Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Nawigacje Software -> Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia
Autor
Wiadomość
bloniaq
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sokołów Podlaski

Post#1 Post autora tematu 15 Lip 2012 20:00   

Witam,
Od kilku dni mam na serwisie nietypową koreańska nawigację Thinknavi T7.

Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia

W nawigacji padła karta SD na której był zainstalowany jakiś nietypowy program nawigacyjny, zawartości karty nie udało się odzyskać w całości i program nawigacyjny nie odpala.

Ze struktury plików na karcie wywnioskowałem, że skrót na pulpicie do nawigowania odpala plik: storage_card\ThinkNavi\ThinkNavi.exe
Na innej karcie SD zainstalowałem AM, pozmieniałem nazwy folderów i Am na ThinkNavi, ale nie przyniosło to skutku i urządzenie nie odpala nawigacji. To był pierwszy najłatwiejszy sposób na ruszenie tego wynalazku, niestety nie działający.

Urządzenie nie ma standardowego gniazda mini USB do połączenia z PC, posiada natomiast gniazdo USB 24PIN do którego nie idzie dostać kabla...

Dla odmiany jest za to standardowe gniazdo USB do podłączenia pendrive lub hdd, jak widać na powyższej fotce.
Próbowałem połączyć się kablem transferowym USB z PC co nie przyniosło żadnego rezultatu, w menadżerze urządzeń po połączeniu z nawigacją nic nie drgnęło - kompletny brak reakcji.

Podsumowując:
Urządzenie jest zablokowane, nie komunikuje się z komputerem, uszkodzona oryginalna karta z programem nawigacyjnym. Strona producenta jest dostępna, niestety nic nie można z niej pobrać oprócz pdf z manualem. Wysyłane były także maile na BOK tej koreańskiej firmy, po kilku tygodniach nadal brak odpowiedzi.
Może ktoś ma jakiś pomysł jak ugryźć ten sprzęt, szukałem jakiegoś skryptu który zabije nakładkę na wince startującego automatycznie z karty/pendriva bez rezultatu.

Z góry dziękuje za pomoc.
GG:2988584
rafal.blq(malpa)gmail.com
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lip 2012 20:00   

Powrót do góry

marek216
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Racibórz

Post#2 16 Lip 2012 06:25   

Re: Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia

Zapewne musi być jeszcze jakiś plik startowy .ini w który odpala ścieżkę z nawigacją.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2012 06:25   

Powrót do góry

karol_pa
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Suchedniów

Post#3 04 Mar 2013 09:18   

Witam
Jeśli to coś pomoże to ja kolego posiadam taką nawigację sprawną, karta też sprawna jest więc może to dla ciebie jest cenna informacja. Jak coś potrzeba pisz. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2013 09:18   

Powrót do góry

bloniaq
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sokołów Podlaski

Post#4 Post autora tematu 09 Maj 2013 14:11   

Witam,
Poradziłem sobie z tym urządzeniem. ThinkNavi T7 ma procesor oparty o MIPS i standardowe dostępne programy nawigacyjne nie wspierają tej platformy.
Znalazłem jedynie rosyjski soft Navikey, który rusza na ThinkNavi, działa stabilnie i ma całkiem niezłe mapy Polski podzielone mniej więcej województwami - regionami. Dostępny w wersji angielskiej i rosyjskiej.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Nawigacje Software -> Thinknavi T7 - pomysł na odblokowanie urządzenia
Strona 1 z 1