Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy 46" to dla mnie za dużo?

eeree 28 Cze 2012 23:46 2036 12
  • #1 28 Cze 2012 23:46
    eeree
    Poziom 6  

Co sądzicie o wstawieniu TV LED 46" do pokoju o wymiarach 390x450 [cm]? Naczytałem się tych wszystkich poradników o wielkości ekranu, ale zauważyłem, że są one ze sobą sprzeczne. TV chcę umieścić na krótszej ścianie, oczy widza znajdować się będą max. 350 cm od ekranu (zazwyczaj 310-330 cm). Odbieram sygnał cyfrowy D1-PAL (576i), 10 kanałów to HDTV (1080p). Nie ukrywam, że liczę bardziej na obiektywne opinie użytkowników takich telewizorów, aniżeli na jakieś obliczenia znalezione z sieci (co portal, to inne dane).

PS. Czy warto mi kupować mniejszy TV, ale z 3D, czy lepiej inwestować w coś większego, jedynie ze Smart TV?

• #2 29 Cze 2012 07:59
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

Mam akurat Sony 46" i oglądam z ok. 3m. Bardzo szybko się przyzwyczaiłem i uważam, że spokojnie TV mógłby być większy w tych warunkach.
    Dla 3D odległość 3m jest zbyt duża. Efekty 3D dla tego ekranu widać najlepiej z odległości nie większej jak 2m. Najbardziej optymalna odległość dla uzyskania najlepszych wrażeń 3D przy ekranie 46" to ok. 1-1,5m.
    Niestety materiałów 3D póki co jest zbyt mało i tak na prawdę 3D jest tylko bajerem, który pokazuje się znajomym i rodzinie. Symulacja 3D na obrazie 2D jest nienaturalna i uciążliwa do dłuższego oglądania.
    Gdybym miał wybierać po raz drugi to nie kupowałbym TV 3D. Problem jest jednak w tym, że trudno jest obecnie znaleźć TV o takiej jakości obrazu z internetem, na którym mi zależało bez funkcji 3D.

• #5 30 Cze 2012 10:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Widać że ktoś tu czegoś nie pojmuje.
    Oczywiście że Sony bardzo dobrze radzi sobie z 3D, proszę czytać uważnie.
    Mowa była jedynie o konwersji.
    Konwersja to symulacja, to produkt czekoladopodobny który ma udawać 3D.
    Samo 3 D jest słąbe (jak niektórzy piszą bajer) a co mówić o udawanym 3D.
    I nie ma znaczenia jaka firma - udawane 3D jest po prostu słąbe.

• #6 01 Lip 2012 14:06
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

jacekRCA napisał:
    Nie podejrzewałem, że na soniakach jest takie słabe 3d, producenci teraz dorzucają tą technologię do wszystkich tv bo się opłaca. Niezaprzeczalnie, 3d to niezły bajer, a konwersja z 2d do 3d pozwala na zobaczenie w trzech wymiarach filmów, które mamy w kieszeni.

polecam zainteresować się też LG 47LM760S http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-47lm760s.bhtml?from=ceneo#opis

Kolego, mam nadzieję, że w miałeś okazję oglądać konwertowany obraz z 2D na 3D typowych materiałów telewizyjnych i nie opierasz się tylko i wyłącznie na przygotowanych demonstracjach producenta telewizora. Mam też nadzieję, że miałeś okazję porównywać jakość obrazu oraz 3D Sony z 3D innych firm.
    Odpowiem tak. Co do jakości obrazu Sony to trudno jest się do czegokolwiek przyczepić. Jakość obrazu LG, Samsunga i wielu innych firm po prostu były żenujące w porównaniu do jakości obrazu Sony. Płynność ruchu, brak "rwania" obrazy podczas ruchu, jakość skalowania SD do matrycy HD, ostrość obrazu i wierność odtwarzania kolorów jest tym, co zadecydowało w moim przypadku o wyborze Sony. Zanim zdecydowałem się dołożyć i kupić Sony, sporo czasu spędziłem oglądając i porównując telewizory różnych producentów i marek.
    Poszukiwania zacząłem z nastawieniem na kupno jakiegoś LG lub Samsunga, bo te zachwalali mi znajomi, którzy pokupowali telewizory tych marek.
    Niestety płynność ruchu, brak "rwania" obrazu i skalowanie SD do HD zależy od jakości zastosowanej elektroniki (procesorów obrazu). To co zobaczyłem w topowych modelach LG, a w szczególności Samsunga po prostu było tak nędznej jakości, że zdecydowałem się dołożyć ok. tysiaka do jakości Sony.
    Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji i każdemu polecam.

W poprzedniej wypowiedzi pisałem o symulowaniu 3D na materiale 2D.
    Tak jak zauważył kolega Locoloco nie pisałem, że jakość Sony jest nędzna, lecz, że samo symulowanie 3D z materiału 2D jest nienaturalne i na dłuższą metę uciążliwe. Dotyczy to wszystkich firm i modeli telewizorów. Jakość symulacji zależy od rodzaju materiału i jakości odbioru sygnału. W jednych materiałach jakość jest akceptowalna, ale w innych po prostu nawet nie da się oglądać, niezależnie od tego czy jest to Sony, LG, Samsung, Toshiba, Philips czy inna marka. Po prostu w większości materiałów 2D konwersja do 3D jest nienaturalna, perspektywa zafałszowana, a generowany obraz po dłuższej chwili oglądania męczy.

