcześniej zainstalowaną drukarkę lub jakieś inne sterowniki hp?

Dodano po 39 [minuty]:

gdy w wierszu poleceń wpisze ping drukarki to wszystko jest w porządku.. a w przglądarce do menu konfiguracji nie mogę wejść..
  • #6 21 Jun 2012 12:15
    orzelpiotr
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Sterowniki do połączenia sieciowego nie są potrzebne, ale mogą być potrzebne do drukowania w zależności od tego czy system takowe posiada czy nie. Nie zaszkodzi zainstalować

Na początek przywróć domyślne ustawienia drukarki i rozpocznij konfiguracje od nowa. Jeśli drukarka ma wejście lan to podłącz ją bezpośrednio do routera - niech sama uzyska adres z dhcp - następnie wydrukuj stronę konfiguracji i próbuj się połączyć korzystając z otrzymanych informacji.

Jeśli jest ping to problemem może być brak portu po adresie np http://192.168.1.x:nr_portu - dla www domyślnie jest 80 ale może coś zostało zmodyfikowane w ustawieniach; lub zbyt rygorystycznie ustawiony firewall (sprzętowy lub programowy).
  • #7 21 Jun 2012 22:57
    dawid.zon
    Level 8  
    Odinstalowałem sterowniki z kompa wszystki, zrobiłem reset routera i zacząłem wszystko od nowa. o dziwo.. wszystko poszło jak z płatka..

Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej miałem problemy skoro wszystko było ustawione tak samo a nawet bez klucza WPA..

W każdym razie dziękuję za każdą podpowiedz.

Temat uważam za zamknięty.
  Search 4 million + Products
Browse Products