Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv 3D byście wybrali: SONY KDL-32EX720 czy SAMSUNG UE32ES6800

szybki_2004 05 Lip 2012 22:06 6861 17
  • #1 05 Lip 2012 22:06
    szybki_2004
    Poziom 9  

witam, tak jak w temacie zastanawiam się nad kupnem tv pomiędzy tymi dwoma modelami, jest to moja pierwsza przygoda z tv 3D, od razu zaznacze że wybrałem wielkość 32'' gdyż pokój mam 2.20 x 2.5m ,także większy raczej odpada, głównie chciałbym żeby mi służył do filmów FULL HD i 3D , oraz gier, za samsungiem przemawia fakt,że można podłączyć bezpośrednio dysk twardy i oglądać filmy w w/w formatach, w Sony już się tego nie da, a przy okazji chciałbym się zapytać czy jakbym podłączył film mkv 3D SBS z dysku do odtwarzacza WD TV Live a następnie kablem HDMI 1.4a do tv Sony, to nie będzie problemu z odtworzeniem technologii 3D?, czy ten WD TV Live da sobie z tym radę?, z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 2.2 x 2.5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 1.8/1.9m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - świeci prawie przez cały dzień
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - nie mam (tylko laptop)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Full HD, 3D, Internet
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - na razie żaden
    10 .Jakie urządzenia? - ewentualnie WD TV Live
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - w tyg ok 5h, w weekendy cały dzień
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - bardziej matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy, sport,
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - 15%
    16. Preferencje co do marki? - sony, samsung
    17. Preferencje co do wielkości? - 32" lub 40"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - jeżeli nie odzwierciedlają dobrych kolorów i jeżeli czerń nie jest czernią
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - ok 3000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - aktywne

• #2 06 Lip 2012 13:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 06 Lip 2012 20:35
    szybki_2004
    Poziom 9  

a jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu Full HD , 3D to Samsung też góruje nad Sony?, (jeżeli chodzi o te dwa modele), słyszałem też że w tym modelu Sony występował minimalny crosstalk, nie wiem czy to prawda. Zastanawiam się też nad zakupem TV 40'' , tylko wydaje mi się że odległość od ekranu telewizora jest za mała do tak dużego Tv - 1.8/1.9m

• #5 07 Lip 2012 12:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ostrzej i bardziej wyraziście zagra Samsung.
    Odległość jest mała więc płynność i skalowanie będzie miało górę nad innymi potrzebami.
    A to już inna bajka gdy rozmawiamy o wielkości 40".
    Wówczas musisz określić czy kwota będzie podniesiona.
    Pytanie czy warto - oczywiście że warto !.

• #6 07 Lip 2012 12:59
    szybki_2004
    Poziom 9  

kwota mogła by być lekko podniesiona, czytałem ten test Sony KDL-HX750, no muszę powiedzieć że robi wrażenie, ma to co chciałem - Dynamic Edge Led, Internet (Wbudowana sieć Wi-Fi), 3D, 200Hz i wiele innych, jeden minus w Sony to to że nie można podłączyć dysku twardego, a pendrive to tylko do 4GB obsłuży (sformatowany na FAT32),,no i nie czyta mkv i pliku TXT, tak było w tv w zeszłym roku, jak sprawdzałem u znajomych (HX700, EX500), chyba że w tym roku i w tym modelu coś zmienili, ale w sumie jestem w dobrej sytuacji bo mam WD TV Live, i przez to będę mógł oglądać 3D, ale czy nie straci się trochę na jakości,(nie mam BD wszystkie filmy mam na dysku twardym głównie Full HD i 3D SBS) gdyż najpierw podłączam dysk kablem USB do WD TV Live ,następnie z WD kablem HDMI do TV?, a i czy kabel musiałbym kupić nowy 1.4a? , bo mam zwykły HDMI

• #7 07 Lip 2012 19:38
    Mylagos
    Poziom 19  

Obsługuje pendrive i większy, wystarczy sformatować do exFat ( Gmeru sprawdzał to i rozpoznaje pamięć). Jeśli chodzi o rodzaj przewodu, to dobrym pomysłem jest 1.4a, gdyż pozwala to przesyłać 3D ( w praktyce 3D działa i na 1.3, ale to wszystko zależy od oprogramowania).

