Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nissan Micra łańcuch rozrządu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Nissan Micra łańcuch rozrządu
Autor
Wiadomość
slavvek
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: leszno

Post#1 Post autora tematu 15 Sty 2005 01:57   

Zabierałem się jeszcze wczoraj do napisania postu o problemie nadmiernego zużycia paliwa (9 litrów!) i dziwnego szarpania podczas przyspieszania w moim autku - Micra 1996r. 1300 ccm, 16V Twin Cam, DOHC, blablabla...
Bywałem u elektryka (osioł, zawziął się na bogu ducha winną sondę λ), zasięgałem także porad u tzw. fachowców itd.
Tymczasem po nieudanej próbie rozruchu silnika, kolejna przypominała raczej zapalanie rometa ogara na wciśniętym sprzęgle.
Przez wlew oleju dostrzegłem brak łańcucha na kole zębatym wałka rozrządu.
Czy jest szansa, że to tylko łańcuch a zawory, tłoki, głowica nie tknięte i jeśli tak to jaka?
Dzięki za uwagę.

PS: Ile kosztuje taki silnik u szkopa?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2005 01:57   

Powrót do góry

am2310
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 15 Sty 2005 09:06   

Re: Nissan Micra łańcuch rozrządu

W twoim aucie są dwa łańcuchy urwał ci się ten od wałków rozrzadu możliwe że zawory się nie pokrzywiły.Nie wiem czy jest tam rozwiązanie bezkolicyjne ale jeśli nawet nie to mopżesz sprawdzić czy coś poważnego sie nie stało.Zeby to sprawdzić musiał byś wykręcić świece i delikatnie kręcić wałkami rozrządu ustawiając je zamkniete pokolei na każdy tłok.W tym celu najlepiej ustawić tłoki w środkowej pocycji cylindra żeby już nic się nie pokrzywiło.UWAGA JAK BEDZIE CZUĆ JAKIKOLWIEK OPUÓR PRZY USTAWIANIU TŁOKÓW NIE KRĘĆ TYLKO TROSZKE COFNI I POPRAW WAŁKI ROZRZADU BO NAJPRAWDOPODOBNIEJ MOŻE TO ZAWÓR BYĆ WYSUNIETY I DOTYKA TŁOKA.Teraz ustawiasz zamkniete zawory na 1 tłoku i dmuchasz sprężonym powietrzem w otwór świecy musiałbyś zastosować jakąś gumke na pistolet w miejscu łączenia sie z otworem żeby nic nie syczało bo musisz nasłuchiwaćw czasie dmuchania czy nic nie leci w kolektor ssący i w wydech.I tak samo z kolejnymi tłokami Ja sprawdzałem tak najczęściej w dwie osoby jedna może nawet iść z tyłu i w wydwchu słuchać .Nie jest to jakąś super dokładna metoda ale jak nie słyuchyać że ćiśnienie ucieka do kolektorów to jest nadzieja że sie zawory nie pokrzywiły i zaoszczędzisz czas na ściąganie głowicy.Jak będziesz potrzebował punktów do ustawienia rozrządu to sie odezwi to podeśle ci na meila
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2005 09:06   

Powrót do góry

Doktorr
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#3 15 Sty 2005 20:56   

Mam autko z takim samym motorem.Jestem z niego bardzo zadowolony. co do zużycia paliwa to niestety zawsze był pazerny w optymalnych warunkach 7,2 l.
Teraz żona jeździ niem do pracy (2km) żre toto 9l jak nic. Podejrzewam że w mieście będzie niewiele mniej.Składam szczere kondolencje z powodu padu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sty 2005 20:56   

Powrót do góry

slavvek
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 15 Sty 2005 23:10   

Ale jeszcze jakiś czas temu palił znacznie mniej niż mowisz. Rekord jaki uzyskałem to 4,7l/100km!!! A tak przy normalnej jeździe 5,3-5,5l mniej więcej. Podczas podróży do danii 2 lata temu uzyskałem maksymalne wtedy zużycie - 6,3l. Tylko że gdzie się tylko dało dusiłem do oporu-160 a chwilami 180km/h!
Problemy pojawiły się pod koniec lata 2004r. Wkrótce później duński rekord został pobity i to ostro.
Może też masz z nim coś nie tak jeśli tyle pali? Lepiej to sprawdź bo ja dotychczas byłem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam żonę!
Powrót do góry

slavvek
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 18 Sty 2005 02:03   

Z czterech cylindrów tylko w jednym nie ucierpiały zawory. Reszta to złom. Łańcuch zerwał się bo zużył się aluminiowy napinacz ślizgowy (taka płoza). Wskoczył biedaczysko na czubki zębów. Komplet naprawczy, strach pomyśleć, 1850zł. A gdzie zawory, głowica?
Idę z torbami.
Dzienx za pomoc panowie.
Powrót do góry

slavvek
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 21 Sty 2005 02:32   

Popatrzałem troche na łapy mechanikom bo w swym środowisku jestem typowym konsumentem dbającym o swoje prawa.
Panowie mechanicy przy kolejnej próbie przesunięcia terminu naprawy obudzili we mnie drzemiące instynkty. Postanowiłem więc ich sprawdzić. Poprosiłem grzecznie o pomoc przy demontazu głowicy. Zakasawszy rękawy przystąpilismy (z ich szefem) do demontażu głowicy, w której to znajdować się miały krzywe zawory. Konkretnie zostałem wcześniej poinformowany o konieczności zakupu 12 zaworów bo 3 na 4 cylindry są nieszczelne. Czy to nie dziwne, że wszystkie zawory zostały uszkodzone? Już w trakcie pracy zaczęły wyłazić kłamstewka. Niepotrzebnie kupiłbym większość kół zębatych, łańcuchów, napinaczy, ble ble ble.
Gdy zostało jż bardzo niewiele do zdjęcia głowicy panu majstrowi nagle zmęczenie nie pozwalało na kontynuację pracy. Namówiony jednak przeze mnie bo tak niewiele już zostało, nie mógł poradzić sobie z trudniej troche dostępną śrubką. Mi się to jednak udało. Za chwile pojawiła się następna (ostatnia). Ogromny problem! Ale nie dla mnie.
Po zdlęciu głowicy długo szukałem śladu zaworów na tłokach, tłoka na zaworach, owej "krzywizny" etc. Tłokowy nalot absolutnie nienaruszony, anni śladu tłoka na zaworach a krzywizna jakoś dziwnie prosta i idealnie domknięta.
To tłumaczy zmęczenie majstra.
Może za zaoszczędzone pieniądze sprezentuję majstrowi nowe przyrządy do pomiaru ciśnienia albo sprzedam, za pozwoleniem, metodę na ucho w tłumiku?
To jest k... skandal. Nagle koszt naprawy zamknie się pewnie w 700 800 zł o ile przez noc coś się nie zwichruje.
A ja mało nie zezłomowałem tej mikry...
Szkoda słów.
Dobranoc.
Powrót do góry

pioter-85
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Chojnice

Post#7 13 Lip 2009 19:08   

Witam. Mam podobny problem, kilka lat temu zmieniałem silnik w nissan micra k11 97r 1,0. Okazało sie ze nowy silnik był robiony i jest przestawiony zapłon na łancuszku tylko problem jest taki jak go ustawić prawidłowo moj mechanik otworzyl pokrywe widział znaczki ale nie wie co do czego. Czy móglbym prosic o pomoc w ustawieniu najlepszy był by jakis schemat. Z góry dzieki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2009 19:08   

Powrót do góry

fructon
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: kraków

Post#8 13 Lip 2009 20:59   

w twojej micrze wszystkie koła zebate maja nabite punkty które musza pokrywac sie z oznaczeniem farbą na łancuchach

Załączniki:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Nissan Micra łańcuch rozrządu
Strona 1 z 1