Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Cyfrowy Polsat+DVD(kino domowe)+TV

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Cyfrowy Polsat+DVD(kino domowe)+TV
Autor
Wiadomość
kamilek1752
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 04 Lip 2012 18:26   

Cyfrowy Polsat+DVD(kino domowe)+TV

Witam!

Od wczoraj zmagam się z problemem podłączenia dekodera z kinem i TV. Obecnie podłączony mam dekoder za pomocą kabla HDMI z TV. I na tym etapie wszystko gra, tzn. jest obraz i dźwięk (dźwięk z TV). Chciałbym teraz do tego podłączyć kino domowe tak aby podczas oglądania dźwięk wychodził z głośników kina. Posiadam telewizor LG, kino domowe SAMSUNGA oraz dekoder Cyfrowego Polsatu MINI HD 2000. Poniżej prezentuje zdjęcia paneli tylnych urządzeń. Liczę na Waszą pomoc. Nie jestem zbyt biegły w tych sprawach więc proszę o jasne wytłumaczenie. Powiedzcie czy to w ogóle jest możliwe:) Jakich kabli użyć i gdzie je podpiąć...ewentualnie co zmienić w ustawieniach...

Z góry dziękuję:)

http://wrzucacz.pl/file/8931341418818/DSC00227.jpg (dekoder i kino)

http://wrzucacz.pl/file/4871341418998/DSC00228.jpg (panel boczny TV)

http://wrzucacz.pl/file/2791341419113/DSC00230.jpg (panel tylny)

Poprzez edycję proszę poprawić załącznik/ link zgodnie z zasadami forum:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
[_P_]

Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 04 Lip 2012 18:26   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu RTV:

Powrót do góry

BigPablo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Rybnik

Post#2 04 Lip 2012 20:31   

Re: Cyfrowy Polsat+DVD(kino domowe)+TV

Witam.
Wydaje mi się że jedyny sposób to podłączyć tv z kinem kablem SCART -> 2x RCA. W tv do wyjścia EURO a w kinie do AUDIO IN. Dodaj zdjęcia zgodnie z regulaminem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

kamilek1752
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 04 Lip 2012 20:42   

dzieki sprobuje tak jak doradziles...wybacz za zdjecia ale jestem nowy i nie wiedzialem:)
napisze jak poszlo

Dodano po 8 [minuty]:

z przykroscia stwierdzam, że niestety nie da rady...może jakieś inne pomysły?

Jak rozpoczynamy i kończymy zdania?
Proszę poprawić!
[_P_]

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lip 2012 20:42   

Powrót do góry

leszekpo59
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Grudziądz

Post#4 04 Lip 2012 20:51   

Witaj. O ile to możliwe, to podaj proszę dokładne dane ( typy ) sprzętu który chcesz podłączyć. Samo podanie np TV LG, których jest dość sporo modeli, podobnie jak kin domowych Samsunga nie pozwoli dokładnie określić , jakimi gniazdami wspomniany sprzęt dysponuje, a na pewno wolisz otrzymać pełną odpowiedź na swoje pytanie. Pozdrawiam.
Powrót do góry

BigPablo
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 04 Lip 2012 20:57   

Na zdjęciach widać jakie gniazda posiada kino. Jakim kablem połączyłeś tv z dvd? Złącze scart posiada wejście i wyjście dźwięku. Potrzebujesz kabla który połączy wyjście audio w TV z wejściem w dvd. Może nie działać z tego powodu, że próbujesz wysłać sygnał do tv z kina.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lip 2012 20:57   

Powrót do góry

kamilek1752
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 04 Lip 2012 21:01   

podłączyłem kablem scart-chinche...końcówka scart w DVD a chinche do TV (odwrotnie tez probowalem)...mam jeszcze drugi kabel HDMI ale raczej sie nie przyda...no i kluczowe pytanie czy DVD podłączyć do TV czy do dekodera:)
Powrót do góry

BigPablo
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 05 Lip 2012 01:32   

scart w tv a cinche w dvd. Tylko kabel musi byc przystosowany do przesyłania sygnału od scart do cinch a nie na odwrót.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

robbie21
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Zielona Góra

Post#8 27 Sie 2012 12:23   

BigPablo napisał:
scart w tv a cinche w dvd. Tylko kabel musi byc przystosowany do przesyłania sygnału od scart do cinch a nie na odwrót.
Pozdrawiam.

Witam, a czy ktoś może podać np. ofertę z allegro, który kabel/przejściówkę należy kupić. Ze znajomym wczoraj próbowaliśmy podłączyć podobny zestaw z tym małym dekoderkiem rzekomo HD i niestety nie idzie. TV z dekoderem podłączony jest za pomocą HDMI i teraz pozostaje kwestia podłączenia dekodera z kinem, aby dźwięk był przestrzenny.

Całą sprawę psuje brak złącza optycznego. Moim zdaniem to podstawa w dzisiejszych dekoderach... Ja w N-ce np mam, ale widać polsat jeszcze nie dorósł do tego. To tak jak by sprzedawali samochody z klimą ale bez szyb w oknach ... :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Cyfrowy Polsat+DVD(kino domowe)+TV
Strona 1 z 1