Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić TV z 3D lub bez? 46''?

Drusek 01 Lip 2012 23:07 1832 4
  • #1 01 Lip 2012 23:07
    Drusek
    Poziom 9  

Witam
    Po pierwsze nie mogę się zdecydować czy wydać mniej i kupić bez 3D czy więcej z 3D. Proszę o propozycje i takie i takie. Bez 3D do ok 3k, z 3D do ok 5k.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 4x3,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również trochę bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? tv na przeciwko okna, ale jak będzie świecić to zasłonimy po prostu rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? crt
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wi-fi, usb
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tv cyfrowa, sygnał z kompa
    10 .Jakie urządzenia? pc, laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? kilka
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ogólnie gram w gry więc może tak, wtedy też kilka h może być
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 46''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak ostrości, kiepski obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3k bez 3D, 5k z 3D
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? brak preferencji, jak aktywne to żeby nie było zbyt widoczne miganie i nie męczyło oczu

• #2 01 Lip 2012 23:54
    Dedexus
    Poziom 13  

Pierwsze co, to 3D. Zależy jak chcesz tego używać i do czego. Do grania-super. Może efekt jest w niewielu grach, ale zaskakuje (chociaż mnie). Przejechać się po futurystycznych torach W WipeOut, czy odwiedzić planetę Helghastów w 3D naprawdę warto. Gorzej z filmami. Zbyt dużo tego nie znajdziesz (a na pewno nie w 1080p). Jeśli cię nie interesują jakieś Piły czy inne Harry Pottery to sobie od razu daruj. Wydasz 2 tysiące złotych na coś, co użyjesz może dwa razy. Teraz przechodzimy do reszty. LCD czy Plazma. Po tym co napisałem preferowałbym plazmę. Jeśli siedzicie w miarę prosto do telewizora, to kąty boczne nie powinny wam przeszkadzać. Za to siedzenie 2,5 metra od Plazmy, na którą w dodatku pada światło może być mocnym dyskomfortem.

Teraz moje modele. Jeśli chodzi o telewizor z 3D to polecę ci coś, co ostatnio kupiłem. Chodzi o model Samsunga UE46D6500. Czemu? Już mówię. Pierwsze co, to spełnia wszystkie twoje wymagania. 3D, bogate funkcję multimedialne (SamrtTV), oraz świetny obraz. Ogólnie jeśli chodzi o telewizory LCD z 3D i bogatymi funkcjami multimedialnymi do 5 tysięcy, to Samsung jak dla mnie dosyć mocno dominuje na rynku. Niestety, dopiero seria 7 ma FullHD. 3D w 720p jak dla mnie w zupełności wystarczy. Jak już mówiłem filmów dużo niema, a gry w 3D i tak często korzystają z HDReady (chociaż mi się tak wydaje). Poleciłbym jeszcze LG47LM660S. Bardzo podobny do wcześniej opisanego modelu, z tym, że odświeżanie wynosi tylko 100Hz.

LG47LM660S-http://www.neo24.pl/?p=lg_47lm660_s

UE46D6500-http://www.ceneo.pl/11214884?se=zTRFoz16G65GscJSq0vHaT_H4ZjbMHZt&gclid=CL_h_JG7-bACFQTwzAodlA7ixA

Co do telewizora bez 3D, to trudno mi coś doradzić. Ogólnie, telewizory z wi-fi zazwyczaj (śmiem stwierdzić, że zawsze) mają 3D. Trudno więc coś wybrać bez 3D i z wi-fi.

• #4 03 Lip 2012 16:16
    Drusek
    Poziom 9  

Dzięki za dotychczasowe propozycje.

A 2D jakiś? Może być bez wi-fi, multimediów, itp

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme