X

Jaką młotowiertarkę polecacie: DeWALT D25123K czy Makita HR2470

07 Jul 2012 02:23 PKpkirylcz
  • #1 07 Jul 2012 02:23
    pkirylcz
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Wykańczam właśnie dom i chcę kupić młotowiertarkę w cenie do 700zł
    Wybrałem sobie DeWalta 25123K w cenie ok 650zł na necie. Miałem już zamawiać, ale jakimś trafem natknąłem się na Makitę HR2470 o której użytkownicy również bardzo dobrze się wypowiadają. Dodam, że sklep Makity mam pod nosem i ta wiertareczka jest w cenie 595zł
    http://www.wiertarki.waw.pl/index.php?p35,hr2470-sklep-stacjonarny-z-narzedziami-warszawa-polska-gwarancja

Którą wiertarkę byście polecili biorąc pod uwagę wszystkie ich cechy - jakość wykonania, możliwości, serwis, bezawaryjność.

Pozdrawiam,
    Piotrek.
  • #2 07 Jul 2012 08:49
    płetwa
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli chodzi o jakość wykonania i serwis to jest bardzo podobnie, tzn. na bardzo wysokim poziomie. Natomiast DeWALT ma większą energię udaru 3,4J o 0,7J więcej, a to bardzo duża różnica w tej klasie.
  • #3 07 Jul 2012 12:11
    Sedac
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Mam Makitę i nie narzekam. Sprzęt solidnie wykonany.
  • #4 07 Jul 2012 14:02
    Łukasz_1995
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam.

Sprzętu (młotowiertarek) firmy DeWalt za bardzo osobiście nie znam, jedynie z tego co przyszło mi usłyszeć, więc się na ten temat nie wypowiem.

Natomiast jeśli chodzi o Makitę już mogę coś powiedzieć.
    W lutym miałem podobny dylemat, bo wybierałem pomiędzy Boschem GBH 2-26 DFR, a Makitą HR2470T. Są to podobne modele, do tego co szukasz, tylko troszkę droższe, za sprawą wymiennych uchwytów (SDS plus/samozaciskowy).
    Wybrałem owego Boscha i nie żałuje, spisuje się bardzo dobrze, krótko mówiąc spełnił moje oczekiwania.
    Miałem też okazję pracować młotowiertarką Makity i powiem szczerze, że między Boschem, a Makitą nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy.
    Obydwa modele spisują się w pracy tak samo dobrze.
    Używałem ich do wiercenia pod kotwy, puszki i do bruzd. Musiały też wykonać parę przebić w żelbecie - otwory o średnicy Ø 30. (Wiem, że producent nie zaleca wykonywania otworów o takiej średnicy, ale nie miałem innego sprzętu i robiłem to z głową, najpierw cieńszym wiertłem, a nie od razu Ø 30). Chodzi mi o to, że sprzęt był używany do wszystkiego, ale z rozsądkiem, bo wiadomo, że ściany nie wyburzy...
    Spotkałem się nie raz u elektryków jak wykorzystują te maszyny do instalacji elektrycznych i nie specjalnie je oszczędzają...
    Praktycznie albo nie mają większego sprzętu do ciężki prac (chodzi mi o większe młoty -SDS max), albo gdy sytuacja ich do tego zmusi, wtedy biorą ciężki sprzęt.
    Gdy miałem dokonać zakupu też pytałem tutaj na Forum co wybrać i doszedłem do wniosku, że spośród tych dwóch młotowiertarek czego bym nie kupił będzie dobrym wyborem.
    Faktycznie, miałem okazję pracować zarówno jednym jak i drugim modelem i wiem, że obydwa urządzenia spisują się bardzo dobrze.
  • #5 27 Aug 2013 18:12
    pkirylcz
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam,
    odpowiadam po dlugim czasie.
    Rowniez kupilem BOSCH GBH 2-26 DFR. Zawazylo to, ze BOSCH niebieski i 3 letnia gwarancja (mam juz wkretarke z tej serii i jestem bardzo zadowolony), dodatkowo standardowy uchwyt do wiertel do drewna i dobre podkuwanie.
    Niestety uzywam sporadycznie, bo z wiekszoscia daje rade wkretarka BOSCH GSB 12-2 z udarem :)
    Wiertarka do tanich nie nalezy, ale ma wszystko co od wiertarki w domu mozemy oczekiwac.
    I tak sie juz ulozylo, ze kupuje w wiekszosci niebieskiego BOSCH'a - jakbym bym jakims dystrybutorem :) Nastepna bedzie wyrzynarka.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products