Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Redukcja czerwonych oczu w Adobe Photoshop 7.0 CE

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Fotografia Użytkowy -> Redukcja czerwonych oczu w Adobe Photoshop 7.0 CE
Autor
Wiadomość
hercules
Poziom 12
Poziom 12

Post#1 Post autora tematu 16 Sty 2005 18:41   

Może mnie ktoś naprowadzić gdzie jest to narzędzie w tym programie. Nie mogę znaleźć ani w programie, ani w pomocy. Dzięki z góry.
Powrót do góry

infra
Poziom 14
Poziom 14

Post#2 16 Sty 2005 19:22pomocny post - solucja   

Re: Redukcja czerwonych oczu w Adobe Photoshop 7.0 CE

robie juz troche w photoshopie i chyba nie ma tam czegos takiego. dobre narzedzie do usuwania czerwonych oczu jest w acdsee powerpack v6 i wyzej

Dodano po 2 [minuty]:

chyba ze sciagniesz sobie jakiegos plugina bo pewnie takowy istnieje, ale w orginalnej wersji chyba nie ma. poszukaj w necie bo pluginow do photoshopa jest od groma.
papa
Powrót do góry

hercules
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 16 Sty 2005 19:30   

Dzięki za odpowiedź. Ja przeszukałem całą instrukcje i tam ani słowa o redukcji czerwonych oczu. Porozglądam się za pluginem. ACDSee używam ale z niektórymi zdjęciami wychodzą marne efekty.
Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: kraków

Post#4 16 Sty 2005 21:47   

zawsze możesz zrobić to na piechotę -piksel po pixelu.
foto office też ma tkie narzędzie ,automatycznie nigdy nie osiągniesz doskonałości.
jest zaawansowany program [ulead photoimpact]
-polecam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2005 21:47   

Powrót do góry

hercules
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 16 Sty 2005 21:54   

Dzieki za odpowiedź. Na co dzień używam AcdSee, ale on sobie nie radzi z niektórymi czerwonymi oczami. Próbuje teraz ręcznie robić w Photoshopie i nieźle to wychodzi. Pozdrawiam.
Powrót do góry

midas78
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kraków

Post#6 16 Sty 2005 22:13   

Najprościej:
Bierzesz czarny pędzel i ustawiasz jego tryb na kolor. Malujesz po źrenicach i ...
tyle.
Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Jastrzębie

Post#7 16 Sty 2005 22:46pomocny post - solucja   

Pixel po pixelu to ty będziesz wieki walczył jeżeli Ci przyjdzie większą ilość zdjęć obrobić. Jeżeli poprostu pomalujesz na czarno wyjdzie kicha (efekt pustych oczu).

Wybierz pędzel odpowiadający mniej więcej wielkości tęczówki (to kolorowe na oku) przejdź do trybu szybkiej maski zrób kropkę na oku (dwoje oczu z klawiszem <shift> ), ewentualnie magic wand (róźdżką) z niewielką tolerancją zaznacz obszar tęczówki, następnie Image->Adjustment->Brighness/Contrast (dla nadania efektu oczu brązowych) lub Image->Adjustment->Hue/Saturation (Colorize pozwoli dobrać odpowiedni kolor oczu dla każdej osoby).

Jednokrotne dobranie ustawień automatyzuje pracę (później wklepujesz za każdym razem te same ustawienia, więc większą ilość zdjęć robisz w dość krótkim czasie).

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 16 Sty 2005 23:21pomocny post - solucja   

a widzisz ,jeśli będziesz miał piękne dziecko i zeszpecone na fotce krogulczymi oczami - to na pewno przyniesie ci to radosć -pixel po pixelu przy maxymalnym powiększeniu ,zaś jak chcesz żyć z fotografii to kupujesz profesjonalny program .
ale ale adobe 8 ma redukcję czerwonych ślepi -patrz : pomoc/retusz i uwydatnianie zdjęć/ usówanie efektu czerwonych oczu .
bardzo szczegółowo opisane i ze screen,ami,aczkolwiek metoda stosunkowo zawiła por€wnując do photoimpact,u
powodzenia ,pozdrowienia
Powrót do góry

hercules
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 Post autora tematu 16 Sty 2005 23:34   

