X

VW Caddy TDI 2005 - Jaki pomysł na montaż wskaźnika temperatury silnika

16 Jul 2012 00:26 WE-west
  • #1 16 Jul 2012 00:26
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (+1)
    Proszę o pomoc w pomyśle na rozwiązanie braku wskaźnika temperatury silnika. Volkswagen zaoszczędził na bardzo przydatnym urządzeniu. Jak w XXI wieku można robić takie oszczędności i nie zamontować podstawowej sprawy.

Czy w istniejące zegary można zaadoptować wskaźnik z innego auta. Czy można zamontować zegary np. od Tourana - p&p i będą współpracować? A może są zegary peryferyjne? Tylko w co się wtedy wpinać?
    Może ktoś przerabiał temat?
    Z góry dzięki.
    VW Caddy TDI 2005 - Jaki pomysł na montaż wskaźnika temperatury silnika
  • #2 16 Jul 2012 08:19
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Helpful post? (0)
    Montaż innego zegara wymaga PINu.
  • #3 16 Jul 2012 09:45
    Remik71
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Ja włożyłem inne zegary - od golfa 5. Trzeba przelutować na płycie mikrostyki, aby pasowała dalej szybka z przyciskami od oryginału, bo jest zdaje się jak w turanie.
  • #4 16 Jul 2012 10:05
    -west
    Topic author Helpful post? (0)
    grala1 wrote:
    Montaż innego zegara wymaga PINu.
    PINu immoblisera/komputera czy zegary mają swoj. Rozumiem że trzeba mieć wtedy program VAG/VCDS lub inny?
  • #5 16 Jul 2012 10:21
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Helpful post? (0)
    PIN jest jeden dla ECU czy licznika - jeżeli ECU lub licznik nie był wymieniany.
    W Twoim przypadku będzie potrzebny PIN z licznika lub ECU z auta i z nowego licznika.
    Wydaje mi się że do tego dochodzą transpondery ale niech się wypowiedzą Ci co zmieniali w tym modelu liczniki.
  • #6 16 Jul 2012 14:40
    Remik71
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Nie trzeba nowych transponderów. Przy użyciu dobrego sprzętu, operacja trwa 5 minut(bez pinów).
  • #7 16 Jul 2012 23:22
    -west
    Topic author Helpful post? (0)
    To co zrobić? Bez VAGa lub innych Vagopodobnych nic się nie zdziała? Są warsztaty w Trójmieście lub okolicach które to ogarniają?
  • #8 17 Jul 2012 07:42
    T5
    Moderator Samochody
  Search 4 million + Products
Browse Products