Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

interfejs audio do nagrywania i jako karta dźwiękowa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Technika studyjna -> interfejs audio do nagrywania i jako karta dźwiękowa
Autor
Wiadomość
MelonPCPL
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 07 Lip 2012 14:04   

interfejs audio do nagrywania i jako karta dźwiękowa

Potrzebuję interfejsu audio na USB, którego mógłbym używać także, jako zwykłą kartę dźwiękową w komputerze do słuchania muzyki/grania.
Nagrywać na nim będę przy pomocy Blue Yeti Pro (specyfikacjahttp://www.bluemic.com/yetipro/#/specs/), czyli mikrofon ma gniazdo XLR 5-pin, następnie, przez kabel, rozdziela się to na 2 załącza XLR 3-pin. Czyli interfejs musiałby mieć dwa gniazda XLR na mikrofon. Dodatkowo powinien mieć gniazdo na syntezator, którego używam i móc nagrać wszystko jednocześnie.
Do odsłuchu wystarczy mi zwykły jack lub mini-jack.

Jakieś propozycje? Budżet do 1000zł.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2012 14:04   

Powrót do góry

fvnl
Poziom 14
Poziom 14

Post#2 07 Lip 2012 16:16   

Re: interfejs audio do nagrywania i jako karta dźwiękowa

Przejrzyj ofertę firmy Focusrite, do 1200PLN coś interesującego dostaniesz (tylko nie wiem czy mają na USB, na pewno na FireWire - karta PCI z tym interfacem to już grosze). Ewentualnie szukaj używanych z ebay.co.uk da radę kupić za 50% ceny z wysyłką. Kupiłem w ten sposób Focusrite Saffire LE - wizualnie jak nowa, za 300PLN z wysyłką... Ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy itd.
Powrót do góry

MelonPCPL
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 07 Lip 2012 17:38   

Hmm, tylko że sprzęt tej firmy z tego co widzę obsługuje 24-bit 92kHz, a mój mikrofon ma 192kHz... Niby nic a jednak. To może do 1500 znajdzie się jakiś sprzęt?
Powrót do góry

ciasteczkowypotwor
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 08 Lip 2012 13:57   

MelonPCPL, skoro chcesz nagrywać po kablu XLR, czyli analogowy sygnał, to jakie ma znaczenie próbkowanie interfejsu i przetwornika w mikrofonie?
Druga sprawa, czy myślisz, że usłyszysz w interfejsie klasy budżetowej różnicę pomiędzy 48kHz a 192kHz? W dodatku mikrofon o którym piszesz, to bardzo średnia półka.

Co do wyboru interfejsu, do 2000zł, KAŻDY interfejs brzmi tak samo lipnie, różni się tylko dodatkami i ilością kanałów.
Najtańszy przyzwoity interfejs to MOTU Ultralite.
Powrót do góry

fvnl
Poziom 14
Poziom 14

Post#5 08 Lip 2012 14:43   

ciasteczkowypotwor napisał:
Co do wyboru interfejsu, do 2000zł, KAŻDY interfejs brzmi tak samo lipnie, różni się tylko dodatkami i ilością kanałów.
Najtańszy przyzwoity interfejs to MOTU Ultralite.
Co go odróżnia od tych tańszych ? W jakości brzmienia ? Może jest droższy bo ma zbędne dodatki typu efekty Reverb, equalizer i wyświetlacz :lol:

ciasteczkowypotwor napisał:
Druga sprawa, czy myślisz, że usłyszysz w interfejsie klasy budżetowej różnicę pomiędzy 48kHz a 192kHz?
Na CD-Audio 44,1kHz napewno każdy słuchacz pozna czy interfejs kosztował 1000 czy 5000PLN :D Myślisz że MelonPCPL wyda coś nawet na CD ?

Ciasteczkowy jakim samochodem wozisz rodzinę ? Bentleyem czy budżetową Skodziną ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2012 14:43   

Powrót do góry

MelonPCPL
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 08 Lip 2012 14:59   

Cóż nie wydaję i nie wydam żadnej płyty, wszystkie swoje "dzieła" zapisuję do formatu .flac i tyle... Nagrywając w Sony Sound Forge Pro potrafię zauważyć różnicę między 44,1 a 48, więc sądzę iż192 coś da. Poza tym, interfejs ma mi służyć, jak w temacie, jako karta dźwiękowa i powinien mieć 192/24 bit, gdyż w tym formacie mam też muzykę, nagraną na super profesjonalnym sprzęcie za milion złotych :) I wtedy to dopiero poczuję różnicę...
Powrót do góry

fvnl
Poziom 14
Poziom 14

Post#7 08 Lip 2012 15:03   

A na jakich przetwornikach będziesz jej słuchał ?
Powrót do góry

ciasteczkowypotwor
Poziom 24
Poziom 24

Post#8 08 Lip 2012 17:39   

fvnl, nie mam samochodu.

MOTU Ultralite ma dobre preampy, co prawda tylko dwa, ale jakością biją na głowę wszystko inne w tym przedziale cenowym.
Z dodatków typu reverb i eq nie korzystam. Ale nic złego w wyświetlaczu nie widzę, działa jako wskaźnik wysterowania.
Nikt Koledze nie każe kupować takiego interfejsu. Może Kolega nagrywać sobie i na zintegrowanej karcie dźwiękowej. W końcu różnicy nie ma.
Powrót do góry

MrMalo82
Poziom 12
Poziom 12

Post#9 11 Lip 2012 22:38   

Ja tutaj wtrące bo wydaje mi się, że jest tutaj pewna sprzeczność, Motu może i jest dobra firmą ale też dobre interfejsy ma RME i pomimo ze kosztuja np 1400 taki pod PCI do środka to jest znacznie lepszy niż jakis tani ESI czy E-MU stąd wg mnie 400 zl a 1500 jest różnica i wcale nie trzeba miec interfejsu za 5 tys by poczuć różnice za ok 1000 zl już można miec przyzwoity interfejs, dobrym wyborem beda też interfejsy od Creamware albo Focusritte.
Wiec jak dla mnie stwierdzenie ze do 2 tys interfejsy sa wszystkie takie same to torche przesada, bo tzn ze co? Nie ma sensu kupować za 1800 RME tylko zainwestować w ESI za 400 zl? No wg mnie gruba przesada w stwierdzeniu..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lip 2012 22:38   

Powrót do góry

Zuzix91
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 11 Lip 2012 23:53   

Focusrite Interface Saffire 6 USB
Cena jak na tą jakość myślę bardzo dobra ok 760 zł
Powrót do góry

D1ego
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Jelenia Góra

Post#11 12 Lip 2012 08:11   

ja sam mam interfejs E-MU 0204 USB i jestem np. zadowolony (troche inne zastosowanie bo ja mikrofonów nie używam :D)
Zaś koledze poleciłbym do 1000 zł to:
http://www.djshop.pl/k5,studio/i9974,roland,roland-ua-55-quad-capture.html
Generalnie w zakresie do 1000 zł dla mnie to jest czołówka - miałem okazję popracowac tydzień na tym cacku i byłem bardzo zadowolony :) Pozdrawiam !
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Technika studyjna -> interfejs audio do nagrywania i jako karta dźwiękowa
Strona 1 z 1