Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Regeneracja Akumulatormów Makita DEWOLT - TEST

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Zasilacze, ładowarki -> Regeneracja Akumulatormów Makita DEWOLT - TEST
Autor
Wiadomość
CrisELDi
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 27 Cze 2012 00:56   

Witam

Obliczyłem że wciągu roku wydaje tylko na nowe baterie 12V 18V 24V około 2500zł typu Ni-Cd Ni-MH a w końcu robiąc porządki uzbierałem 45 sztuk Makita DEWOLT starych baterii wszystkie porostu nie trzymają pojemności lub porostu nie dają się załadować...

Wiec postanowił zregenerować na próbę jeden z pakietów którą najczyściej używałem to PA18V 2.0Ah NI-CD. Wkrętarka Makita tym samym chwiałbym zrozumieć czy się opłaca taka regeneracja i na jak długo na własną rekę.

Zakupiłem na Ebay za około 110 zł 15 sztuk Akumulatorów 1.2V 3500mAh SC Ni-MH Rechargeable Battery
-Zmieniłem pojemność bo prawdo prawdopodobnie i tak takiej nie mają a mniejsze pojemności różną się groszami.
-Zmieniłem typ ogniwa na NI-MH bo z doświadczenie wiem że ten typ pozwala pracować o wiele dłużej na jednym ładowaniu Ale minus to ilość cykli ładowania.
[Moja ładowarko obsługuje Ni-MH]

Rozłożyłem połączyłem nowe ogniwa choć tragedią było usunąć stare ogniwa trzeba uważać na kilka termo-rezystor oraz kondensator w pleciony w ogniwa .
Regeneracja Akumulatormów Makita DEWOLT - TEST Regeneracja Akumulatormów Makita DEWOLT - TEST Regeneracja Akumulatormów Makita DEWOLT - TEST
Połączone i spakowane do kupy.

Nie opłaca się regenerować starych czyli do kosza :)

Czy już ktoś testował ten sposób ale chyba już widziałem że ktoś tego sposobu nie pochwala ale co zrobić z sprzętem pakiet aku. 15 sztuk to 110zł nowe oryginalne o pojemności 2.0-3.0 to koszt około 400zł-700zł [Nie w Polsce]

Proszę o wasze opinie za nie długo okaże się jak dobrze to działa?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Cze 2012 00:56   

Powrót do góry

Adam D
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Polska

Post#2 12 Wrz 2012 22:29   

Re: Regeneracja Akumulatormów Makita DEWOLT - TEST

Witam
Takie pakiety i to najlepej zrobić wysyłowo np. w firmie MONITOR Białystok.
Ogniwa przemysłowe NICD BYD 1.9Ah są po 7zł,a NIMH 2.8Ah po 10zł. Robocizna za pozgrzewanie całego pakietu to ok. 20-25zł więc nie wiem, czy warto się samemu bawić w lutowanie, a i cena dobra (wrzesień 2012). Jest też gwarancja.
Podczas lutownia trzeba rozgrzać ogniwa i mogą one stracić pojemność, a i przy wstrząsach i większych prądach cyna może "puścić".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Wrz 2012 22:29   

Powrót do góry

michail123x
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 11 Paź 2012 18:30   

Witam posiadam trochę akumulatorów od wkrętarek i też je regeneruję. Nie kupuje nowych ogniw, bo nie mam tyle pieniędzy. Z mojego doświadczenia wiem, że nie wszystkie ogniwa się psują, czasem 3-5, a czasem prawie wszystkie. Wystarczy pomierzyć dobre ogniwo powinno pokazywać mniej więcej 0d 0,7V do 1,2V, jak bardzo dobre to nawet więcej. Uszkodzone natomiast pokazują całkowite O , lub nawet 0,5V z odwrócona biegunowością! Wygląd myli bywa że wylane i spuchnięte bywają dobre, a wyglądające dobrze są popsute. Po złożeniu takiego akumulatora wkrętarka działa całkiem mocno.

A co do rozgrzania ogniw przy lutowaniu to zależy to od umiejętności, sam kiedyś przesadnie rozgrzewałem ogniwa, ale teraz jak nauczyłem się lepiej lutować t,j. :
1. trzeba porządnie odskrobać miejsce lutowania
2. nałożyć trochę pasty lutowniczej na odskrobane miejsce
3. Rozgrzać grot z cyną( w powietrzu ;nie ma sensu grzać na ogniwie)
4. możliwie szybko przylutować

Ja lutuję trzymając gołymi rękami blaszkę, którą lutuję do baterii, i zanim zdąży mnie oparzyć to jest już dobrze przylutowane, więc temperatura chyba nie jest przesadna. Oczywiście ktoś kto słabiej lutuje to niech lepiej trzyma ją przez coś aby się nie sparzyć.

