Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

windows 7 professional, nie moge pobrać

and_gt 24 Cze 2012 23:32
  • #1 24 Cze 2012 23:32
    and_gt
    Poziom 6  

Witam,
    Mam problem z pobraniem Windowsa. Chce zainstalować Windowsa 7 professional na laptopie. Z uczelni ma dostęp do bezpłatnego oprogramowania z programu skierowanego dla studentów DreamSpark. Chodzi o to, że gdy już jestem w ostatnim etapie zamówienia czyli chce pobrać oprogramowanie na komputer to wcale się nie pobiera... Nie rozumiem dlaczego, bo u kolegi normalnie się pobierało. Próbowałem 3 przeglądarkami i nic.

Może ktoś miał podobny problem lub wie dlaczego nie mogę pobrać?

• #2 24 Cze 2012 23:38
    mariuz
    Poziom 32  

Weź obraz od kolegi - jest wspólny dla wszystkich i identyczny z pudełkowym. Jeżeli masz własny klucz (a według tego co piszesz to powinieneś mieć wygenerowany) to po prostu instalujesz z dowolnego nośnika z własnym kluczem i tyle.

• #3 24 Cze 2012 23:43
    and_gt
    Poziom 6  

jest jakieś inne rozwiązanie?? kolegi obecnie nie ma więc musiałbym kombinować u kogoś innego.

• #4 24 Cze 2012 23:49
    mariuz
    Poziom 32  

A masz jakikolwiek nośnik jakiegokolwiek windowsa 7?
    Wtedy mógłbys skasowac plik ei.cfg i tak nagrać kopię płyty.
    Ewentualnie zainstalować niższą wersje systemu i użyć Anytime upgrade.

• #5 25 Cze 2012 14:00
    Trabi
    Poziom 36  

and_gt napisał:
    jest jakieś inne rozwiązanie?? kolegi obecnie nie ma więc musiałbym kombinować u kogoś innego.

Po kliknięciu DOWNLOAD odczekaj dłuższy czas. Zacznie się ściągać po kilku minutach, a pierwszy procent zobaczysz po 3...4 minutach. Wolno się ściąga.
    Jeśli się przerwie ściąganie, to po prostu wznów je - zacznie ciągnąć od miejsca gdzie przerwało. I jeszcze jedno: plik na końcu MUSI być jako ISO. Jeśli się nie "przerobi" z SDX na ISO - ściągasz jeszcze raz od początku :(

• #6 25 Cze 2012 15:08
    452387
    Usunięty  
  • #7 25 Cze 2012 21:20
    and_gt
    Poziom 6  

niestety nie mam innego Windowsa. ok będę próbować dam znać co z tego wyjdzie.

Dodano po 4 [godziny] 3 [minuty]:

te sposoby nie pomogły, a pobieranie cały czas stoi na 0 %. Może to wina jakiś ustawień??
    bo w Mozilli mam zainstalowane różne wtyczki, ale z kolei jak używałem opery albo Google chrome to też stało na 0 %. Z tego co się orientuje kolega żadnych wtyczek nie ma i u niego można było pobierać.

• #8 25 Cze 2012 23:04
    Trabi
    Poziom 36  

and_gt napisał:
    pobieranie cały czas stoi na 0 %

Co to znaczy "cały czas"? 10 sekund? Minutę? 5 minut? Bo jak pół godziny, to faktycznie coś nie teges.
    Ja robiłem to tak:
    Po wybraniu co potrzebuję, ściągnął się plik *.SDX długości kilkuset bajtów. Po zainstalowaniu 'Secure Download Manager-a' kliknąłem na plik *.SDX i uruchomił się 'SDM' wyświetlając co ściągam, wygenerował serial do instalki i zaczął ściągać plik z instalką. Nie ściąga pliku ISO tylko plik "swój" (nie pamiętam rozszerzenia). Po ściągnięciu następuje zmiana na ISO które wypalasz na płycie. To wszystko.
    Czasami trzeb długo (kilka minut!) czekać aż drgnie z 0% do 1%. Niestety.

Ktoś pisał coś takiego:
    "...Znajdź jakiegoś w miarę bezpiecznego mirrora, pobierz ISO i aktywuj klucz który 'zakupiłeś' w MSDNAA. Działa bez problemu..."
    Może tego warto spróbować?

• #9 25 Cze 2012 23:37
    and_gt
    Poziom 6  

zrobiłem tak ze włączyłem pobieranie i robiłem inne rzeczy jak wróciłem to było na 0 %. Pół godziny na pewno minęło... trochę to irytujące...

najprostsze metody często są najlepsze więc pójdę do kogoś i ściągnę sobie po prostu i to powinno wypalić.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty