Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką młotowiertarkę polecacie: DeWALT D25123K czy Makita HR2470

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Jaką młotowiertarkę polecacie: DeWALT D25123K czy Makita HR2470
Autor
Wiadomość
pkirylcz
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 07 Lip 2012 02:23   

Jaką młotowiertarkę polecacie: DeWALT D25123K czy Makita HR2470

Witam.
Wykańczam właśnie dom i chcę kupić młotowiertarkę w cenie do 700zł
Wybrałem sobie DeWalta 25123K w cenie ok 650zł na necie. Miałem już zamawiać, ale jakimś trafem natknąłem się na Makitę HR2470 o której użytkownicy również bardzo dobrze się wypowiadają. Dodam, że sklep Makity mam pod nosem i ta wiertareczka jest w cenie 595zł
http://www.wiertarki.waw.pl/index.php?p35,hr2470-sklep-stacjonarny-z-narzedziami-warszawa-polska-gwarancja

Którą wiertarkę byście polecili biorąc pod uwagę wszystkie ich cechy - jakość wykonania, możliwości, serwis, bezawaryjność.

Pozdrawiam,
Piotrek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2012 02:23   

Powrót do góry

płetwa
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Garwolin

Post#2 07 Lip 2012 08:49   

Re: Jaką młotowiertarkę polecacie: DeWALT D25123K czy Makita HR2470

Jeżeli chodzi o jakość wykonania i serwis to jest bardzo podobnie, tzn. na bardzo wysokim poziomie. Natomiast DeWALT ma większą energię udaru 3,4J o 0,7J więcej, a to bardzo duża różnica w tej klasie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2012 08:49   

Powrót do góry

Sedac
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Majdan Król.

Post#3 07 Lip 2012 12:11   

Mam Makitę i nie narzekam. Sprzęt solidnie wykonany.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2012 12:11   

Powrót do góry

Łukasz_1995
Poziom 14
Poziom 14

Post#4 07 Lip 2012 14:02   

Witam.

Sprzętu (młotowiertarek) firmy DeWalt za bardzo osobiście nie znam, jedynie z tego co przyszło mi usłyszeć, więc się na ten temat nie wypowiem.

Natomiast jeśli chodzi o Makitę już mogę coś powiedzieć.
W lutym miałem podobny dylemat, bo wybierałem pomiędzy Boschem GBH 2-26 DFR, a Makitą HR2470T. Są to podobne modele, do tego co szukasz, tylko troszkę droższe, za sprawą wymiennych uchwytów (SDS plus/samozaciskowy).
Wybrałem owego Boscha i nie żałuje, spisuje się bardzo dobrze, krótko mówiąc spełnił moje oczekiwania.
Miałem też okazję pracować młotowiertarką Makity i powiem szczerze, że między Boschem, a Makitą nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy.
Obydwa modele spisują się w pracy tak samo dobrze.
Używałem ich do wiercenia pod kotwy, puszki i do bruzd. Musiały też wykonać parę przebić w żelbecie - otwory o średnicy Ø 30. (Wiem, że producent nie zaleca wykonywania otworów o takiej średnicy, ale nie miałem innego sprzętu i robiłem to z głową, najpierw cieńszym wiertłem, a nie od razu Ø 30). Chodzi mi o to, że sprzęt był używany do wszystkiego, ale z rozsądkiem, bo wiadomo, że ściany nie wyburzy...
Spotkałem się nie raz u elektryków jak wykorzystują te maszyny do instalacji elektrycznych i nie specjalnie je oszczędzają...
Praktycznie albo nie mają większego sprzętu do ciężki prac (chodzi mi o większe młoty -SDS max), albo gdy sytuacja ich do tego zmusi, wtedy biorą ciężki sprzęt.
Gdy miałem dokonać zakupu też pytałem tutaj na Forum co wybrać i doszedłem do wniosku, że spośród tych dwóch młotowiertarek czego bym nie kupił będzie dobrym wyborem.
Faktycznie, miałem okazję pracować zarówno jednym jak i drugim modelem i wiem, że obydwa urządzenia spisują się bardzo dobrze.
Powrót do góry

pkirylcz
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#5 Post autora tematu 27 Sie 2013 18:12   

Witam,
odpowiadam po dlugim czasie.
Rowniez kupilem BOSCH GBH 2-26 DFR. Zawazylo to, ze BOSCH niebieski i 3 letnia gwarancja (mam juz wkretarke z tej serii i jestem bardzo zadowolony), dodatkowo standardowy uchwyt do wiertel do drewna i dobre podkuwanie.
Niestety uzywam sporadycznie, bo z wiekszoscia daje rade wkretarka BOSCH GSB 12-2 z udarem :)
Wiertarka do tanich nie nalezy, ale ma wszystko co od wiertarki w domu mozemy oczekiwac.
I tak sie juz ulozylo, ze kupuje w wiekszosci niebieskiego BOSCH'a - jakbym bym jakims dystrybutorem :) Nastepna bedzie wyrzynarka.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Jaką młotowiertarkę polecacie: DeWALT D25123K czy Makita HR2470
Strona 1 z 1