Jedyny plus za LG to pasywna technologia 3D, która mnie osobiście bardziej odpowiada, bo mniej męczy i o wiele tańsze są okulary.
    W porównaniu do technologii pasywnej LG, Sony używa technologii aktywnej, która zapewnia o wiele wyższą rozdzielczość obrazy. Jednak widać delikatne migotanie.

• #7 01 Lip 2012 18:12
    eM!
    Poziom 13  

Zgodnie z głównym tematem odpowiem Ci Kolego, że ja mam 42" i oglądam je dokładnie z 2,5m (oczy <-> ekran) i jest OK, powiem nawet że 46" byłoby bardziej odpowiednie dla mnie przy tej odległości.
    Chwilowo mam SD z jakiejś lipnej lokalnej "kablówki". Do Twojego źródła obrazu i tej odległości 46" nie będzie na pewno za duże.

Co do 3D - nie używam osobiście. Może z ciekawości obejrzałem dwa filmy i rozpatruję to w kategorii dodatku który po prostu jest.

• #9 02 Lip 2012 20:05
    eeree
    Poziom 6  

Przepraszam, że odpowiadam po czasie, ale wyjazd = brak internetu.
    LOCOLOCO, proszę:

Cytat:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?

3,9 x 4,5 [m]
    Cytat:
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?

3,1 - 3,3 [m]
    Cytat:
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?

Ja, pies i czasem kilkoro gości.
    Cytat:
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?

Głównie na wprost, czasem pod kątem ~30 st.
    Cytat:
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?

Stać. Wysokość komody: 50 cm. Nie zawiśnie nigdy, ze względu na cienką ścianę.
    Cytat:
    6. Jak słońce świeci w pokoju?

Wystawka zachodnia. Świeci od 15.00. TV na bocznej ścianie od okna.
    Cytat:
    7. Jaki masz obecnie telewizor?

Grat z lat 90-tych.
    Cytat:
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?

Jak najmniej diod, które święcąc, strasznie rozpraszają uwagę.
    Cytat:
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?

~60 kanałów SD, ~10 kanałów HD. Kablówka.
    Cytat:
    10 .Jakie urządzenia?

Laptop, pendrive ze zdjęciami i filmami z aparatu, w przyszłości TV Box na Androidzie.
    Cytat:
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?

3-6h.
    Cytat:
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?

Bez znaczenia, aby była jasna i bez smużeń.
    Cytat:
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?

90% czasu BBC, Discovery, National Geographic, Domo. Czasem jakieś filmy na Polsacie.
    Cytat:
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?

Tak, o ile będzie dostęp do IPLEX. Chociaż jeśli TV bez SmartTV będzie znacząco tańszy, to wolę doinwestować w TV Box lub podłączyć na stałe tablet z pilotem.
    Cytat:
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

Nie.
    Cytat:
    16. Preferencje co do marki?

Sparzyłem się na SONY (2 martwe piksele + 3 sub-piksele nie uprawniały mnie do wymiany monitora) oraz na Samsungu (transformator w monitorze buczał niemiłosiernie, ale serwis twierdził, że to norma). Aczkolwiek nie interesuje mnie marka. Wiem, że jak coś się zepsuje, to i tak wszyscy mają klienta w...iecie gdzie.
    Cytat:
    17. Preferencje co do wielkości?

37" to absolutne minimum. Luka, w którą wchodzi TV to 1,1 x 0,75 [m], więc taki jest max. (z podstawką).
    Cytat:
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?

Gwarancja i to jak producent traktuje klienta, który kupił wadliwy towar.
    Cytat:
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?

Wieczorami. Po 17.00.
    Cytat:
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?

2.500 zł. Gdy coś będzie warte uwagi, to 2.800. Nie ukrywam, że chciałbym oszczędzić i kupić za zaoszczędzone pieniądze dobry tablet lub dodatkowe okulary 3D, jeśli taki TV bym wybrał.
    Cytat:
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?

Byłby to miły akcent. Aktywne nie wchodzi w grę. Korzystałem z tego u znajomych i miałem po nim straszne zawroty głowy i mdłości (TV Sony Bravia).

Dzięki eM! -> takiej odpowiedzi szukałem. Plumpi pierwszym komentarzem też wiele pomógł. Teraz już nawet nie myślę o czymś poniżej 40", mimo, że na początku brałem pod uwagę nawet 37".

Edit: Nie szukam LCD, ani plazmy. Nie chcę się wdawać w szczegóły. Po prostu lubię design super cienkich TV.

• #11 13 Lip 2012 21:44
    eeree
    Poziom 6  

LOCOLOCO napisał:
    Do takich potrzeb to tylko jeden pasuje - Philips 40PFL 5007
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/83377-ph...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html

Dzięki za pomoc. Jako, że w moim mieście nie było nigdzie tego akurat modelu, zdecydowałem się kupić podobny, 42PFL4307H/12. Trochę się zezłościłem, bo jego Smart TV nie posiada obsługi iPlex i konwersji 2D na 3D, ale i tak jest ekstra, przynajmniej jak na 2.199 zł. No i dwie pary okularów 3D w prezencie. Jest super. Dzięki LOCOLOCO!

--
    EDIT
    Jakby kto się pytał, to 42" to wcale nie jest tak dużo, jak się wydaje. Teraz wiem, że bez obaw mógłbym kupić 46" i nie żałować tej decyzji.

• #12 14 Lip 2012 14:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme