Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

[STM32] USB HID - deskryptory

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Mikrokontrolery Ogólne -> Mikrokontrolery ARM -> [STM32] USB HID - deskryptory
Autor
Wiadomość
piochu91
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 02 Lip 2012 13:01   

[STM32] USB HID - deskryptory

Witam!
Mam problem jeżeli chodzi o zrozumienie deskryptorów w klasie HID. Skorzystałem z przykładowego kodu ze strony ST do obsługi USB. Udało mi się nawiązać komunikację (STM32F103VC) z komputerem w dwie strony PC -> STM i STM -> PC. Jednak wysyłany do komputera bufor wynosi tylko dwa bajty. Chciałbym go zwiększyć, ale nie wiem jak to zrobić. Zmieniłem kod tak jak w temacie: Link, tzn. linijkę w deskryptorze:
Kod:
0x04,          /* wMaxPacketSize: 2 Bytes max */

oraz wartości:
Kod:
SetEPTxCount(ENDP1, 4);
  SetEPRxCount(ENDP1, 4);

Urządzenie jest poprawnie rozpoznawane przez komputer, jednak wysyłanie i odbieranie danych nie działa. Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

Kolejną rzeczą jest fakt, iż nie rozumiem dlaczego w kodzie przykładowym jest aż tyle deskryptorów raportu i jak zmniejszyć ich ilość, np. do 1 tak jak w temacie powyżej?

Poniżej cały kod usb_desc.c
Kod: cpp
Musisz być zalogowany, aby zobaczyć treść.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2012 13:01   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Mikrokontrolery Ogólne -> Mikrokontrolery ARM -> [STM32] USB HID - deskryptory
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.058 seconds

elektroda.pl temat RSS