Dzieki Wielkie za wszelkie sugestie, wypróbuje wszystkie metody. Pozdrówka.
Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 16 Sty 2005 23:41   

Widzisz kolego jannaszek AP można zdziałać cuda pod warunkiem że potrafi się go obsługiwać, metoda którą ja podaje jest metodą wykorzystywaną w większości filtrów do usuwania efektu czerownych oczu z tym że nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania czy filtrów. Dobierasz kolor zgodnie z własnym widzimisię zachowując przy tym fakturę tęczówki gdyż zamiast zamazywać nadajesz nową barwę (efekt podwójnej tekstury), barwę możesz dobrać niemal idealnie (pod warunkiem odpowiednio natruralnego profilu ICC), korzystając z filtrów skazany jesteś na widzimisie programu ponieważ kolor jak nada zależny będzie ododcieni tęczówki na zdjęciu ten zaś uzalezniony będzie od zbyt wielu czynników abyś mógł całkowicie zautomatyzować ten proces. Jeżeli będziesz mazał pixel po pixelu to możesz równie dobrze użyć windowsowego Painta spełni się w tym zadaniu prawie identycznie. Tęczówka to nie plama na białku oka posiada swoją fakturę, różne odcienie, barwy się ze sobą mieszają w unikalny sposób. Jeżeli będziesz po tym mazał pędzelkiem zatracisz to wszystko. Większość salonów fotograficznych wykorzystuje oprogramowanie Adobe lub Corela, i zamiast wyspecjalizowanego softu za kilka tysięcy do każdego zadania, zatrudnia wyszkolonego pracownika który potrafi wykorzystać w pełni oprogramowanie które jego zwieżchnicy mu zapewnili.

Oczywiście jeżeli ktoś pragnie pozostać w krainie kredek nie ganie tego sposobu bo jak się nie ma co się lubi to sie lubi co się ma.

A żaby nie było że efekty są trudne i czasochłonne, a efekt zerowy to przygotowałem kilka oczek. Przepraszam że w dolnej części jest nieco wyjechane ale nie chciało mi się bawić i wykonywałem to pędzlem wielkości 20 pix.

www.zjz.pl/~ltlog/Oczka.rar

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Sty 2005 23:41   

Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 17 Sty 2005 00:05   

przed chwilą bawiłem się ta redukcją i jestem pełen podziwu dla photoshopu .
właśnie tak się bawiłem kidyś 2godziny i tonacje składają się ze zwykłych kwadratów jednej barwy i nasycenia próbki koloru brałem z innej fotki region po regionie i to było dawno -teraz robię to automatycznie i inaczej [ale frajda wtedy była]
ale ostatnio miałem zdjęcie gdzie wszystko było czerwone łącznie z refleksem światła i co? powiększonko i 4 kwadraty na biało -wyszło cud [wiesz chodzi o te[ kórwinki]
no, pa
Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Post#12 17 Sty 2005 00:22pomocny post - solucja   

jannaszek napisał:
ale ostatnio miałem zdjęcie gdzie wszystko było czerwone łącznie z refleksem światła i co?

Widzisz z tym odbiciem światła też nie ma zabawy, niezbyt mały wycinek oka (ten gdzie odblasku nie ma) definiujesz jako pattern, następnie wypełniasz nią i używasz rozmycia gausowskiego o bardzo niskim promieniu. Wtedy całość tęczówki będzie miała dokładnie ten sam odcień, a delikatne rozmycie nada więcej naturalnosci tęczówce. Potem powrót do tego o czym pisałem wcześniej i gotowe, całość nie powinna zająć więcej niż 3-4 min po nabraniu odrobiny wprawy.

Kolego hercules był bym zapomniał o Image->Adjustment->Color Balance przydatny w momencie gdy tonacja jest już odpowiednia ale stwierdzisz że któregoś z kolorów podstawowych (bez względy CMYK czy RGB) jest za dużo.

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

hercules
Poziom 12
Poziom 12

Post#13 Post autora tematu 17 Sty 2005 00:41   

Kolego LtLog z oczkami wyszło ci fajnie, dla mnie te przykłady też są proste do usunięcia. Szukam jednak sposobu jak usunąć czerwone oczy u małego dziecka. Chodzi mi konkretnie o takie zdjęcia jak te poniżej. Retusz taki uzyskałem w Photoshopie Dopasuj>Barwa-Nasycenie, lecz nie jest on jak widać w pełni zadowalający.

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]
Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Post#14 17 Sty 2005 01:03   

Myślę że da się osiągnąć nieco lepsze efekty.

Retusz jest o tyle trudniejszy że najpierw musisz wypełnić to niejednolitym kolorem proponuje lewe oczko dziecka i poruszenie.

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2005 01:03   

Powrót do góry

gendajan
Poziom 15
Poziom 15

Post#15 17 Sty 2005 19:05   

LtLog jestem pełen podziwu ! Czym to zrobiłeś ?
Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Post#16 17 Sty 2005 19:39   

no umiesz, umiesz,widzę że jesteś pasjonatem
doradż jaką cyfrówkę kupić do 1000
pozdrawiam
Powrót do góry

hercules
Poziom 12
Poziom 12

Post#17 Post autora tematu 17 Sty 2005 20:53   

Dziękuję wszystkim wypowiadającym, za wskazówki na których podstawie załapałem o co chodzi w redukcji czerwonych oczu. Dla siebie uważam jak narazie temat za wyczerpany, choć bedę śledził jeszcze Wasze wypowiedzi.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Post#18 17 Sty 2005 22:55   

gendajan napisał:
Czym to zrobiłeś ?

Tak jak pisałem powyżej Adobe Photoshop, wszystko opisane zostało przezemnie powyżej, jak też pisałem da sie osiągnąć nieco lepsze efekty to jest efekt 10 minut pracy połączonej z przeglądaniem 2 for, poświęcając na dobranie ustawień nieco więcej czasu proces zaczyna się automatyzować gdyż używa sie ich w każdym następnym zdjęciu, a efekty stają się owiele realniejsze.

jannaszek nie tyle pasjonatem co praktykiem, bawie się AP już od 7 lat więc miałem mnóstwo czasu aby dobrze poznać jego możliwości.

Co do aparatu cyfrowego Ci nie doradze poprostu na tym się nie znam ale sam planuje zakup i ostanio wypatrzyłem bardzo ładnego NIKON'a za 900 PLN, z racji luk w portfelu o Minolta Dimage moge pomarzyć więc chyba skusze się na niego. Optyka aparatu była całkiem niezła do tego porządna matryca co dawało całkiem zadowalające efekty, 128 MB pamięci gratis(16MB dołączone). Niestety ale numeracji nie pamiętam. Jeżeli będziesz chiał daj znać w środe przejade sie do sklepu w którym go widziałem i dam Ci znać.

hercules życzę powodzenia w zabawie z oczkami pociechy, odrobina wprawy którą nabierzesz po kilku pierwszych zdjęciach i nie będzie dało się odróznić zdjęć retuszowanych od orginalnych.

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Post#19 17 Sty 2005 23:16   

no nikon.....
za niego jak nie dasz 2 dych to tylko szumna nazwa [może się mylę] trzeba kupić jakiś nie znany -np pentagram ,z dobrą optyką /matryca to matryca ,pammięć to pamięć/ który zaoferuje 2 razy tyle co markowy ale to już nie temat w tym wątku ,dzięki ,i pochwal się jak kupisz
pozdrowienia
Powrót do góry

arturbor.
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Mielec

Post#20 17 Sty 2005 23:19   

Ja tak zredukowałem czerwone oczy tylko że w Ulead Photo Express 3.0 SE. I tak to wyglada
Powrót do góry

Zwierzak_PAH
Poziom 16
Poziom 16

Post#21 17 Sty 2005 23:33   

http://graphicssoft.about.com/cs/photoshop/ht/apsredeye.htm

nawet zrobili pokazówke ręczną :)
http://graphicssoft.about.com/library/nosearch/n-psredeye.htm
Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Post#22 17 Sty 2005 23:35   

brrrr, już lepsze były czerwone ,tu trzeba zmniejszyć żrenice ,[czyli wypełnić patternem z próbki] no tak jak napisał ltlog
Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Post#23 26 Sty 2005 20:31   

hercules napisał:
Kolego LtLog z oczkami wyszło ci fajnie, dla mnie te przykłady też są proste do usunięcia. Szukam jednak sposobu jak usunąć czerwone oczy u małego dziecka. Chodzi mi konkretnie o takie zdjęcia jak te poniżej. Retusz taki uzyskałem w Photoshopie Dopasuj>Barwa-Nasycenie, lecz nie jest on jak widać w pełni zadowalający.

