X
  • #1 03 Jul 2012 12:23
    matti0010
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam pewne głupie pytanie. Chcę zbudować samemu podkładkę chłodzącą pod laptop HP Pavilon g6, mam wszystkie potrzebne rzeczy więc szkoda mi pieniędzy na kupno skoro sam to mogę zrobić. Niestety mam jeden "zgryz", a mianowicie, wentylator w podkładce powinien wtłaczać do laptopa zimne powietrze czy może powinno odprowadzać ciepłe powietrze na zewnątrz? Jeśli to nie jest określone to jak wy byście radzili. Liczę na Waszą pomoc ;) chodzi mi o to by spasowało konkretnie pod ten model laptopa.
  • Helpful post
    #2 03 Jul 2012 13:31
    Karaczan
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Jeśli oryginalny wyciąga powietrze, to ten w podstawce powinien je wtłaczać.
  • Helpful post
    #3 03 Jul 2012 13:44
    wariato
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Lepiej żeby wtaczały chłodne powietrze do laptopa. Planujesz zdjąć dolny panel w tym laptopie ? Bo będziesz chłodził samą obudowę a nie wnętrzności. Chyba że jest tam sporo otworów to może część powietrza jakoś tam "wleci".
    Przyda się też wyczyścić układ chłodzenia jeśli nigdy tego nie robiłeś od momentu zakupu.
  • #4 03 Jul 2012 14:05
    matti0010
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Laptop jest stosunkowo nowy więc czyścić jeszcze nie muszę, ponieważ ma mniej niż 4 miesiące, ale przy tych upałach jedna strona grzeje się tak bardzo że ręki nie da się czasem nawet tam połozyć. Nie planuję zdejmować dolnego panela ponieważ laptop dalej jest na gwarancji i wtedy bym ją stracił a do tego ma on dość dużo otworów wentylacyjnych ale jest taki problem że może tylko jest jeden mały wentylator w środku i to wszystko więc siłą rzeczy on nie daje rady. Teraz już wiem jak ustawić wentylator i dziękuję bardzo Wam za pomoc ;)
  • #5 09 Jul 2012 16:35
    Driver494
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Moja podstawka ze sklepu odsysa ciepłe powietrze. Nie wiem czemu.
  Search 4 million + Products
Browse Products