Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zasięg WiFi jak wzmocnić?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> Zasięg WiFi jak wzmocnić?
Autor
Wiadomość
Albert23_08_1988
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 08 Lip 2012 11:49   

Zasięg WiFi jak wzmocnić?

Witam,
Chciałbym wzmocnić zasięg sieci WiFi, z której korzystam.
Jest to sieć darmowa, ogólnodostępna, bez zabezpieczeń.
Problem polega na tym, że laptop łapie mi ją tylko w kuchni.
W innych pomieszczeniach wygląda to bardzo słabo...
Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach...
Wydaje mi się, że najlepsze byłoby takie urządzenie, które samo połączy się z dostępną siecią WiFi i rozprowadzi sygnał po mieszkaniu.
Coś w stylu WiFi <=> urządzenie <=> laptop
Czy jest możliwa taka opcja?
Jeśli tak to co kupić? I jak to skonfigurować?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2012 11:49   

Powrót do góry

bogiebog
Pomocny w Sieci, Internet

Miasto: Adort Kele

Post#2 08 Lip 2012 11:53   

Re: Zasięg WiFi jak wzmocnić?

Pewna metoda to dołożenia dodatkowego APeka podłączonego KABLEM do głównego routera. Inne metody do 'repeater' - bardzo kiepsko.

Sprawdź czy ci podejdzie adapter PLC, ale musi być na tej samej fazie.
Powrót do góry

Albert23_08_1988
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 08 Lip 2012 12:07   

no właśnie o to chodzi, że nie mogę nic podłączyć do urządzenia, które emituje WiFi, bo to sieć publiczna...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2012 12:07   

Powrót do góry

jimasek

Miasto: Gostyń

Post#4 08 Lip 2012 12:18   

Moja propozycja to Airlive G.DUO.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2012 12:18   

Powrót do góry

voitek1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#5 10 Lip 2012 01:48   

Jeśli masz miejsce to wystaw jedną kierunkową antenę na zewnątrz i drugą panelową ustaw w domu. Anteny połączone ze sobą bezpośrednio bez AP i routera. To wzmocni Ci sygnał, w domu.

Moderowano przez DriverMSG:
Ostrzeżenie.
3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Powrót do góry

Piotrek.pxf
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Pionki

Post#6 10 Lip 2012 09:06   

voitek1 napisał:
Jeśli masz miejsce to wystaw jedną kierunkową antenę na zewnątrz i drugą panelową ustaw w domu. Anteny połączone ze sobą bezpośrednio bez AP i routera. To wzmocni Ci sygnał, w domu.

Szanowny Panie, jak Pan chce wzmocnić sygnał stawiając pasywną, do niczego nie podłączoną antenę?
Powrót do góry

voitek1
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 10 Lip 2012 12:03   

Piotrek.pxf napisał:
Szanowny Panie, jak Pan chce wzmocnić sygnał stawiając pasywną, do niczego nie podłączoną antenę?
Szanowny Panie. Jeśli sygnał jest blokowany przez przeszkody (ściany, drzewa, itp...) to ustawiając anteny przekazujemy go do obszaru gdzie jest pierwotnie słabszy. Czyli nie będzie aktywnie wzmacniany, ale będzie mocniejszy od tego, który jest obecnie odbierany w domu bo właśnie anteną zostanie przekazany do budynku przy użyciu właściwości samej anteny kierunkowej, która jako taka posiada wzmocnienie pasywne poprzez zbiór sygnału z racji swojej budowy i dalsze przekazanie po kablu ant. do anteny panelowej. Oczywiście po podłączeniu anteny do wzmacniacza antenowego za 10PLN uzyskamy lepszy efekt wzmocnienia (pasywny) - polecam lekturę o antenach radiowych.
Ja dałem trzy opcje. Opcja (nr3) z urządzeniem posiadanym przez autora tematu jest do wykonania - potrzebuję jedynie znać obecną konfigurację.
A jak by coś jeszcze szanownego @Piotrek.pxf interesował to proszę na priv-a, żeby nie zaśmiecać postu.
Powrót do góry

piterus99
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bolesławiec/Wrocław

Post#8 10 Lip 2012 17:25   

Cytat:
wzmacniacza antenowego za 10PLN

Kolejny, który myli telewizję z Internetem.

Otóż sieć WiFi jest z założenia dwukierunkowa, stąd wzmocnienie sygnału w jednym kierunku nie da Ci absolutnie nic. Dodatkowo, za 10zł wzmacniaczy na pasmo 2.4GHz nie ma(bo i po co).

Pasywny wzmacniacz pomoże w tym wypadku niewiele - ominie tyle, co okno, natomiast straci na dwóch złączkach i metrze kabla. W praktyce - nie zyska nic, a straci kilkadziesiąt złotych na przeróżne anteny, złączki i kabelki.

Opcja pierwsza - Airlive G.DUO.
Opcja druga - WR543G + WA501G.
Opcja trzecia(najmniej polecana, najmniej stabilna) - urządzenie z trybem universal repeater.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lip 2012 17:25   

Powrót do góry

voitek1
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 10 Lip 2012 21:46   

Nic nie mylę: tak działają komplety anten zarówno GSMowe (mam u siebie) jak i do WiFi. W gminach z publicznym WiFi takie zestawy anten zamontowane są na co drugim domu i odbiór WiFi jest w całym budynku (sprawdzone, założone przeze mnie i działa u trzech sąsiadów, którzy nie mają linii telefonicznej).
1. Jeśli chcesz podłączać sie przez WiFi z kompa z WiFi publicznym to polecam takie (j.w.), sprawdzone przeze mnie rozwiązanie - koszt ~120PLN. Antenę wewn. ustawiasz gdzieś pomiędzy środkiem domu, a miejscem, w którym najczęściej korzystasz z WiFi.
2. Jeśli chcesz mieć w domu LAN - to musisz założyć jedną antenę zewnętrzną z AP (koszt sumaryczny trochę większy) i wtedy masz LAN z własnym WiFi i możesz podłączać urządzenia zarówno bezpośrednio poprzez RJ45 na AP jak i twoim WiFi.
3. W przypadku AirLive(~150PLN) - rozwiązanie takie jak w pkt.2 wyżej (czyli masz swój LAN)- może być cały czas problem z zasięgiem (w zależności od tego jak duży masz dom) - bo skoro AirLive musiałby stać w jednym końcu domu (tzn. tam gdzie jest zasięg publicznego WiFi, czyli w kuchni) to w drugim jego krańcu może już nie być zasięgu. Wszystko zależy od powierzchni m2 i ścian. W niedużym domu bez ścian nośnych powinno być OK(?)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> Zasięg WiFi jak wzmocnić?
Strona 1 z 1