P.S. dobrze jest łączyć ogniwa wykorzystując stare, oryginalne blaszki, gdyż są płaskie i dobrze łapią cynę.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Paź 2012 18:30   

Powrót do góry

CrisELDi
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 Post autora tematu 11 Paź 2012 20:44   

Witam

Warto nie warto ale spróbowałem na własną rękę i teraz wiem że nie warto wieżyc chińczykom bo po prostu zakłamują opis.

Co zrobiłem w ostatnim czasie to:

Pierwszy pakiet 18V zakupiony na ebay z chin [Pierwszy post] okazał się totalną "dno" bo okazało się że akumulatory pojedynczo/w kupi nigdy nie osią pojemności 3,5Ah ledwie ciągły 0,5-1,0Ah.
Zwróciłem i otrzymałem zamienniki także 3,5Ah trochę lepiej bo już miałem 1,5-2,0Ah
Ale niestety po nie długim pracy akumulatory bardzo szybko traciło pojemność.
Czyli znowu nic ...

Więc nie polecam takiego doświadczenia i straty czasu na chińskie podróby...

Co ostatni zrobiłem i nadal się to sprawdza. Pozbierałem od kumpli stare akumulatory większość to akumulatory Dewolt 18V 2.0Ah 15 sztuk Ni-CD.

Wybrałem z rozebranych akumulatorów 3 sztuk Pack 18V te które jeszcze się trzymały i nadal niby rozładowane trzymały 0,8-1,2V
Po złożeniu takiego pakietu okazało się że pakiet pracuje bardzo dobrze spróbowałem jeszcze na tym pakiecie jaki jest efekt po zamrażalce -28*C 5 Dni
I może mam szczęście ale akumulator nie ten.
Czas pracy jest bardzo zbliżony do nowych akumulatorek 2,0Ah i naprawdę działa bardzo dobrze! Akumulator pracuje na 18V wkrętarce Xtrim.

Spróbuje z kolejna grupą akumulatorów.

Choć jestem skłonny zakupić kolejny pakiet nowych akumulatorów może tym razem z Polski? 8 sztuk 2.0-3.5Ah propozycje
Powrót do góry

michail123x
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 11 Paź 2012 21:00   

"Po złożeniu takiego pakietu okazało się że pakiet pracuje bardzo dobrze spróbowałem jeszcze na tym pakiecie jaki jest efekt po zamrażalce -28*C 5 Dni
I może mam szczęście ale akumulator nie ten."

O co chodzi z tą zamrażarką, po co to?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Paź 2012 21:00   

Powrót do góry

CrisELDi
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 Post autora tematu 11 Paź 2012 22:15   

Niby to pomaga zregenerować Akumulatory robiłem to pierwszy raz i nie wiem czy to działa ale chyba tak bo po tym procesie coś się zmieniło.
Jakieś uwagi?
Powrót do góry

Fuks_ag
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: mazowieckie

Post#7 28 Lut 2013 18:33   

Zabobony a efekt pamięci w ni-cd niweluje się przy pomocy ladowarek impulsowych, regeneracja ogniw polega na wymianie uszkodzonych na sprawne łaczy się taśmą niklową przy pomocy zgrzewarki punktowej, bo lutowanie uszkadza ogniwa i połączenie w trakcie ładowania gdy ogniwa się nagrzeqają moze puścić, a termistory i bezpiecznik prądowy lepiej zamontować.
Powrót do góry

fishaelektroda
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: leeds

Post#8 07 Mar 2013 15:21   

CrisELDi napisał:

Zakupiłem na Ebay za około 110 zł 15 sztuk Akumulatorów 1.2V 3500mAh SC Ni-MH Rechargeable Battery

Witam
Mam prośbe: czy mógłbyś poda linka do baterii które kupiłeś?
Chciałbym sprawdzic czy były one wysokoprądowe czy zwykłe.
Padła mi jedna bateria i szukam zamiennika na ebayu,
1.2 2600 sub c
PROŚBA: jak ktos jest w temacie to proszę o linka do takowej baterii.
Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Zasilacze, ładowarki -> Regeneracja Akumulatormów Makita DEWOLT - TEST
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.066 seconds

elektroda.pl temat RSS