mi wyszło tak: [nie przykładałem się]-w programie ulead photo explorer- po usunięciu czerwonych trzeba usunąć białe

Załączniki:
Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Post#24 26 Sty 2005 23:25   

No jannaszek 3 zdjęcie jest całkiem niezłe wystarczy to lekko poruszyć
i nadać barwę.

Ps. Co do cyfrówki to pentargam, medion, m-tech itp. stawiam dość
nisko. Miałem okazję porównać zdjęcia z "porządnego" m-techa za
niemiałą sumkę oraz zdjęcia tego samego obiektu robione w tych samych
warunkach (na moich oczach w studio) canonem, minoltą i nikonem które
wysoko nie stały (kolejno 1100, 950, 900) i napradę różnica była
kolosalna co skłoniło mnie jednak do wypróbowanych marek.

Hercules zapomnieliśmy tylko o jedym jaki dziecko ma kolor oczu dało by
radę zrobić dla Ciebie opis jak wykonać wszystkie czynności do efektu
który Cię zadowoli. Może masz gdzieś fotkę na której widać kolor
naturalny oraz fakture?

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Post#25 26 Sty 2005 23:59   

będę miał conona a 75 , w prezencie- ale nie zapeszam
te oczy wyżej to dosłownie 2 kliki polecam wyprubować ten program
Powrót do góry

hercules
Poziom 12
Poziom 12

Post#26 Post autora tematu 27 Sty 2005 00:18   

Lt. mam takie zdjęcia. Oceń czy o to ci chodzi.
Pozdrówka.

Załączniki:
Foto.zip
Foto.zip
Download (277.18 KB)
Punkty: 0.22 dla użytkownika
Powrót do góry

brachu_sq8diett
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Lubin

Post#27 27 Sty 2005 00:40   

może takie zdjęcie ? zredukowałem czerwone oczy w ACDsee potem ctrl+c, ctrl+v pojedynczych pixeli
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2005 00:40   

Powrót do góry

hercules
Poziom 12
Poziom 12

Post#28 Post autora tematu 27 Sty 2005 00:42   

Kurde, czemu ja ustawiam 0 punktów, a jak wyślę to ustawia mi na 0.54 punkta? :-(
Powrót do góry

LtLog
Poziom 20
Poziom 20

Post#29 27 Sty 2005 00:52   

Zdjęcie 000 jest idealne widać fakture tęczówki, retusz trzeba wykonać na 3 kręgach:

1. Całe oczko ciemny kolor coś między czarnym i UMar.
2. Zmiejszenie obszaru zaznaczenia o stosowną ilośc pixeli (w zależności od odległości dziecka od aparatu i wykorzystanego zoom'u) i nadanie zfakturowanego koloru UMar w gradienicie na brudno niebieską biel.
3. Źrenica kolor standarowy 1A1B1B (26, 27, 27) czyli CMYK 80, 62, 62, 72; (aby nie nadać kruczo czarnego koloru gdyż wygląda mało naturalnie, a przy większej rozdzielczości rzuca się mocno w oczy).

Proponuje Ci abyś każdy krąg (jego zaznaczenie) zamienił w kanał wtedy w każdej chwili będziesz mógł wrócić jeżeli któryś obszar Ci się nie spodoba.

Aby dobrać kolory użyj tego fragmentu lewego oczka dziecka który podaje w załączniku on chyba najlepiej oddaje fakturę tęczówki oraz jej kolorystykę (Zdjęcie 000).

Jeżeli chcesz instrukcji krok po kroku daj znać przygotuje Ci ją na podstawie zdjęcia które zamieściłeś jako pierwsze.

Pozdrawiam Lt.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Multimedia i Grafika -> Fotografia Użytkowy -> Redukcja czerwonych oczu w Adobe Photoshop 7.0 CE
Strona 1 z 1