• #8 07 Lip 2012 22:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 08 Lip 2012 08:24
    szybki_2004
    Poziom 9  

samsung ES7000 jest to telewizja przyszłości, jak na razie za drogo (tv 40'' - koszt obecnie ponad 5000zł), muszą jeszcze popracować nad tym sterowaniem głosem ,gestami ,czy rozpoznawanie twarzy,czytałem że nie zawsze to wychodzi,raz załapie raz nie, podobnie było z telefonami z panelem dotykowym, obecnie jest lepiej ale nie każdy to lubi.
    U mnie budżet na tv to ok 3000 max 3300zł i jednak chyba się zdecyduje na tego Sony HX750 40''

PS- a czy orientuje się ktoś czy do Sony HX750 można podłączyć klawiaturę i mysz bezprzewodowo ,dla lepszego surfowania w necie (bo wiem że w samsungach można)

• #10 09 Lip 2012 17:50
    szybki_2004
    Poziom 9  

ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi , jeszcze tylko jedno pytanko: jakie okulary 3D polecalibyście do tego Sony HX750 , czy TDG-BR250W lub TDG-BR750 , zauważyłem że jest duża różnica w cenie tych okularów (ok 220zł te pierwsze i 370zł te drugie),na pewno te drugie są trochę lżejsze ale głównie chodzi mi czy jest między nimi różnica w oglądaniu filmów 3D, bo jeżeli nie to nie ma sensu przepłacać

• #11 10 Lip 2012 01:04
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Teraz lepiej się upewnij bo nowe modele telewizorów nie są kompatybilne ze starymi okularami. Nowe są radiowe i można je sparować z telewizorem dowolnej firmy.

• #12 10 Lip 2012 12:08
    Mylagos
    Poziom 19  

Według strony Sony:

Cytat:
    Okulary 3D

TDG-BR750, TDG-BR250/B, TDG-BR250/W, TDG-BR200/B, TDG-BR200/W, TDG-BR100/B, TDG-BR50/B, TDG-BR50/L, TDG-BR50/P

te okulary działają z HX750.

• #13 15 Sie 2012 16:09
    Kurt10
    Poziom 10  

Mam bardzo podobny dylemat z zakupem.
    Telewizor musi być max 32" z uwagi na miejsce dla niego przeznaczone - większy się nie zmieści. Po kilku dniach czytania różnych for i porównywania cen, jestem przy wyborze między modelami SONY KDL-32HX751 i SAMSUNG UE32ES6800.

Sony KDL-32HX751 ma już dołączone w zestawie 2 pary okularów, do Samsunga trzeba je dokupić oddzielnie. Jednak nie wiem, czy warto w ogóle inwestować w okulary. Jak 3D prezentuje się na dość małym 32" telewizorze ?

Na rzecz Samsunga przemawia zamontowany procesor i chyba bogatsze funkcje multimedialne (+dostęp do ntfs). Sony dla mnie lepiej się prezentuje i stojąc na szafce nie widać za nim wiszących kabli :)

Co radzicie ? Poniżej odpowiedzi na standardowe pytania.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 4.5 x 3.5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - tylko rano do 11:00
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - CRT SONY KV-21LS
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Full HD, Internet, 3D
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - kablówka Vectra HD
    10 .Jakie urządzenia? - dekoder od kablówki, dysk Synology
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - pn-pt 4 godziny dziennie, w weekendy około 6 godzin dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - raczej matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy, bajki, przyrodnicze, dodatkowo tv będzie wykorzystywany do oglądania zdjęć i nagrań z kamery
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie zamierzam
    16. Preferencje co do marki? - sony, samsung
    17. Preferencje co do wielkości? - 32"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - zła jakość obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - ok 3000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - aktywne

• #14 19 Sie 2012 19:23
    szybki_2004
    Poziom 9  

witam ponownie, no ja już jestem po zakupie Tv, właśnie wybrałem Sony KDL-40HX750 i jestem bardzo zadowolony, 32'' byłby stanowczo za mały
    Kurt10 pomyśl nad tv 40'' , 32'' do 3D będzie za mały, ja mam pokój 2,5 x 2.2 , a do ekranu mam 1.8m i jest super, po założenie okularów 3D jest wrażenie jakby TV się zmniejszał, pozdrawiam i dziękuję wszystkim za komentarze

• #15 03 Wrz 2012 19:01
    Kurt10
    Poziom 10  

Ja też już po zakupie - zostałem przy SAMSUNG UE32ES6800. Niestety większy model nie zmieściłby się w wyznaczonym miejscu. Dokupiłem klawiaturę Logitech K400, okulary SSG-3550CR i jestem zadowolony :)

Widać że kilka funkcjonalności wymaga jeszcze poprawienia, np. przeglądarka internetowa lubi się wysypać oraz brakuje mi miniatur dla filmów nagranych kamerą w formacie .mts.

• #17 04 Wrz 2012 21:27
    Kurt10
    Poziom 10  

Zgadza się, wiec można się przyczepić tylko do drobiazgów.

• #18 11 Sty 2015 15:54
    szybki_2004
    Poziom 9  

witam, chciałbym zakończyć temat. Wybrałem tv Sony HX750 i jestem bardzo zadowolony, pozdrawiam wszystkich

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME